Skocz do zawartości

Legalizacja ponowna analizator spalin


koko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    21

  • JANUSZ60

    10

  • danielg539

    8

  • IVVO

    6

  • 1 year later...

Uważaj na oszustów! „Lewe” legalizacje analizatorów spalin

 

 

W ostatnich miesiącach nasilił się proceder podrabiania świadectw legalizacji analizatorów spalin. Kilku naszych klientów padło ofiarą oszustwa. Skuszeni niską ceną zlecili kalibrację i legalizację urządzenia, ale zamiast oryginału otrzymali podrobione świadectwo jego legalizacji. Ujawnienie tego typu sytuacji w skrajnym przypadku oznacza dla SKP konieczność powtórzenia wszystkich badań technicznych wykonanych na niezgodnym z przepisami urządzeniu...............................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

http://www.wsop.pl/uwazaj-na-oszustow-lewe-legalizacje-analizatorow-spalin/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę siać zbędnego fermentu, ale ja Cie kowal bardzo proszę wyjdź stamtąd, albo przynajmniej rozwiń za autora ten "skrajny przypadek".

O kosztach i wynikach nawet nie napomknę. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś tak miałem że facet zabierał analizator i przywoził gotowy. Wygoda jak najbardziej, ale 740zł kasował za każdym razem. Teraz sami zawozimy do Gliwic i wychodzi 550zł na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus transport ?
Mnie transport nic nie kosztuje. Pracownicy jadą codziennie rano na śląsk więc szef im to wcisnął :cool: i musieli zachaczyć :x

Analizowałem też wysyłkę kurierem to jest jakieś 70zł w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

:D Analizator zawsze wożę sam,to zbyt drogie i zarazem ważne urządzenie aby ryzykować uszkodzeniem.

Zatem niemożliwość przeprowadzania badań.Tak przykładowo w Białymstoku koszt legalizacji około 5 stówek.Umawiam sie tel. i w ciągu 1 dzionka tzn około6-8h odbiór.Polecam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

Tak przykładowo w Białymstoku koszt legalizacji około 5 stówek.Umawiam sie tel. i w ciągu 1 dzionka tzn około6-8h odbiór.Polecam. :D

 

To straszne drogo i długo (chyba że jest to cena z obsługą serwisu). W Rybniku legalizacja trwa około 1h i koszt około 160 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przykładowo w Białymstoku koszt legalizacji około 5 stówek.Umawiam sie tel. i w ciągu 1 dzionka tzn około6-8h odbiór.
- przynajmniej o połowę mniej kasują u mnie i na poczekaniu legalizują kawą częstując. :cool:

Nie zawsze tak jest. Wszystko zależy jaki front prac. Czasem dwie godziny kawa trwa. A można też zostawić i drugiego dnia odebrać. Jednak tendencja jest do minimalizowania czasu usługi, bo wiadomo że SKP cierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tendencja jest do minimalizowania czasu usługi, bo wiadomo że SKP cierpi.

 

Z moich obserwacji wynika, że znaczna część SKP doskonale radzi sobie bez analizatora :( , bo potrafi go wysłać kurierem i czekać około tygodnia na jego powrót a BT bez problemu diagności wykonują, ba nawet jak maja analizator to i tak go nie włączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam gdzie w okolicach Krakowa mogę przeprowadzić taką analizę i w miarę niedrogo?

Kogo polecacie?

 

[ Dodano: 23-08-2017, 19:41 ]

może też być śląskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Mam nowiutki analizator i dymomierz. Jak to wygląda z legalizacją ? Pierwszą należy przeprowadzić po roku użytkowania a następne co 6 miesięcy ? Jest gdzieś uregulowane w jakich terminach trzeba legalizować te urządzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś uregulowane w jakich terminach trzeba legalizować te urządzenia ?

 

Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych (Dziennik Ustaw - rok 2008, nr 5, poz. 29 z dnia 2008-01-14).

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjo4tCA_eXXAhWpO5oKHdAVAlUQFgg7MAM&url=http%3A%2F%2Fwww.profesjonalnywarsztat.pl%2Fporadnik-warsztatowy%2Fitem%2F7-legalizacja-analizatorow-spalin.html&usg=AOvVaw1SxpQx-DsJSOyGKizOuhiL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że zapytanie powinno dotyczyć tylko analizatora spalin, bo to on podlega pod cykliczne legalizacje przepisami wymagane.

A dymomierz, to tylko tyle co w instrukcji obsługi o przeglądach/kalibracji napisali i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.