Skocz do zawartości

Jednak znikają numery silnika !!!!


abc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    31

  • Norbert Jezierski

    30

  • Psuj

    21

  • Piotr Barczuk

    21

Tak apropo p.Przychodzenia to taka fajna jeszcze notka ze szkolenia: Na zadane pytanie jak to jest możliwe że skoro PN-89/S-02007 (definiująca Furgon) obowiązuje od 89 r to jak to możliwe że typowe blaszaki były homologowane jako Furgony a teraz takie są z tego szopki...jakby to powiedzieć..p.P z lekka się usmiechnął i stwierdził że no właśnie tak to się robiło hehe :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wytłumacz mi proszę, w którym to miejscu Dz.U. 227 jest niezgodny z Dz.U.180 ? Bo ja jakoś tego nie ogarniam - mimo najszczerszych chęci - sorki ...

Panie Robercie, czyżby przepracowanie ? Aż dwa błędy w jednym zdaniu, logiczny i rzeczowy, kayaba2 wypunktował jak należy. ;)

 

Są to tylko moje przemyślenia, nie wiem czy prawidłowe, ale doszedłem do wniosku w oparciu o przytoczone przepisy, że zarówno w przypadku starego dowodu, gdzie jest wpisany nr silnika, jak i nowego, bądź dokumentu DIP dla pojazdu z zagranicy nie należy ustalać numeru silnika, gdyż cechą identyfikacyjną od 21.09.2005r. jest tylko nr VIN, albo numer nadwozia, podwozia lub ramy.

Panie Bogusławie, podpisuję się obiema rękami :D Z tą różnicą, że od 21.10.2005 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bogusławie, podpisuję się obiema rękami

A ja jakoś niezupełnie ... Powiedzmy, że zmęczenie :lol:

 

Ps. Widzę, że przeszliśmy na IE ? Opera czy FireFox poszły w odstawkę ? Bo teraz jest jakby lepiej z cytowaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Widzę, że przeszliśmy na IE ? Opera czy FireFox poszły w odstawkę ? Bo teraz jest jakby lepiej z cytowaniem

Specjalnie dla Norcomu IE. Pozostałe stronki OPERA, zdecydowanie wolę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Norcomu IE. Pozostałe stronki OPERA, zdecydowanie wolę Cool

 

A u mnie to działa i pod IE, i pod FireFoxem :D

 

[ Dodano: 28-09-2005, 21:57 ]

Specjalnie dla Norcomu IE. Pozostałe stronki OPERA, zdecydowanie wolę

I pod Operą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sygnały z naszego WK, że oni też się opowiadają za takim rozumieniem tych zmian.

Poczekamy, zobaczymy - jak to mawiają - tylko krowy nie zmieniają swojego światpoglądu. Bez urazy - wszyscy jesteśmy tylko ludźmi ...

Najgorsze jest to, że w ogóle taka wieloznaczność się pojawia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że w ogóle taka wieloznaczność się pojawia ...

Najgorzej to będzie jak część WK zechce tak , a część siak. Wtedy dopiero będą cyrki :twisted: A my na pewno znajdziemy wspólny język, to się czuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pokazywał palcem, kto najbardziej będzie miał przegwizdane ...

I to tłumaczenie ...

Kolejne wersje programu ...

Hmmm, z drugiej strony - im więcej zawirowań w przepisach, tym dla mnie lepiej :D I forum będzie się lepiej rozwijać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, z drugiej strony - im więcej zawirowań w przepisach, tym dla mnie lepiej I forum będzie się lepiej rozwijać

No właśnie. Takie ustawy dają mnóstwo korzyści....... niektórym ;) I życie towarzyskie się rozwija. Jakby wszystko było jasne i poukładane to nudno by było. A jak jest nudno to człowiek głupieje :mrgreen: Ja się teraz całkiem dobrze bawię. Jak już się wszystko unormuje to chyba pracę zmienię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak zmasowana akcja telefonów do WK?

Panie/Pani (tu wpisać stosowne imię np. Halinko) bo my z kolegami z forum ogólnoposkiego uzgodnilismy że......(tu uzgodnony wcześniej przez brać diagnostyczną tekst) i numerow silnika nie piszemy. A jak są watpliwosci to radzę skonsultowac z (.... chyba wiecie kogo mam na myśli :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj spodobało się Wam cytowanie. Patrząc na godziny postów idźcie spać. Trzeba wypocząć jutro też jest dzień.

Dzięku, już sprostowałem oczywiście chodzi o 21.10.2005r. - to z przemęczenia nie zauważyłem - przepraszam. Rodzina Forumowiczów Norcomku Czuwa.

 

[ Dodano: Sro Wrz 28, 2005 11:37 pm ]

Polskie Normy nas nie dotyczą.To tylko wykładnik.Mamy prawo ruchu drogowego

 

Takie wypowiedzi będę się starał natychmiast prostować by inni nie zostali wprowadzeni w błąd.

Podaję najprostrze 2 przykłady.

Po pierwsze Dz. U. Nr 5 odwołuje się do Polskich Norm, które określają rodzaje pojazdów.

Po drugie Dz. U. Nr 227 opiera się na Normach Europejskich EKG.

Dodam gratis po trzecie Oświadczenie Rządowe (Dz. U. Nr 112) określa, że Polska stosuje się do mnóstwa wymienionych tam norm europejskich o np pasach bezpieczeństwa, punktach mocowania foteli, szybach, hamulcach itp.

 

Jeżeli, któraś z ustaw lub rozporządzeń narusza Polską bądź Europejską Normę musi być taki przepis zmieniony. Sprawa jest o tyle ważna, że obecnie, gdy Polska weszła do Unii żadne rozporządzenie techniczne nie może się ukazać w Polsce zanim komisja europejska nie stwierdzi zgodności z Normami.

 

Normy to nie tylko wykładnik, jest to przepis do którego muszą się stosować ustawy i rozporządzenia, które niejednokrotnie jak podałem przykłady odsyłają do tych norm. A skoro przepisy stosują się do norm to tym bardziej diagności.

 

A wierz mi kolego, że trochę w temacie siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada ze jestem w opozycji do samego siebie :) Ja uważam ze PN jest podstawą do pisania ustawy i nie moze być z nią sprzeczna. Skoro PN mówi ze opona ma byc okragła to sejm nie moze napisać ustawy w której opona jest kwadratowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, niedługo chłopaki z Wiejskiej będą do nas wpadać na konsultacje

Wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś z ministerstwa tu zaglądał. Tylko nie zabiera głosu, bo wie, że byśmy go zjedli żywcem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bogusławie PN niestety nie dla nas.Podpieram się Piotrtem B."A gdzie jes tnapisane że działamy wg. Polskich Norm"

 

 

Brak argumentów na poparcie tezy. Proszę wskazać podstawę prawną, iż diagnostów nie obowiązują Polskie Normy, bo ja jestem w stanie zasypać Was takimi podstawami prawnymi, iż diagności mają obowiązek stosować się do Polskich i Europejskich Norm. Tak więc podtrzymuję swoje twierdzenie i doradzam ciągłe czytanie wszelkich zmian i dotychczas obowiązujących przepisów prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.