Skocz do zawartości

Jak wybrnąć z sytuacji?


scubi206

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechał w 2010r. na przegląd SAM, Rodzaj pojazdu: samochodowy inny.

Zarejestrowany po raz pierwszy w 2007 r.

Miał pierwszy przegląd na 3 lata.

Omyłkowo (nowelizacja ustawy) wbiłem mu następny na 2 lata. (wiem że powinien być rok)

Dopatrzyli się w wydziale komunikcji przy okizji sprzedaży pojazdu i się przyczepili.

Macie pomysł jak z tego wybrnąć?

Pozdrawiam

Scubi206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omyłkowo (nowelizacja ustawy) wbiłem mu następny na 2 lata.

Myślę, że dając na dwa lata pomyliłeś się podobnie jak Oni (WK) dając na trzy. Kwestia dogadania się ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dając na dwa lata pomyliłeś się podobnie jak Oni (WK) dając na trzy. Kwestia dogadania się

 

Chyba nie Oni (WK) bo jak to był SAM to przed zarejestrowaniem przeszedł badanie zgodności w war. tech. dla Sama i to diagnosta określił TNBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie Oni (WK) bo jak to był SAM to przed zarejestrowaniem przeszedł badanie zgodności w war. tech. dla Sama i to diagnosta określił TNBT.

 

No to też kucha, bo terminy badań pojazdów nierejestrowanych określa WK, a nie SKP. Termin ustala się na trzy lata od daty pierwszej rejestracji - jak chcesz go zatem ustalić na SKP dla pojazdu, który zarejestrowany jeszcze nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też kucha, bo terminy badań pojazdów nierejestrowanych określa WK, a nie SKP

No dla pojazdu marki SAM to chyba jednak diagnosta ustala przy wykonywaniu badania, co nie zmienia faktu że na 3 lata ni w ząb się nie da tylko roczek maksymalnie (bo to SAM), a druga kucha że WK tego nie wyłapał, ale jak wiemy niektórym wolno się pomylić tylko nie diagnostom :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla pojazdu marki SAM to chyba jednak diagnosta ustala przy wykonywaniu badania

 

Możesz podać przepis na to? I dajesz na rok od czego? Od rejestracji... której jeszcze nie było? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo za PoRD :

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o .......

 

Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu

samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9,

wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu

zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu

państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

A poza tym jak to nie został zarejestrowany a kto mu dał PC i czerwone tablice :evil:

A termin od dnia przeprowadzenia badania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rok od daty I rejestracji" lub "zgodnie z art 81 PoRD" itd...

 

W takim przypadku winno być jak w zabytkowym "Data przeprowadzenia badania" a termin niech sobie WK określi.

 

Tylko ciekawe który WK by to "łyknął" :evil::evil::evil::evil:

 

A i po co w zaświadczeniu z badania SAM'a jest pozycja termin następnego badania technicznego Dz.U. 238 poz.2395 z 2004 r. w załączniku nr 7 pozycja 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym jak to nie został zarejestrowany a kto mu dał PC i czerwone tablice :evil:

A termin od dnia przeprowadzenia badania :)

 

No właśnie, kto mógł mu dać tablice i PC skoro - jako że SAM - nie posiada numeru identyfikacyjnego, przecież takiego nie można zarejestrować. Czegokolwiek się nie tknie w tych naszych przepisach to można mieć wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję porozmawiać z osobą nadzorującą diagnostów i uzgodnić jak postąpić.

 

(Dz. U. z 2009r. Nr 155, poz. 1232)

 

§ 9. W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:

(...)

2) dokonanym wpisie w dowodzie rejestracyjnym, uprawniony diagnosta prostuje ją w rejestrze oraz poprzez skreślenie omyłkowego wpisu i podanie właściwej informacji w dowodzie rejestracyjnym, która powinna być opatrzona datą, podpisem uprawnionego diagnosty oraz jego pieczątką imienną.

