Skocz do zawartości

Mazda 6


leniwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę oprzeć się na ruskich dekoderach ws roku produkcji.

Chodzi o to czy jest w miarę wiarygodne.

Jeżeli moglibyście to byłbym dźwięczny za rozkodowanie i ewentualne potwierdzenie roku

JMZGG14T231129653.

:piwo::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę oprzeć się na ruskich dekoderach ws roku produkcji.

 

Oczywiście.

 

byłbym dźwięczny za rozkodowanie

 

Wszędzie wychodzi 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzuje.

Szwagier kupił, (czas i zajęcia nie pozwalały, żeby jechać do Bydgoszczy, to pojechał sam) 2003 wg DR.

I tu jest problem.

Co prawda badanie ma ważne do lutego 2012, ale powiedziałem mu, że z tym rokiem to mu nie podbiję, nie ma szans.

Z tego co wiem to poprzedni właściciel też nie miał pojęcia, że to jest 2002 rocznik.

Sytuacja jest trochę niezręczna.

Myślę, że błąd( podkreślam błąd) został popełniony przy pierwszej rejestracji w kraju.

Może jakieś propozycje? Może mogę liczyć na P. Bogusława

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę oprzeć się na ruskich dekoderach ws roku produkcji.

Chodzi o to czy jest w miarę wiarygodne.

 

Co do ruskich dekoderów to są bardzo dobre :ok . Kiedyś dla sprawdzenia rozkodowałem na znanej rosyjskiej stronie auto i zadzwoniłem do dealera żeby potwierdzić i powiem szczerze skuteczność 100 % w taki sposób już kilka razy robiłem a teraz to już nawet nie dzwonię :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że błąd( podkreślam błąd) został popełniony przy pierwszej rejestracji w kraju.

 

Taki błąd kosztuje ok 4 tyś zł (różnica w cenie między 2002 a 2003. Myślę, że należy wystąpić do poprzedniego właściciela o zwrot! Resztą bym się nie przejmował a szwagra ostrzec by przy odsprzedaży poinformował kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd kosztuje ok 4 tyś zł

 

Ale za to handlarzyna jest 4 koła do przodu jak mu ktoś taki DIP wystawił. A swoją drogą ciekawe że WK nie wpadł na taki "przekręt" bo przecież weryfikują a przynajmniej powinni weryfikować wystawione DIP'y przez diagnostów a ostatnio nawet mój kolega miał zwróconą uwagę na to że źle określił rok produkcji przy okresowym z zagranicy więc przynajmniej u mnie ktoś tego pilnuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przecież weryfikują a przynajmniej powinni weryfikować wystawione DIP'y przez diagnostów

Czy weryfikują....Tego taki pewny juz nie jestem....

więc przynajmniej u mnie ktoś tego pilnuje
Całkiem mozliwe....U nas raczej co sie napisze to przechodzi....No z wyjatkiem Forda i VW....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to było rejestrowane w czasach kiedy był rok modelowy :?:

I n ie ma się czego czepiać :evil:

Rok modelowy mogła zastosować SKP, a WK, już niestety musiał wpisać rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy weryfikują....Tego taki pewny juz nie jestem....

 

Gdzieś mi się kolebie taki paragraf że mają weryfikować, chyba przy okazji tej sprawy kolegi coś czytałem ale zabijcie mnie nie pamiętam gdzie :sad: może ktoś rozjaśni co nie co :)

 

Znalazłem Dz.U. z 2003 r. nr 192 poz. 1878 §8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczonko ze zmiana rocznika i po krzyku...

 

Noo... nie do końca, bo tera WK mając DR i kwit z SKP z różnymi datami musi uruchomić procedurę typu "kto się pomylił". Może to trochę trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... nie do końca, bo tera WK mając DR i kwit z SKP z różnymi datami musi uruchomić procedurę typu "kto się pomylił". Może to trochę trwać.

 

No ale jak będzie przerejestrowywał nie siebie to chyba można wyprostować rok produkcji tak żeby można było pojazd użytkować a "procedurę uruchomić w tle" no chyba że się nie da wówczas auto na parking aż do wyjaśnienia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale czy przy każdym BT sprawdzacie rok prod. :?: , jeśli nie pasuje do modelu lub razi w oczy (FORD) to tak, ale w pozostałych przypadkach nie bądźmy nadgorliwi. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale czy przy każdym BT sprawdzacie rok prod. :?:

Niby nie musiałbyś, ale w potrzebie może to ktoś wykorzystać przeciwko Tobie ,,,

Ja osobiście pilnuję tego tylko przy OBT przed pierwszą rejestracją, stare przypadki piszę tylko w uwagach przy wymianie DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pilnuję tego tylko przy OBT przed pierwszą rejestracją, stare przypadki piszę tylko w uwagach przy wymianie DR ,,,

 

O to mi chodziło :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pilnuję tego tylko przy OBT przed pierwszą rejestracją

 

 

Ja też pilnuję przed I rej na terenie RP, sprawdzam wszystkie jak leci, a przypadek z dziś I rej za granicą 30.07.2008 r. a rok prod. 2007 i to popularna marka a wydawałoby się, że jak nic rok prod. 2008 a zdziwienie handlarza bezcenne :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.