Skocz do zawartości

badanie techniczne w niedziele


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy można wykonać badanie techniczne w niedzielę? Gość wyjeżdża w Polskę i przypomniało mu się że przeglądu nie ma i prosił mnie bym mu zrobił w niedzielę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    29

  • biker100

    28

  • danielg539

    22

  • Natasza

    15

Badania techniczne można wykonywać tylko w godzinach pracy stacji. Jak stacja pracuje w niedzielę to można, jak chcesz specjalnie ją otworzyć w niedzielę aby zbadać 1 pojazd to moim zdaniem nie powinno się tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wyjeżdża w Polskę i przypomniało mu się że przeglądu nie ma i prosił mnie bym mu zrobił w niedzielę?

Po prostu, kapkę za późno mu się przypomniało,,,

, ale dopóki są jeszcze SKP "objazdowe" gość nie jest bez szans ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Co o tym sądzę to inna sprawa.

Raz mnie ściągnęli na jedno badanie w niedzielę bo też wynikła taka awaryjna sytuacja i problemu z tego nie było żadnego.

 

Poza tym, że korzyść z tego była tylko jednostronna i więcej się nie dałem w takie manewry wkręcić. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już ten temat był wałkowany .Że godziny otwarcia na tablicy itp. Tak mi przyszło do głowy przy okazji minionych świąt , że skoro te godziny na tablicy takie święte ,to w wigilię trzeba było kukać do bólu, a nie wywieszona kartka że nieczynne lub krócej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO64, niewiele rzeczy w tym kraju jest normalnie uregulowane przepisami, ale ja uważam, że SKP może wykonywać BT tylko w godzinach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja uważam, że SKP może wykonywać BT tylko w godzinach pracy.
przypadkiem nie podciągną tej sprawy jak do handlowania w dni wolne? tzn. jeżeli właściciel SKP ma uprawnienia diagnosty to może w dni wolne i czas "no limit"? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu - jak mam tylko wolny czas to jadę odpalam urządzenia i kasę - kontakt z diagnostami w razie "W" jest przyklejony na szybie - jest to tylko moja dobra wola nie prikaz szefa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zabroni właścicielowi zarządzać swoją własnością w/g swoich potrzeb?

Oczywiście, na tablicy oraz zgłoszenie do WK, " CZYNNE CODZIENNIE W GODZ. ",,,

 

[ Dodano: 31-12-2014, 10:04 ]

niewiele rzeczy w tym kraju jest normalnie uregulowane przepisami,

Akurat nasz przypadek jest uregulowany bardzo dobrze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, na tablicy oraz zgłoszenie do WK, " CZYNNE CODZIENNIE W GODZ. ",,,
należy dodać, że 24h/dobę ;)
Akurat nasz przypadek jest uregulowany bardzo dobrze,,,

Jak widać nie wszyscy tak uważają :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zabroni właścicielowi zarządzać swoją własnością w/g swoich potrzeb? ::hey

 

To może jeszcze wymiana opon i oleju na kanale skp? Bo w końcu prywatna własność to można?...

 

Prywatna, czy nie - mimo wszystko jest to działalność regulowana... czy jakoś tak to się nazywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze wymiana opon i oleju na kanale skp

 

a sądzisz ,że nie ma takich stacji .......................... :D

Przecież kiedyś wrzucałem fotkę . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzisz, że to w porządku i tak powinno być ???

 

nie ,nie ,nie ....................................... :shock::shock: to jest jedna z tych patologi w temacie badań technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? BT wykonane w niedzielę jest badaniem nieważnym, wykonanym niezgodnie z rozporządzeniem?

A znasz SKP czynne w niedziele ?

Przecież Nadzory WK posiadają wykazy dni i godzin otwarcia swoich stacji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Nadzory WK posiadają wykazy dni i godzin otwarcia swoich stacji ,,,

 

Ale czy badanie wykonane poza tymi godzinami jest nieważne? Moim zdaniem, jeśli było wykonane zgodnie z zakresem to nie można go kwestionować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.