Skocz do zawartości

Jednak znikają numery silnika !!!!


abc

Rekomendowane odpowiedzi

mógł sobie zamontować silnik od kosiarki spalinowej i przyjechać na stacje kontroli

do przeglądu

Nie mógł, jeśli zamontował taki sam silnik to się z tobą zgodzę, ale jeśli silnik założył inny to w większości przypadków można to rozpoznać. Poza tym odczytasz kod silnika (jeśli ma) i bez problemu ustalisz moc i pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    31

  • Norbert Jezierski

    30

  • Psuj

    21

  • Piotr Barczuk

    21

Po pierwsze

""Ja tu niezły burdel widzę, siostry !!"

Po drugie , tak jak pisał pan Maćkowski , oprócz rubryki nr. silnika jest jeszcze rubryka o pojemności i mocy silnika . A od odczytywania tych danych nikt nas nie zwolnił. Co z tego że ktoś sobie podmieni silnik , ważne zeby był o tej samej pojemności i mocy ,bo jak nie to tzw. "zmiany konstrukcyjne" lecą i kasiorka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz przyda się ujednolicona lektura -katalog, który miał onegdaj stworzyć ITS. Miało być tak fajnie, a wyszło jak zawsze.

Mam starą Autodatę i tam pojemność silnika jest np.Golf 1.8i 1781 (1760) to dla stawki podatkowej RFN no i zgadnij , którą miał wpisaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zimny prysznic zalecam !!!!!!

Sami doprowadzacię się do obłedu. To rozumiem ze teraz jak bedzie skorodowany kod silnika to do rzeczoznawcy w celu ustalenia pojemnosci skokowej? A wszystkie stacje będa obowiązko wyposażone w hamownie? Z tym, że może od razu silnikową a nie podwoziówkę? Przy kazdym okresowym wymont/zamont silnika bo przecież w dowodzie jest wpisana moc!!!! Masę własną tez przy kazdym badaniu ustacie i pomiar wymiarów też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zimny prysznic zalecam !!!!!!

Nie możemy się dać zwariować... nie będzie tak źle...

 

[ Dodano: Pon Paź 17, 2005 12:08 pm ]

A propo, to jeśli numer nie jest cechą ident. to bez problemu można będzie kupić za parę groszy silnik z punktu złomowania pojazdu (kiedyś nie można było, jak pojazd był wyrejestrowany to nie odzyskało się już z niego silnika - przynajmniej legalnie nie można było) i złodzieją też się ukruci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem jak będzie za tydzień

""Ja tu niezły burdel widzę, siostry !!" Zgadzasz się ? Jak dla mnie - kultowy film :lol: I jaki na czasie ...

 

 

 

 

 

"Burdel to wy macie niezły w Archeo" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja Miasto Lublin.

 

1.Nie interesują nas numery silnika ani przy pierwszym ani przy okresowym. (wsawiamy XXXX w zaświadczeniu)

2.Badanie po wymianie silnika tylko w przypadku zmian konstrukcyjnych (pojemność ).

3.Zwracać uwagę tylko na ewidentne zmiany silnika typu ilość cylindrów etc.

 

Wnioski zanotowane na podstawie rozmowy telefonicznej wiec obarczone sa moją interpretacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nomeru silnika po 21 nie mamy pisać w rejestrze obojętnie jaki ma dowód rejestracyjny z numerem czy nowy bez numeru silnika taką infdormacje dostałem z W.K. :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie : numeru juz ich przestają interesowac . A jezeli "pacjent" sobie zmieni silnik , i to na inny (dane techniczne) ,a nie zgłosi sie z kompletem dokumentów zakupu silnika do WK aby uaktualnić dane pojazdu to j€ż jego broszka, i niedaj Bóg bedzie miał poważny wypadek , i stwierdzony niezgodny stan z dowodem(pojemność,moc) to sobie" beknie"

 

[ Dodano: 18-10-2005, 10:56 ]

Zwracać uwagę tylko na ewidentne zmiany silnika typu ilość cylindrów etc.

i mysle ze to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wiadomośc że od 21 [ piątek] wpisujemy do kompa *****, ZOSTAJE TYLKO IDENTYFIKACJA MOCY I POJEMNOŚCI , zapowiada się ciekawie bo 60% srarych dowodów nie ma wpisanej mocy silnika to z czym porównac , jezeli będzie niezgodnośc to nie mamy zatrzymywać dowodu tylko dać negata celem korekty w WUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka. Właśnie dostałem telefoniczne potwierdzenie z WK Gdańsk od Pana Ra , że podczas pierwszej rejestracji w miejscu "nr silnika" wpisujemy xxxxx. Podobnie zresztą jak przy innych zaświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Jaki - nie korekty numeru silnika tylko mocy i pojemności . czy będziecie wpisywać po 21.10.2005.numery silnika poj które były w zeszłym roku w waszych SKP , czy będziecie poprzednio wpisany nr kasować i wpisywać - **** - czy go zostawicie ? ciekawe czy WUK przyjmie takie zaświadczenie na którym będzie widniał numer silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może coś zle poczytałem w twoich postach wiesłew.Ale to chyba chodziło o korektę nr silnika.Pojemnośc silnika to (przy wymianie)inna sprawa tu piszemy "opis zmian"nr silnika jest wtedy potrzebny żeby to określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.