Skocz do zawartości

Przełożenie zbiornika LPG


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - krótka piłka. Zbiornik LPG - ze wszystkimi potrzebnymi papierami ktoś wyjmuje z jednego auta i wsadza do innego. Można, nie można, dlaczego??

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • Psuj

    10

  • ketiw38

    9

  • blakop

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Technicznie nie do wyłapania na SKP.

Technicznie taki zbiornik nie jest gorszy od innego - oczywiście z ważnym dozorem.

Praktycznie wszyscy to robią.

Nawet nie mam podstawy prawnej, gdy klient rok temu była ze zbiornikiem, że kończył mu się dozór i przyjeżdża dzisiaj z innym zbiornikiem, który ma np dozór na około 5 lat.

Wiadomo, że w homologacji jest wpisany inny, a na nowy nie musi mieć faktury.

 

Blakop ..... chyba kończy Ci się TDT na zbiornik i chcesz zaoszczędzić parę złociszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na ten temat już dyskusja. Wniosek - zależy jak kto interpretuje zapisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28.09.2005r. Dz.U. nr 201 , gdzie znajduje się wykaz wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów , których użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko /lp.14 w tabeli- instalacje zasilania gazem silników.

http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?t=3857&highlight=recyklingu&sid=5192d02006cefa8824166f6b94de8dd3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - ja tylko pomagam koledze, któremu ktoś się chce dobrać do tyłka i byłem ciekaw Waszych opinii.

 

Osobiście - z uwagi na specyficzną - mocno rygorystyczną z założenia - formę nadzorowania sprawności i przydatności zbiornika (poświadczenia TDT) uważam, że można go ponownie wykorzystać, bo literalnie zbiornik, to nie instalacja jako całość, a o tym traktuje przepis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo literalnie zbiornik, to nie instalacja jako całość, a o tym traktuje przepis

Poza tym, podczas OBT mamy sprawdzić protokół i poświadczenie TDT na zbiornik a nie homologację na instalację, która to jest niezbędna tylko w momencie pierwszego wpisu do DR,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie można by było wykorzystywać powtórnie zbiorników, to po co są odbiory powtórne tychże. Jeżeli nie nadaje się do powtórnego użycia to urząd nie wydawałby dokumentów dopuszczających do dalszego używania. Chyba, że to działa na zasadzie demokracji jak z "kogutem" niebieskim, może go zwykły Kowalski kupić ale nie może używać na drodze; tak samo jest tu można dokonać odbioru powtórnego zbiornika ale nie można go używać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi w twoim porównaniu i wypowiedzi bo nie za bardzo rozumiem

Jeżeli ktoś uważa że nie można powtórnie wykorzystać zbiornika i na podstawie tego

pomagam koledze, któremu ktoś się chce dobrać do tyłka

to najprawdopodobniej korzysta z mego porównania, bo jak inaczej wytłumaczyć problemy z użyciem powtórnym zbiornika z ważnym protokołem TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Chyba, że to działa na zasadzie demokracji jak z "kogutem" niebieskim, może go zwykły Kowalski kupić ale nie może używać na drodze; tak samo jest tu można dokonać odbioru powtórnego zbiornika ale nie można go używać :D

To nie jest prawda :P

To nie jest tak samo jak tu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - ja tylko pomagam koledze, któremu ktoś się chce dobrać do tyłka i byłem ciekaw Waszych opinii.

 

Osobiście - z uwagi na specyficzną - mocno rygorystyczną z założenia - formę nadzorowania sprawności i przydatności zbiornika (poświadczenia TDT) uważam, że można go ponownie wykorzystać, bo literalnie zbiornik, to nie instalacja jako całość, a o tym traktuje przepis

 

Jak to w RP bywa, ktoś może powiedzieć, że zbiornik LPG to niekompletna instalacja gazowa ;)

Może bardziej szczegółowo opisz przypadek kolegi - o co chodzi dokładnie i kto chce mu dobrać się mu do 4 liter.

