Skocz do zawartości

Quad nauka jazdy


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

W tym DR nic się kupy nie trzyma.

Jeśli L7e to MW nie może przekraczać 400 kg ale ładowność nie może przekraczać 200.

To daje DMC nie większą niż 600 kg.

Ale jak zmieścić 4 osoby mając do dyspozycji 200kg ładowności?

Według tych zapisów które są teraz w tym DR to na pewno nie jest pojazd kat. hom. L7e.

 

DR : poz-J L7e ,

 

No z tym brakiem ładowności to kolejny zonk...

 

samochód osobowy ładunków wozić nie może - tylko osoby i ich bagaże. Do ładunków jest samochód ciężarowy.
No z tym brakiem ładowności to kolejny zonk...

 

Czyli rozumiem ,że DR jest "beee" :)

Czy koledzy diagności,byli pracownicy WK ;) ,a także obecni się ze mna zgadzają czy nie ??

 

Teraz np.pytania:

1.Pojazd jest czteroosobowy

 

... skoro czterokołowiec L7E ma być wyposażony zgodnie z warunkami dla motocykla.

Hmm... motocykla trzykołowego L5e..

Jak to rozgryź z przepisów??

Motocykl czteroosobowy???

 

ma tylną kanapę ,pasy ,a nie ma zagłówków ?

2.Za ....nic nie mogę znaleźć nr VIN-u,jest tylko tabliczka(pytałem klienta ,on o innym numerze nic nie wie??)

3.co z tablicami rej.-może byc jedna z tyłu?

 

Temat drążę bo "mądry" instruktor nauki jazdy mnie troszkę zjeżył i chcę być przygotowany na wszelkie ewentualności 8):]

 

tabk.th.jpg

kantyz.th.jpg

aixamk.th.jpg

maxhb.th.jpg

 

A najlepiej by było jakby Pan Psuj :-P:mrgreen: przeniósł temat Aixama poczynając od mojego postu w tym temacie do tematu "nauka jazdy B1" ;) bedzie bardziej tematycznie 8) ..może ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • Marek1

    11

  • michal_k

    10

  • JANUSZ60

    7

1.Pojazd jest czteroosobowy

 

Jeśli osoby mieszczą się w ładowności nie ma sprawy.

 

2.Za ....nic nie mogę znaleźć nr VIN-u,jest tylko tabliczka(pytałem klienta ,on o innym numerze nic nie wie??)

Ma być oprócz tabliczki. Gdzie - niestety nie wiem.

 

3.co z tablicami rej.-może byc jedna z tyłu?

pojazd samochodowy ma mieć jedna motocyklową - tak pisze w rozporządzeniu o rejestracji

par17pkt2

"motocyklowe (dwurzędowe) - do oznaczania motocykli, ciągników rolniczych oraz pojazdów samochodowych innych (kategorii L6e i L7e)"

 

ale już w par25ust1a pisze

"W przypadku trójkołowego motocykla i pojazdu samochodowego posiadającego homologację według wymagań dla kategorii L oraz trójkołowego motoroweru i pojazdu samochodowego pojazdu samochodowego posiadającego homologację według wymagań dla kategorii L, określonych w przepisach o homologacji pojazdów, tablice umieszcza się również z przodu, jeśli posiadają specjalne miejsce do jej umieszczenia."

 

Czyli ten ewidentnie powinien mieć dwie. A typowy quad ma mieć jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

 

wątpliwosci podobne do moich: z tablicami ,z ładownością,pasami,nr VIN?

Drążę temat bo nie jestem z tych diagnostów co odpychają klienta mówiąc "jedź pan na okrgówkę"(czytałem gdzieś o takich :shock: -ja pracuje na podstawowej) :) ,a po drugie to trzeba miec jakieś argumenty w postaci zacytowania "odpowiednich przepisów prawa " ;) jakie by ono nie było,by klientowi je przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Za ....nic nie mogę znaleźć nr VIN-u

Dopiero doczytałem że szukasz VIN-u ,w poniedziałek zobaczę w katalogu ITS ,zostanie Ci rozszyfrować x,y,z.

 

[ Dodano: 27-03-2012, 13:43 ]

R,x900,y620,z 250

powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Witam. Był u mnie mały samochodzik czterokołowy AIXAM i naprawdę nie wiem jak go mogę sklasyfikować bo L7e i L6e odpada ze względu na masy: MW 475kg DMC 675kg co daje ładowność 200kg. Jest jednak adnotacja " pojazd spełnia klasyfikację do prawo jazdy: 380kg"

Czy samochodowy inny podrodzaj inny ma jakieś ograniczenia?

 

[ Dodano: 14-01-2015, 11:49 ]

rodzaj: pojazd samochodowy o małej mocy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW 475kg DMC 675kg co daje ładowność 200kg.

 

A może to czterokołowiec do przewozu osób L7e, ale MW liczone z kierowcą 75 kg? Wtedy należałoby administracyjnie ograniczyć ładowność, czyli DMC wynosiłoby 600 kg, a MMC 675 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy należałoby administracyjnie ograniczyć ładowność, czyli DMC wynosiłoby 600 kg, a MMC 675 kg.
czemu mają służyć ograniczenia tego typu w takich przypadkach? Nie twierdzę, że są niezgodne z prawem ale czy w ten sposób nie robimy się sami w ... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo to 505 cm3 i benzyna a masa wpisana w adnotacje 380 kg lecz niejednoznaczny zapis

 

[ Dodano: 14-01-2015, 13:00 ]

A jakby go na osobowy zarejestrować? Brakuje mu tylko zagłówków z tyłu (można zamontować) i nie wiem jak norma spalin bo tylko wyczytałem C01

dodam data I rej 2007 Szwajcaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo to 505 cm3 i benzyna a masa wpisana w adnotacje 380 kg lecz niejednoznaczny zapis
4 miejsca siedzące

Ktoś przy nim tak bardzo kombinował, że aż się pogubił. Miałem Aixama ;

2 miejsca oraz 350 MW,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli masa własna jest powiedzmy 350 kg to żeby mógł mieć 4 miejsca to trzeba uznać, że jest to czterokołowiec do przewozu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.