Skocz do zawartości

Autosan D-55


Krzysiek128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.

 

Mam pytanie z którym zwracam się do Was. Otóż potrzebna mi informacja o przyczepie (wywrotce) Autosan D-55 z rocznika od 1987 do 1990. Mianowicie gdzie szukać numeru seryjnego tej przyczepy oraz ile powinno być cyferek i jakich rozmiarów powinny być one (firmowo nabite). Nie chcę się wpakować w jakieś kłopoty gdyż kupić to nie sztuka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko na razie to ,ale po południu poszukam więcej.

 

[ Dodano: 01-05-2011, 12:06 ]

jak wrócę z kościoła

 

[ Dodano: 01-05-2011, 12:09 ]

Co do numeru >>>to szukaj po prawej stronie na ramie . Może być w przedniej części , niekiedy też jest na środku i z tyłu przyczepy po prawej stronie.

 

[ Dodano: 01-05-2011, 12:12 ]

Zdarza się też numer wybity na samym kancie ramy po prawej stronie w części przedniej.

 

[ Dodano: 01-05-2011, 15:55 ]

Co do cyferek ,ile ma ich być to różnie. jest ich niekiedy 4 albo 6 ,może też być więcej. Wysokość znaków numeru Podwozia-Ramy lub VIN-u umieszczonych na podwoziu nie powinna być mniejsza niż 7 mm.

5ae1a4a4a7bbf_daneprzyczepAutosan.jpg.7121ed4f66941d22cf5644199ba84e24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam , mam problem ze zlokalizowaniem numeru VIN przyczepy Autosan D83 . Może ktoś z Was posiada wiedzę w tym zakresie, z góry dzięki. Dodam jedynie ,że na TZ ( tył strona prawa) jest numer VIN , a obok 3 z 5-iu ostatnich cyfr  numeru ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obok TZ jest nabite 3 cyfry tak ? Jak wygląda nr na tabliczce  ? Na przyczepach widywałem numery 3-5 cyfrowe więc to nie jest wyjątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie ostatnie są uszkodzone. W przyczepach Autosan z lat 80 tych jest normą podwójna numeracja ,VIN i nr ramy, umieszczony w dwóch różnych miejscach , na TZ również odrębnie.

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa z 1986 roku, pochodzi z demobilu. Może być ciekawie , jeżeli fabrycznie został umieszczony nr VIN tylko na TZ ,  a na ramie nabito tylko końcowy fragment numeru, który po części został uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz tak z ciekawości podać ten nr? O fotkach nie wspomnę, bo to byłby rewelacyjny materiał.

Może część produkcji szła na export i stąd nr VIN się pojawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, to należałoby wpierwej zgłębić tajniki historycznych warunków technicznych co do znakowania pojazdów.

Ten pradawny paragraf zaczynający się od: "pojazd samochodowy wyposaża się...", a kończący: "przepisy ustęp... stosuje się również do przyczepy" był już kilka razy przywoływany w podobnej sprawie. ?

Choćby tam: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14580-przyczepa-elddis-whirlwind-tz/&do=findComment&comment=274873

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.