Skocz do zawartości

okresowe czy tylko ustalenie danych??


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko: Klient przyjeżdża autem sprowadzonym z Niemiec, data pierwszej rej. to 2004-01-15. W niemieckim dowodzie Nachste HU termin 01.2012 czyli badanie ważne. Teraz tak, czy wystarczy tylko ustalenie danych tj. rocznika czy też potrzebne badanie okresowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teo co wiem to w Niemczech badania są na dwa lata więc ja bym zrobił okresowe przed rejestracją bo WK przynajmniej mój by się czepił ale może zadzwoń do swojego WK i zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie WK dzwonił i pytał dlaczego zrobiłem tylko ustalenie danych, że powinienem okresowe. Ale dlaczego to nie wiem, jeśli klient miał badanie zagraniczne ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego to nie wiem, jeśli klient miał badanie zagraniczne ważne.

 

Dlatego, że zagraniczne badanie jest uznawane tylko w takim samym zakresie jak polskie, czyli rok.

 

Jeśli Nachste HU jest 01.2012 to znaczy, że badanie miał wykonane 01.2010 czyli w/g naszych przepisów jest już nieważne.

 

miał badanie zagraniczne ważne.

 

Jak teraz przyjedzie auto np 7 letnie i będzie miał Nachste HU 03.2013 to zrobisz mu ustalenie danych a WK da mu termin do 31.03.2012 a nie do 2013 "bo ma ważne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko rozumiem. A czy wiadomo które państwa dają na więcej niż na rok?? Czyli trzeba zwracać na datę wykonanego badanie i jeśli od tej daty minął więcej niż rok to okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK "interpretacja pani naczelnik" - jeśli pojazd wyrejestrowany za granicą to musi być OBT przed I rej. w Polsce - nie dotyczy pojazdów do trzech lat od daty I rej ( zgodnie z art.81 ust.6,7 PORD ), gdzie należy wykonać Ustalenie Danych na wniosek posiadacza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - wiele WK ma taka interpretację. Mało tego - literalnie jest ona słuszna, bowiem taki głupi zapis w ustawie zawarto, a WK generalnie nie są od tego, żeby dokonywać wykładni funkcjonalnej (czyli zastanawiać się co autor miał na myśli) w sytuacji głupio napisanego przepisu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK "interpretacja pani naczelnik" ,,,- gdzie należy wykonać Ustalenie Danych na wniosek posiadacza pojazdu.

A jednak wygodnictwo,,, a dlaczego nie na skierowanie starosty,,, na przykład ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wygodnictwo,,, a dlaczego nie na skierowanie starosty,,, na przykład ???

 

Pani z okienka ma przecież "dużo innych obowiązków" np. rytuał picia kawy a jeśli można wykonać UD na wniosek właściciela pojazdu na SKP to przecież wyśle klienta właśnie tam, przecież zimna kawa gorzej smakuje :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z okienka ma przecież "dużo innych obowiązków" np. rytuał picia kawy

 

Z tego co widziałem " u nas" w WK nie ma takiej opcji-"wszystko jest na wizji" :lol: No chyba ,że "pani z okienka" zniknie w przepastnych zakamarkach wydziału :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pani z okienka ma przecież "dużo innych obowiązków" np. rytuał picia kawy

 

Ale ja tez mam taki rytuał, a nie jestem panienką... znaczy jestem, bo panna zodiakalna jestem... w każdym razie nie widzę w tym nic dziwnego, ani nagannego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.