Skocz do zawartości

Pojazd ciężarowy, a kratka.


luket

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem samochód ciężarowy uniwersalny na 5 osób ze zdemontowaną kratką, brak wpisu VAT i odesłałem go po kratkę. Mój zmiennik stwierdził że niesłusznie bo jak nie ma wpisanego VATu to przegrody nie wymaga się. Ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rację?

Zależy od daty pierwszej rejestracji pojazdu.

Dz U 32 §8 ust 4.7

7) w samochodzie cięŜarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o

odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu cięŜarowego zarejestrowanego po raz pierwszy

po dniu 29 maja 1999 r.;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma przegrody to przestaje być ciężarowym.Zmiana na osobowy i może jeździć bez kratki.Wpisy o VAT są dla urzędu skarbowego dla mnie ma spełniać wymagania ciężarowego a bez kratki ich nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mu tłumaczyłem, ale uparł się że jak VAT to kratka musi być, a skoro nie odlicza paliwa to sobie może zdemontować. Ja uważam że owszem ale trzeba zrobić bad. zmian konstrukcyjnych i przerejestrować na osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie może zdemontować.

W trakcie eksploatacji niech używa go jak uważa za stosowne mamy demokrację (zmartwienie policji), natomiast na BT ma być kompletny bez względu czy odlicza czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie eksploatacji niech używa go jak uważa za stosowne mamy demokrację (zmartwienie policji), natomiast na BT ma być kompletny bez względu czy odlicza czy nie.

 

:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem dzisiaj sytuację odwrotną VW CADDY 2006r, osobowy, 5-cio miejscowy i kratka zmontowana z możliwością mocowania w dwóch pozycjach - za II rzędem lub za I (założona bezpośrednio za podniesioną tylną kanapą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobowy, 5-cio miejscowy i kratka zmontowana z możliwością mocowania w dwóch pozycjach

Dla psa, psów mówią niektórzy ,,,nie zabronisz mu ,,,

skoro we Francji kozę gość woził na przednim siedzeniu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo nidzie nie ma zapisu odnośnie przegrody w samochodzie osobowym

Oczywiście, samochód osobowy może posiadać przegrodę a ciężarowy od właściwego okresu musi posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegroda oddzielająca częśc bagażową od części bagazowej jest wymagana w aucie cięzarowym od 29/05/1999. Przed tą datą auto ciężarowe może nie mieć "kratki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.2003r.32.262 z późn. zm. – rozp. w/s warunków technicznych pojazdów i zakresu ich wyposaŜenia – stan prawny na dzień 20.06.2009. v1.4

 

7) w samochodzie cięŜarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o

odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu cięŜarowego zarejestrowanego po raz pierwszy

po dniu 29 maja 1999 r.;

8 ) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie cięŜarowym o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości

odpowiadającej 80 % wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

b) powyŜej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody

wynosiła nie więcej niŜ 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać 50 mm,

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłoŜone na całej powierzchni równoległe do osi podłuŜnej pojazdu

obciąŜenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni

ładunkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7) w samochodzie cięŜarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o

odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu ciężarowego zarejestrowanego po raz pierwszy

po dniu 29 maja 1999 r.;

I tyle,nie pisze z czego ma być zrobiona i jak ma wyglądać , ma być o odpowiedniej wytrzymałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle,nie pisze z czego ma być zrobiona i jak ma wyglądać

Moim zdaniem to właśnie pow 2.5 t może być wyłącznie pełna ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 ) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie-przekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości odpowiadającej 80% wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

b) powyżej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody wynosiła nie więcej niż 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać 50 mm,

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłożone na całej powierzchni równoległe do osi podłużnej pojazdu obciążenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni ładunkowej.

 

 

Dz.32 par.8 pkt.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to właśnie pow 2.5 t może być wyłącznie pełna

 

Też tak uważem, zreszta wszystkie nowe pojazdy o DMC pow 2,5 t maja pełne przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Przed tą datą auto ciężarowe może nie mieć "kratki"

29.04.2009- po tej też pod pewnymi warunkami.

 

Spieramy sie o date i o te pewne warunki.

Czy ktoś nie zainteresowany naszym sporem(diagnostów i "mądrych" w firmie) mi to wyjaśni,abym wydrukował i przedstawił :lol:

Spór o Punto II 2 osobowy rej 12.2010,sprowadzony ,cięzarowy ,bez kratki,jakaś "buda" za tylnymi siedzeniami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór o Punto II 2 osobowy rej 12.2010,sprowadzony ,cięzarowy ,bez kratki,jakaś "buda" za tylnymi siedzeniami???

 

§8.4. Wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno odpowiadać

następującym warunkom:

7) w samochodzie cięŜarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o

odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu cięŜarowego zarejestrowanego po raz

pierwszy po dniu 29 maja 1999 r.;

i

§.58.3. Samochody cięŜarowe objęte świadectwem homologacji typu pojazdu wydanym zgodnie z dyrektywą

Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającą ramy dla homologacji

pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych

do tych pojazdów (Dz. Urz. UE L 263 z 09.10.2007, str. 1, z późn. zm.) i zarejestrowane po raz pierwszy po

dniu 29 kwietnia 2009 r. mogą nie spełniać warunku, o którym mowa w § 8 ust. 4 pkt 7.

 

Krótko mówiąc od firmy Volvo Polska uzyskałem informację, że pojazdy które posiadają po tej dacie (29 kwietnia 2009) homologację europejską jako ciężarówka przegrody posiadać nie muszą. Pojazdy po zmianach konstrukcyjnych i homologowane w Polsce jaki drugi etap (homologacja PL) muszą kratę posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.