Rygorystyczne podejściem - przesadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment - żadna inna część samochodu osobowego nie podlega dozorowi - nawet te bezpośrednie odpowiedzialne za bezpieczeństwo (pasy, napinacze, airbagi - nawet w 20-letnim aucie niczego na to nie chcecie, choć sami producenci nie przewidzieli ich do użytkowania tak długo) - w tym kontekście zbiornik LPG jest najbardziej rygorystycznie obłożony obowiązkami kontrolnymi (protokół muszę trzymać przez 10 lat - choć nawet dowodu własności całego pojazdu nie muszę mieć tak długo!)

 

No właśnie - legalizacja zbiornika - wymaga przecież wymontowania tegoż zbiornika - dobrze myślę? A skoro tak, to muszę go wymontować... i powtórnie założyć (wykorzystać) - no to jak? :)

 

Koledze do tyłka dobierają się smutni panowie ogólnie mówiąc - szczegółów nie powiem, bo nie uzgadniałem tego z zainteresowanym. Ale ogólnie zarzuty jak się domyślacie dotyczą tego, że nie wychwycił przełożenia zbiornika... Dalsze zarzuty sa tak absurdalne, że aż żal opisywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie zarzuty jak się domyślacie dotyczą tego, że nie wychwycił przełożenia zbiornika... Dalsze zarzuty sa tak absurdalne, że aż żal opisywać...

 

Jeśli kwit od butli nie był podstęplowany przez WK przy wpisie do poprzedniego pojazdu to żaden diagnosta nie ma możliwości stwierdzić czy ten zbiornik był od początku w tym pojeździe. ą nawet jeśli jest pieczątka z numerem rejestracyjnym to skąd diagnosta ma wiedzieć, że nie jest to poprzedni numer tego pojazdu.

 

Moja rada - trzeba się twardo postawić i nie ulec idiotyzmom wymyślonym przez @#$%@#... nawet powiedzieć, że możemy się spotkać w sądzie :) przypominam tylko, że póki co TDT nie sprawuje nadzoru nad SKP i nie ma wiele oficjalnie do cofania uprawnień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kwit od butli nie był podstęplowany przez WK przy wpisie do poprzedniego pojazdu

Nie spotkałem sie jeszcze z tym zeby na"kwicie"zbiornika był wpisany nr.rej.pojazdu.....

to żaden diagnosta nie ma możliwości stwierdzić czy ten zbiornik był od początku w tym pojeździe.
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie akurat stempel był (choć nie powinno go tam być) - tylko że niby co on poświadcza? (stempel był sprzed X lat - z innym nr rejestracyjnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie akurat stempel był (choć nie powinno go tam być)

Dziwne ale prawdziwe....

tylko że niby co on poświadcza?
No niby nic...Ale.... :?::?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - legalizacja zbiornika - wymaga przecież wymontowania tegoż zbiornika - dobrze myślę? A skoro tak, to muszę go wymontować... i powtórnie założyć (wykorzystać) - no to jak? :)

Zakład który ja znam nie wymaga wymontowania zbiornika do legalizacji ponownej, sprawdza zbiornik zamontowany w pojeździe. Nie wiem jak robią inne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie utrudiacie sobie prace i życie zbiornik ma dozur to tylko nas obowiązuje i tego się trzymam sprawdzenie szczelności to nasz obowiązek ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można bo instalacja jest na liście elementów których nie można ponownie montować,w praktyce jest to nie do wyłapania na skp.

Czy to jest to samo co zbiornik :?: (znów co autor miał na myśli) Przecież zbiornik jest po dozorze i może być traktowany jak nowa część (po regeneracji) . :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącznik nr 3 rozporządzenia lp. 3 i tam mamy zbiornik paliwa. A LPG to także paliwo, więc

sprawa chyba jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącznik nr 3 rozporządzenia lp. 3 i tam mamy zbiornik paliwa. A LPG to także paliwo, więc

sprawa chyba jest jasna.

Jakie rozporządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozporządzenie?

"Marbie" pomylił po prostu pojęcia ,,,dwa rożne załączniki i dwa różne pojęcia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.