Skocz do zawartości

Badanie motoroweru z Francji


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

No i zagwozdka - wlasnie klient podstawil mi skuter z Francji Zipp 50.

Ma fakture na zakup na ktorej nie ma daty pierwszej rejestracji i pismo z konsulatu Francji ze u nich nie rejestruje sie pojazdow ponizej 50ccm.

Skuter jest uzywany - rok produkcji 2008 ale nie byl zarejestrowany.

Jaki dac NBT 2 czy 3 lata???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

"pierwsza rejestracja" na świecie 2008 01 01

:idea:

 

hmmm na jakiej podstawie???

WK kazal xx xx xxxx w rubryce DPR zrobic...

Ja w ogole nie chcialem robic OBT a tylko ustalenie danych.

No bo skoro nie rejestrowane znaczy nowe - z punktu widzenia naszego prawa.

A motorek kupiony na zlomie za 100 euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dac NBT 2 czy 3 lata???
3 lata diagnosta to chyba nie może dać na okresowym

A nawet na pewno nie może dać 3 lata na okresowym, choć niektórzy uważają inaczej ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na jakiej podstawie???

WIELKIE HMMM :!::shock:

§ 1.

3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) (4) "stosowaniu warunków technicznych w zależności od daty zarejestrowania pojazdu po raz pierwszy", rozumie się przez to stosowanie tych warunków odpowiednio do daty pierwszej rejestracji pojazdu, którą jest:

d) (6) 1 stycznia roku produkcji - w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

1 stycznia roku produkcji - w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;

:lol:

 

Pacz mnie na usta - pojazd ten nie podlega rejestracji wiec nie zostal zarejestrowany zgodnie z przepisami we francji.

Wg mnie

Nie mozna ustalic daty czegos co sie nie wydarzylo...

ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli znasz na pewno rok produkcji czyli 2008 to data piaerwszej rej. 01.01.2008 tu sprawa bardzo prosta . Tak samo jak z pojazdami z ameryki niekiedy nie zmamy pelnej daty tylko rok. Tak samo postapimy np z angielska przyczepa kempingiem nie mamy papierow tylko umowe a znamy rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

3 lata diagnosta to chyba nie może dać na okresowym :lol: co najwyżej 2 lata.

 

a o tym to nie pomyslalem :shock:

 

[ Dodano: 27-04-2011, 18:24 ]

Czesc

Tak samo jak z pojazdami z ameryki niekiedy nie zmamy pelnej daty tylko rok. Tak samo postapimy np z angielska przyczepa kempingiem nie mamy papierow tylko umowe a znamy rok produkcji

 

Nie przekonujesz mnie...moj Jeep produkcja 08.2000 pierwsza rejestracja 01.05.2002 mam to w DR.

 

A co jesli motorek kupiony i postawiony w salonie jako mebel????

 

[ Dodano: 27-04-2011, 18:59 ]

Siedze, czytam, mysle i wiem, ze dalem ciala... :sad::sad::sad:

Niezarejestrowany - nie powienienem robic OBT a tylko ustalenie danych bez okreslania TNBT.

Mam cicha nadzieje ze nie skonczy sie to afera. A WK trudny, klienci mocno na nich narzekaja...

A klient handlarz - wyjatkowo trudny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem w poprzednim moim poście,ale chodzi o to:

Niezarejestrowany - nie powienienem robic OBT a tylko ustalenie danych bez okreslania TNBT.

nie wyznaczamy tnbt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Możesz wrzucić to pismo z konsulatu? Bo ja tez mam. I tam jest mowa, że od czerwca 2004 bodajże każdy motorower podlega rejestracji... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Może inaczej. Możesz wrzucić to pismo z konsulatu? Bo ja tez mam. I tam jest mowa, że od czerwca 2004 bodajże każdy motorower podlega rejestracji... :?

 

Napisze tak...badanie robilem jakis czas temu - dostalem od handlarza fakture z data pierwszej rejestracji i danymi skuterka - sprawdzilem co trzeba wypelnilem DIP i wystawilem zaswiadczenie i zapomnialem. Dalem ciala ze jej nie zkserowalem...

