Skocz do zawartości

Wózek widłowy zamontowany za naczepą.


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakładam że trafia taki zestaw na badanie techniczne , z tyłu naczepy mamy takie oto urządzenie, jak się to ma do Dz.U 32.262 , &2 pkt 3 określa pewne przekroczenia dopuszczalnych wymiarów, ale nie wiem jak postępować w takich sytuacjach, proszę o opinie, być może czegoś nie wiem :(

DSC00106.JPG.0ad4d90e69882715be3c2b39f0a16866.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu naczepy mamy takie oto urządzenie, jak się to ma do Dz.U

 

Wózek widłowy jest podnoszony przy pomocy jakiegoś dżwignika a zatem na pewno należy wymagać dozoru technicznego.

Zamocowanie takiego widlaka do naczepy o standardowej długości nie wchodzi raczej w grę, bo zostanie przekroczona dopuszczalna długość zestawu pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

bo zostanie przekroczona dopuszczalna długość zestawu pojazdów.

 

No właśnie dozór to 100 % wymagany, ale co z tymi długościami ? 0,3 metra to przekracza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dozór to 100 % wymagany, ale co z tymi długościami ? 0,3 metra to przekracza

 

Spokojnie, kiedyś widziałem taki zestaw - wózek podnosi sam siebie - więc jeżeli chcecie dozór, to chyba że robicie OBT wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek widłowy jest podnoszony przy pomocy jakiegoś dżwignika a zatem na pewno należy wymagać dozoru technicznego.

Zamocowanie takiego widlaka do naczepy o standardowej długości nie wchodzi raczej w grę, bo zostanie przekroczona dopuszczalna długość zestawu pojazdów.

 

Tak wózek podnosi się swoją siłą :-)

Co do długości :-) wózka nie było :x:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozór dotyczy urządzeń zamontowanych na pojeździe, a w tym przypadku np. naczepa jest środkiem transportu dla wózka - więc UDT na wózek nie możemy zażądać.

Analogicznie jak klient przyjedzie z naczepą na której przewozi np. mały samochód z HDS lub mały dźwig samobieżny to też nie żądamy dozoru na te maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakładam że trafia taki zestaw na badanie techniczne , z tyłu naczepy mamy takie oto urządzenie, jak się to ma do Dz.U 32.262 , &2 pkt 3 określa pewne przekroczenia dopuszczalnych wymiarów, ale nie wiem jak postępować w takich sytuacjach, proszę o opinie, być może czegoś nie wiem :(

Wszystko w porządku DZU prawidłowy ale pkt &2 pkt 18.

Proszę zmierzyć ten wózek podpięty. A dozór to sprawa właściciela czy ma na niego tak samo jak pracownik czy ma uprawnienia żeby go obsługiwać :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Mój przynajmniej ma replikę tablicy rejestracyjnej, ale tak na poważnie, to co ITD na to?

Nie mówiąc o przysposobieniu tego wózka do innych oznaczeń jak światła i tablice.

Widlaczek.gif.ff9645aaed4cf146b2752608c8f8fedb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma lampy.

Ma takie rozwiązanie, że jak się widlaczek podczepia to belka z lampami się łamie i ustawia wzdłuż ramy tuż za widlaczka kółeczkami.

Bez widlaczka rozkładają się normalnie po szerokości światła, a w środku między nimi zwykła tablica oryginalna. No nie da rady narobić fot. Film trza byłoby kręcić z całej operacji podczepiania i odczepiania widlaczka.

5ae1a749325d0_Widlaczek2.gif.0ce8cff92b8025bd23c3aeb2259458e2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tego widlaczka nie należałoby rozpatrywać pod kątem ładunku wystającym poza obrys pojazdu. Coś jak platforma rowerowa, albo jeszcze lepiej kamping z zawieszonym z tyłu skuterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak na poważnie, to co ITD na to?

Co na to ITD ? zadzwoń iiii tak się nic nie dowiesz, nikt ci nie udzieli wiążacej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ciekawe porównanie z bagażnikiem rowerowym. Przecież z technicznego punktu widzenia to niemal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.