Skocz do zawartości

Przełożenie zbiornika LPG


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli ktoś z TDT dal ciała

Ale to nie jest wina TDT że ktoś używa protokołu zbiorczego odbioru(rozumiem że z magazynu) jako protokołu z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • Psuj

    10

  • ketiw38

    9

  • blakop

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kiedyś ten temat przerabiałem i dzwoniłem do TDT i producenta i żaden z nich nie był władny wyjaśnić mi tej sytuacji. Oczywiście klient dostał przysłowiowego "kopa" po właściwy wzór TDT i na odgrażaniu się sądami i innymi plagami się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak brzydko napiszę bo to jest k..wa skandal, żeby takie kwity wystawiać. Montażysta myśli że te kwity są ok albo rżnie głupa, WK nie sprawdza przy wbijaniu gazu do DR, a klient jest święcie przekonany że wszystko jest dobrze dopiero jak trafi taki kwit do diagnosty i ten tłumaczy klientowi o co chodzi to zaczynają się nerwy i pogróżki. A potem jedzie do innego diagnosty który nie widzi problemu i wszyscy są happy a Ty jesteś ten zły bo się czepiasz. :razz: A w d..ie to mam wolę być zły i spać spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli ktoś z TDT dal ciała, to dla nas żaden to dokument ,,,

 

I tej wersji się trzymam :ok - a trzeba się trzymać kupy, żeby nikt nie nakopał mi do du.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłbym do TDT, czy znają taki protokół zbiorczy ,,

Z IRENE to chyba znają,ja czekam na taki skan ze STAKO :D

 

 

Spox... jak mi się trafi to wrzucę skan.

 

Kiedyś ten temat przerabiałem i dzwoniłem do TDT i producenta i żaden z nich nie był władny wyjaśnić mi tej sytuacji.

 

To trafiłeś na wyjątkowo niekompetentne osoby. Ja w TDT uzyskałem pełną informację. Nie uznajemy tych "świstków" i jest to problem producenta zbiornika, że nie potrafił dostarczyć odpowiednich dokumentów razem ze zbiornikiem.

 

dopiero jak trafi taki kwit do diagnosty i ten tłumaczy klientowi o co chodzi to zaczynają się nerwy i pogróżki. A potem jedzie do innego diagnosty który nie widzi problemu i wszyscy są happy a Ty jesteś ten zły bo się czepiasz.

 

To jest najgorsze z tego wszystkiego. Nie raz usłyszałem już, że czego ja chcę bo wcześniej było wszystko ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trafiłeś na wyjątkowo niekompetentne osoby. Ja w TDT uzyskałem pełną informację. Nie uznajemy tych "świstków" i jest to problem producenta zbiornika, że nie potrafił dostarczyć odpowiednich dokumentów razem ze zbiornikiem.

Odpowiedź uzyskałem, że nie jest to dla mnie dokument. Tylko co z tego jak producent twierdzi, że swoje spełnił bo poświadczenie odbioru wydał a TDT nie może nakazać producentowi wydania stosownego wzoru i zapraszają na swoją stronę w celu uzyskania właściwego dokumentu. Ja "świstka" producenta nie przyjmuję, TDT bezradnie rozkłada ręce i zaprasza klienta z kasą, montażysta twierdzi że on przekazał kpl dokumentów a zwykły szary człowiek dostał po d*pie ,jeżeli wierzyć wszystkim poprzednim, w majestacie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwicie odnośnie zbiornikow gaz. Ale każdy diagnosta (ma obowiązek) sprawdzić poświadczenie z TDT jak nie ma wpisanego "inspektora TDT" to przeglądu nie dostanie. Jeżeli nie potwierdza to TDT. Ale panowie takich zbiorników mamy wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zadzwoniłbym do TDT, czy znają taki protokół zbiorczy ,,

Z IRENE to chyba znają,ja czekam na taki skan ze STAKO :D

 

Sie mówi, sie ma :)

 

A do zbiornika IRENE klient mi tez ostatnio przyniósł TO pismo.

 

Z wyższością niektórych aktów prawnych jest tak jak z kierownicą. Przepisy unijne pozwalają na umieszczenie po prawej a polskie zabraniają i mimo, że unijne teoretycznie są ważniejsze od naszych to po czterech literach dostają diagności.

Tak samo będzie tu. Nawet jeśli faktycznie Irene ma rację to i tak my dostaniemy za przyjmowanie tych nie dozorów...

Stako1.thumb.jpg.5c82a6443c5d511ae7d753dc71b8d75a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli faktycznie Irene ma rację to i tak my dostaniemy za przyjmowanie tych nie dozorów...

Moim zdaniem jest to nieuzasadnione straszenie wynikające z własnej autosugestii. :cool:

Jeszcze nie słyszałem aby jakikolwiek diagnosta miał z tego powodu postawiony zarzut. Nic nie wynika z ustawy aby diagnosta sprawdzał coś co nie jest w niej ujęte.

Nasi ustawodawcy dopiero zamiarują jak to w rozsądny sposób uporządkować. :evil:

Strona 119.

- pojazdu po przystosowaniu do zasilania gazem. Obecnie obowiązująca procedura homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem zostanie zastąpioną procedurą homologacji w zakresie zestawów montażowych dla rodzin pojazdów, silników, które w warunkach warsztatowych będą montowane do pojazdów przez montażystów. Weryfikację prawidłowości zamontowanego zestawu zgodnie z udzieloną homologacją oraz instrukcją montażu będzie dokonywał diagnosta w toku dodatkowego badania technicznego pojazdu.

 

Art. 88. 1. Dodatkowemu badaniu technicznemu podlega:

2) pojazd po przystosowaniu do:

a) zasilania gazem,

Ponowie diagności „spokojnie” i nie kładźcie palca między drzwi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikację prawidłowości zamontowanego zestawu zgodnie z udzieloną homologacją oraz instrukcją montażu będzie dokonywał diagnosta w toku dodatkowego badania technicznego pojazdu.

Skąd ja wezmę tą instrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie diagności „spokojnie” i nie kładźcie palca między drzwi.

 

Właśnie kładzeniem "palca między drzwi" jest w tej chwili robienie badań bez odpowiednich dokumentów na zbiorniki. Pół biedy jeśli jest dozór z UDT ale z pism przytoczonych przez IRENE wynika, że aktualnie w ogóle nie poddają zbiorników dozorowi, bo co jak co, ale wewnątrzzakładowy odbiór techniczny dozorem nie jest, a na razie to:

Osobiście wybieram wariant 2

Art. 81.12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kładzeniem "palca między drzwi" jest w tej chwili robienie badań bez odpowiednich dokumentów na zbiorniki. Pół biedy jeśli jest dozór z UDT ale z pism przytoczonych przez IRENE wynika, że aktualnie w ogóle nie poddają zbiorników dozorowi, bo co jak co, ale wewnątrzzakładowy odbiór techniczny dozorem nie jest, a na razie to:

"ale wewnątrzzakładowy odbiór techniczny dozorem nie jest"

i tu sie nie mylisz i ja też nic takiego nie napisałem i proszę mi tego nie przypisywać. :-(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.