 

I po problemie zanim zaczną się problemy bo prędzej czy później to wyjdzie.

 

Prawko Art. 81 ust. 5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6-10.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

Normalnie badania w myśl ust. 5 robimy co rocznie z wyjątkiem sam. osobowego, ciężarowego do 3,5T które dostają 3 lata od daty pierwszej rejestracji.

 

W tej grupie nie ma pojazdu marki SAM. Przy ustalaniu 1 roku dla grupy, której nie dotyczy okres 3+2 czyli m.in. "samki" nie jest napisane by ustalać od daty pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bogusławie a jak przyjedzie na przegląd teoretycznie bo w praktyce się nie zdarza autobus to co ?z racji ustawy też mam przedłużyć ważność badania na rok bo to SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj dostałem opinie MI z września 2010r., że termin nast. BTP w przypadku przyczepy lekkiej marki SAM określa się corocznie.

 

Natomiast jeśli przyczepa lekka będzie nowa i rejestrowana na podstawie homologacji i faktury wówczas analogicznie TNBT wyznacza się bezterminowo.

 

Niejako potwierdziła się moja wypowiedź w poście wcześniejszym.

opinia_MI_SAM przyczepa_termin nast. BTP.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - zgadzam się z ta teorią. Ale niech mi ktoś udowodni na podstawie takiej pseudo-analizy, że autobus marki SAM ma być co pół roku. Ooooo nie - fabryczny niech sobie jedzie co pół roku. SAM tylko raz na rok!!

Pismo jest bzdurne i jak zwykle sprzeczne do poprzednich wypowiedzi bogdanowicza - nawet na tym forum je znajdziecie. Gość w ogóle czyta co podpisuje? Kiedy tego gościa w końcu stamtąd wyleją? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech mi ktoś udowodni na podstawie takiej pseudo-analizy, że autobus marki SAM ma być co pół roku. Ooooo nie - fabryczny niech sobie jedzie co pół roku. SAM tylko raz na rok!!

 

Odnośnie Przyczepek SAM opinia jest zgodna. Problem w tym że wszystkie stacje dawały bezterminowo i co z tym zrobić. Skutek jest kolosalny - wypadki ubezpieczenia ważność badań. Przecież ludzi do Urzędu nie będziemy wzywać.

 

Odnośnie autobusu po zadaniu tego samego pytania co Ty Błażej z moją kierowniczką staliśmy z uśmiechem w milczeniu bo to absurd. Tym bardziej, że nie znaleźliśmy opinii ale gdzieś kojarzymy, że termin był inny. Przecież diagności w całej Polsce nie robili by przyczepek lekkich marki SAM bezterminowo bo sami na to wpadli lata temu.

 

Można zmienić zgodnie z przepisami przyczepki lekkie na 1 rok ale co z autobusem marki SAM? Pytanie retoryczne. :razz:

 

Normalnie uwielbiam ten kraj. Dzięki takim przepisom na tym forum mamy o czym dyskutować :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam waszym postom. A co nam zależy żeby np. autobus marki SAM nie przyjechał do nas po pół roku. To w końcu autobus jeszcze większego ryzyka niż "fabryczny" Teraz się trochę nakręcam ale do cholery sprawdzajmy pojazdy jak najczęściej. Na zdrowy rozsądek przede wszystkim marki SAM. Bardzo dobrze że przyczepka lekka (powinna każda) trafi w końcu na SKP. Motorowery trafiły i zobaczcie ile jest z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że przyczepka lekka (powinna każda) trafi w końcu na SKP. Motorowery trafiły i zobaczcie ile jest z nimi problemów.

No to wyobraź sobie ile problemów będzie z przyczepkami SAM. Ja w czasie ostatniego roku widziałem trzy przyczepki z urwanym dyszlem. Teraz będę spisywał numery rejestracyjne i sprawdzał czy przypadkiem nie robiłem takiej przyczepce przeglądu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.