 

Minelo kilka tygodni i zadzwoniono do mnie z WK z pytaniem jak ustalilem date pierwszej rejestracji - wyjasnilem ze z faktury na ktorej byly te dane.

Okazalo sie ze skuterek zostal sprzedany ale kupujacy nie dostal tej faktury. Pewnie zaplacil jakies 2000 pln za motorek kupiony wg faktury za 100 euro.

Motorek kupiony prawdopodobnie ze zlomu i byc moze dlatego nie ma DR - handlarz zapiera sie ze ja wymyslilem ta date - dzis przyjechal z faxem faktury na ktorej nie ma juz daty pierwszej rejestracji ewidentnie zmienil ja - tam na zlomie we francji. I z tym pisemkiem ze motorowery nie podlegaja rejestracji.

Nie mam tego dokumentu - bo on tylko mi go pokazal i mial dolaczyc do dokumentacji dla WK.

Jutro zadzwonie do konsulatu francuskiego i podpytam jak to jest albo napisze maila. Bo cos mi nie chce sie wierzyc ze motorowery nie podlegaja rejestracji. No i chyba czas zakonczyc wspolprace z panem handlarzem.

 

Inna sprawa ze z tymi francuskimi sprzedawcami to tez jest niezla jazda.

Robilem pierwsze badanie dla komisu 5osobowego opla z francuskim DR a po pol roku przy rejestracji okazalo sie ze to dwuosobowa ciezarowka...z innym nr DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna ustalic daty czegos co sie nie wydarzylo...
zgodnie z przepisami we francji.

a nasze przepisy na to

dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;
bez precyzowania przyczyny, czyli to, że "nie podlega tam rejestracji" też skutkuje brakiem możliwości ustalenia daty, gdyż jej nie ma

 

a za to mamy rok produkcji, więc tego się należy trzymać

 

[ Dodano: 27-04-2011, 23:19 ]

Ma fakture na zakup na ktorej nie ma daty pierwszej rejestracji
dostalem od handlarza fakture z data pierwszej rejestracji i
:?::?::!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasze przepisy na toCytat:

dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;

bez precyzowania przyczyny, czyli to, że "nie podlega tam rejestracji" też skutkuje brakiem możliwości ustalenia daty, gdyż jej nie ma

a za to mamy rok produkcji, więc tego się należy trzymać

 

No nie kolego - zdecydowanie nie.

Czesto dilerzy na wyprzedazach sprzedaja poprzednie roczniki i maja one date pierwszej rejestracji inna niz data produkcji.

Tak jak moj samochod - pisalem o tym.

Jesli pojazd bylby wczesniej zarejestrowany - problemu nie ma, ale ten podobno nie byl.

Zobaczymy co na to WK.

 

Tytus napisał/a:

Ma fakture na zakup na ktorej nie ma daty pierwszej rejestracji

Tytus napisał/a:

dostalem od handlarza fakture z data pierwszej rejestracji i

 

Czego nierozumiesz???

To tylko faktura - jeden telefon na zlom do francji i juz leci fax z danymi jakie sobie klient zazyczyl...

A handlarze to sprytne ludki...

Pisalem rowniez ze robilem badanie samochodu osobowego na jednym DR a pol roku pozniej do rejestracji przedstawiono ten sam samochod ale juz jako ciezarowy z innym DR.

I tez probowano wmowic ze to diagnosta zle spisal nr DR i okreslil typ pojazdu - w tym przypadku chodzilo o akcyze. Na szczescie wtedy mialem xsero DR z pierwszego badania.

 

[ Dodano: 28-04-2011, 13:01 ]

Witam

 

Info z ambasady francji.

Motorowery (do 49,9 ccm) nie podlegaja w Republice Francuskiej rejestracji.

Maja mi to potwierdzic pisemnie. Czyli w DIP chyba bedzie trzeba pisac rok produkcji i adnotacji o zwolnieniu z rejestracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.