Skocz do zawartości

Prawidłowość rozmieszczenia czujników co.lpg,cng. na skp


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Na naszej skp są trzy czujniki pomiaru gazów .Czujnik lpg jest w kanale(40cm od podłoża). czujnik cng

jast przy suficie (20cm od sufitu na wysokości pomiaru szczel.inst. gaz.),czujnik "co "jest też na wysokości 40cm od podłoża kanału.Pytanie czyto jest o.k.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tak samo z malym tylko wyjatkiem. Centralki sa 30 cm na samej skp natomiast w kanale mam tylko czujki gdyz tam musi byc tzw "napiecie bezpieczne "i nie szlo by zamontowac centralki z czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNG wg. instrukcji w najwyższym miejscu w danym pomieszczeniu, natomiast co i lpg wg. mojej instrukcji dokładnie jest napisane 15 cm od posadzki :(

 

[ Dodano: 19 Wrzesień 2005, 10:06 pm ]

Mają one u mnie około 10 lat, dlatego nie będe się sprzeczał. Może rzeczywiście jest to inaczej rozpisane w nowych instrukcjach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sugerujecie wiarygodnym źródłem dla kontrolującego będzie instrukcja obsługi alarmowych czujników nadmiernego poziomu gazu płynnego (w kanale), ziemnego (pod sufitem) i tlenku węgla. Z tego co pamiętam zapis jest, że czujnik gazu płynnego jest do 30 cm. od posadzki, gazu ziemnego jest do 30 cm. od sufitu, a tlenku węgla nie pamiętam, być może na wysokości 1,5 m jak to sugeruje Pan Piotr.

 

Oznacza to, że czujnik gazu ziemnego zainstalowany na wysokości 20 cm od sufitu jest zainstalowany prawidłowo. Pozostałe czujniki gazu płynnego na wysokości 40cm od posadzki i tlenku węgla wymagają korekty montażu zgodnie z instrukcjami ich obsługi, które muszą być na wyposażeniu stacji.

 

Pragnę tylko przypomnieć, że tlenek węgla jest wymagany na każdej stacji, natomiast alarmowe czujniki gazu płynnego i ziemnego tylko w stacji z rozszerzeniem "c",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji obsługi CO

 

"Czujniki CB-1 należy podłączyć do czujnika CGS-2/1 za pomocą kabli 3-żyłowych zgodnie z symbolami oznaczonymi na obudowie czujnika i CB-1. Następnie czujniki należy zainstalować w pomieszczeniu chronionym na wysokośći około 15 do 30 cm od podłogi "

 

Do LPG na samym końcu "...nie wyżej niż 30 cm od podłogi"

 

Dla CNG "...na wysokości 30 cm od sufitu"

 

Tyle instrukcje montażu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest czyjnik gazex wg2l

"Ponieważ tlenek węgla jest nieco lżejszy od powietrza, łatwo miesza się z powietrzem, to w wielu wypadkach mozna przyjąc, że optymalne miejsce instalacji wg-2 znajduje się:

- na scianie (...) na wysokości ok. 180-200 cm lub wyżej

 

Zmierzyłem mam dokładnie na 180 cm, a dodatkowo jest spiety z wentylacją mechaniczną.

 

Za to LPG ma w zagłębieniu pomiedzy najazdamu podnosnika (maha norzycowy), czyli jest przy samej podłodze i tez działa rewelacyjnie.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Detektory gazow Alpa Unigas-Det producent ZAiE ATEST-GAZ Gliwice. latwy samodzielny montaz i dzialaja bezproblemowo. Detektor CO zalacza wyciag spalin. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
na jakich wysokościach montowane są czujniki CO,LPG,metanu

wszystko zalezy od producenta czujnika, wysokości powinieneś miec podane w instrukcji montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak:

LPG - około 20 cm ponad posadzką (nie mamy kanału, tylko podnośnik)

CNG - ok. 20 cm ponizej stropu

CO - na wysokości 180 cm

Byli panowie z TDT i nie mieli zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kontroluje temat czujników już chyba drugi czy trzeci rok. Wyobraźcie sobie, że ten sam czujnik, o tym samym typie w instrukcjach ma różne wysokości np. tlenek węgla raz 30 cm od podłogi innym razem na wysokości oczu dorosłego człowieka jeszcze innym razem w instrukcji napisali na wysokości 180cm. A ostatnio dobił mnie dyrektor jednego z producentów czujników, u którego się upewniam, że w instrukcji napisali na wys. 30 cm od podłogi a on na to, owszem, ale na wysokości 180 cm powinien wisieć. Ja tłumacze, ale w Waszej instrukcji jest inaczej. No tak ale ...

 

Najlepsze jest tłumaczenie pisemne, dlaczego na tych wysokościach. Wszyscy tłumaczą, ponieważ tlenek najczęściej się osadza u dołu inni, że tlenek idzie do góry.

 

Ludzie toć oni chyba powinni się znać. W końcu chyba jakieś badania robią.

 

Ja nie jestem budowlańcem ani chemikiem, ale mam dość egzekwowania wysokości zawieszania czujników skoro sami producenci gubią się w swoich instrukcjach i na te same typy czujników określają inne wysokości.

 

Nie mówiąc jak widzę przekrój różnych producentów to dopiero się zaczyna.

 

Jeden to tlenek węgla w kanale powiesił 30 cm od podłogi twierdząc, że tlenek węgla idzie w dół i tam jest dla niego podłoga. A producent czujnika na to a możliwe ...

 

Wiecie, co a niech TDT się męczy z tym tematem. Ja odpuściłem, bo niby, kogo powołam na biegłego? Producenta czujnika, który tłumaczy mi owszem napisaliśmy tę wysokość, ale powinno być na tej wysokości.

 

Pozostaje zawiesić na wysokości zgodnej z instrukcją.

 

A sprawa nie jest tak wesoła jak opisuje, gdyż to urządzenie decyduje o tym, czy będziecie podtruwani podczas pracy różnego rodzaju spalinami czy gazami. Sprawa jest zatem ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że ten sam czujnik, o tym samym typie w instrukcjach ma różne wysokości np. tlenek węgla raz 30 cm od podłogi innym razem na wysokości oczu dorosłego człowieka jeszcze innym razem w instrukcji napisali na wysokości 180cm. A ostatnio dobił mnie dyrektor jednego z producentów czujników, u którego się upewniam, że w instrukcji napisali na wys. 30 cm od podłogi a on na to, owszem, ale na wysokości 180 cm powinien wisieć.

 

To juz teraz wiem dla czego w instrukcji mam 30cm nad podłogą a na scianie wisi na 180cm

jeśli ktos dysponuje skanem lub zdięciem instrukcji , która nakazuje umieszczenie czujnika CO na wysokości oczu dorosłego człowieka lub 180cm proszę o umieszczenie (firma IMPEX-ELECTRONICS model GCS-2/1 CO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGS-2/1 CO 1P

Kurde a ja już sie tak ucieszyłem :mrgreen: na twoim tez jest napisane że 30cm nad podłogą :/ . Ale dzięki za dobre chęci ;) . Może ktoś jeszce ma taką instrukcje w której zalecają montaż czujnika CO na wysokości oczu dorosłego człowieka lub 180cm ?

P.S Fajnie że admin scalił kilka tematów w jeden :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.