Skocz do zawartości

Ważność protokołu TDT butli a badanie techniczne


garfield

Rekomendowane odpowiedzi

Na BT przyjeżdża klientka samochodem z instalacją gazową. Termin ważności butli upływa we wrześniu 2011 a BT należałoby dać do marca 2012. Jak postąpić w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważność protokołu na butle musi być minimum do dnia kolejnego badania technicznego wiec w tym przypadku albo klient odda butle do kolejnego badania do tdt albo od razu zakupi nowy zbiornik i ma na 10 lat spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BT przyjeżdża klientka samochodem z instalacją gazową. Termin ważności butli upływa we wrześniu 2011 a BT należałoby dać do marca 2012. Jak postąpić w takim przypadku?

Dozór techniczny musi być ważny w dniu badania! (może się kończyć jutro - nie mamy podstaw do wyniku N) Informujemy klienta o terminie badania butli i kończymy badanie wynikiem P na pełny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważność protokołu na butle musi być minimum do dnia kolejnego badania technicznego

 

Temat był poruszany juz kilka razy na forum.

Np tutaj http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=463

 

Interesuje nas dozór na dzień badania i tak jest ze wszystkimi urządzeniami podlegającymi dozorowi. Jak inaczej badalibyśmy cysterny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem wszystko i rzeczywiście macie racje ,całe szczęście że jeszcze nie miałem takiego przypadku wiec żaden babol z mojej strony nie wyszedł :) Byłem święcie przekonany co do mojej interpretacji ale trzeba posypać głowę popiołem i podziękować za uświadomienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Witam, mam takie pytanie, orientuje się ktoś co grozi za jazdę z nieważną butlą na gaz? Chodzi dokładnie o taką sytuację jak wyżej opisana, klient ma ważną butle jeszcze przez 3 miesiące i przegląd na rok od dzisiaj, mówię mu jaka sytuacja że będzie musiał sobie odnowić albo zmienić butlę i wtedy jego pytanie, co się stanie jeśli będzie jeździł cały rok bez zmiany? I powiem szczerze że nie wiedziałem co mu powiedzieć i tak z ciekawości pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dojdzie do żadnego nieszczęścia typu pożar pojazdu to konsekwencji żadnych bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie zbiornika i tak dostanie do 20 lat od daty produkcji, więc nic nie zyska odraczaniem ponownej legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin opłaty za dozór lub termin zakupu nowego zbiornika ulegnie tylko odroczeniu, chyb, że w planach jest złomowanie pojazdu to wtedy można dojeździć do końca OBT i nie ponosić kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie zastanawiało czy jest np. jakiś zakaz jazdy bez ważnej legalizacji, bo niby przegląd będzie miał ważny rok czyli pojazd będzie dopuszczony do ruchu przez cały rok a nie tylko te 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.2019.0.667 t.j. - Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym

 

Art. 63. 1. Kto dopuszcza do eksploatacji urządzenie techniczne:
1) bez otrzymania decyzji organu właściwej jednostki dozoru technicznego o dopuszczeniu urządzenia do eksploatacji lub obrotu,
2) wbrew decyzji organu właściwej jednostki dozoru technicznego o wstrzymaniu eksploatacji lub wycofaniu z obrotu urządzenia technicznego,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym przypadku można postawić znak równości pomiędzy dopuszczającym urządzenie do eksploatacji, a użytkującym to urządzenie ? w/g mnie nie. 

Chyba @Jacdiag w tym linku rozwiał wątpliwości   https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15498-urzędy-dt-nie-zawsze-na-wierzchu/&do=findComment&comment=292028

 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BOY96 napisał:

Witam, mam takie pytanie, orientuje się ktoś co grozi za jazdę z nieważną butlą na gaz? Chodzi dokładnie o taką sytuację jak wyżej opisana, klient ma ważną butle jeszcze przez 3 miesiące i przegląd na rok od dzisiaj, mówię mu jaka sytuacja że będzie musiał sobie odnowić albo zmienić butlę i wtedy jego pytanie, co się stanie jeśli będzie jeździł cały rok bez zmiany? I powiem szczerze że nie wiedziałem co mu powiedzieć i tak z ciekawości pytam?

Ja bym powiedział że po terminie powinien albo zaprzestać eksploatacji butli, albo wymienić  na butlę dopuszczona do eksploatacji i  na następnym badaniu technicznym butla musi mieć dopuszczenie do eksploatacji żeby wynik był POZYTYWNY

Jeżeli coś się stanie a butla nie będzie dopuszczona do eksploatacji i będzie miało to wpływa na zaistniałą sytuację to ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.