Skocz do zawartości

Przebudowa samochodu na... czterokołowiec :)


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nawet nie tyle pytanie, co zachęta do wspólnej dyskusji. Ja myślę, że to tylko kwestia czasu, kiedy pierwsi klienci wjadą Wam na stację z takim właśnie pytaniem. I sprawa niby oczywista, ale może nie do końca - bo zastanówmy się - gdzie jest granica pomiędzy pojazdem samochodowym innym "czterokołowcem", a pojazdem samochodowym - tak po prostu.

A powód jest prosty - nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale w nowym brzmieniu stawa o kierujących pojazdami od lutego przyszłego roku de facto likwiduje nam grupę pojazdów tzw."B1". Jak wiemy dziś odchudzanie pojazdów łącznie z kursami, egzaminami na "B1" to cały biznes. Niby wszyscy wiemy, że de facto nie ma pojazdów spełniających warunek masy własnej 550kg, ale jednak WORD'y w majestacie prawa codziennie egzaminują na SSMART'ach i nie tylko dziesiątki osób - nie wierzycie Wystarczy podjechać pod dowolny WORD w kraju. Oferta B1 to żelazny punkt większości dużych OSK itd. Tylko że od lutego przyszłego roku ustawa się zmienia i prawo jazdy kategorii B1 będzie upoważniało do poruszania się WYŁĄCZNIE czterokołowcami + motorowery. Co z całą armią odchudzonych obecnie małych aut? :) Co z ludźmi, którzy napalają się dziś na takie szkolenie i egzamin skoro od lutego do odchudzonego samochodu i tak nie wsiądą?? :) Ja jakoś przepisów przejściowych się nie doszukałem :)

Nie po to ktoś dziś wyda 20 tys. na odchudzonego SMART'a, żeby za rok znów go odstawić na rok w krzaki (do czasu uzyskania normalnego prawka B) - zapewne będzie chciał pokombinować na czterokołowca :)

I nie mówce mi, że pytanie jest... nierozsądne, skoro mamy już Ligiery dopuszczone jako motorowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mówce mi, że pytanie jest... nierozsądne

Chyba częściowo już sobie odpowiedziałeś

w majestacie prawa codziennie egzaminują na SSMART'ach

I w majestacie prawa zostanie przerobiony na czterokołowiec,miałby nie spełnić warunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.