Skocz do zawartości

MERCEDES 407


houston

Rekomendowane odpowiedzi

mam zapytanie dotyczące pojazdu marki MERCEDES 407 skrzyniowy pojazd ma DMC 3490 klient przyjeżdza do nas czyli SKP (podstawowa) na przeglądy okresowe i tutaj moje pytanie

czy to nie jest trochę lipa z tym DMC w tym pojeździe i czy można przeprowadzić badanie okresowe na podstawowej stacji ?

z tego co się rozejżałem po różnych źródłach i po ogłoszeniach to te samochody różnie mają z tym DMC

jestem świeżo upieczonym diagnostą i nie chcę na dzień dobry mieć przypału

na dole podaje link do ogłoszenia z takim pojazdem

pozdrawiam

 

 

 

 

http://www.trucks4u.pl/ci%C4%99%C5%BCar%C3%B3wki/mercedes-benz-407/127988.html?show_advertiser=5045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 3490
różnie mają z tym DMC

Sprawdzasz dane w DR z TZ. Jeśli wszystko się zgadza to ja nie widzę problemu. Skoro 3.5t nie przekracza na Twojej SKP możesz wykonać badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz dane w DR z TZ. Jeśli wszystko się zgadza to ja nie widzę problemu. Skoro 3.5t nie przekracza na Twojej SKP możesz wykonać badanie

I tyle w temacie.

Najprawdopodobniej TZ będzie zastępcza a za dmc to ja bym nawet brudu spod paznokcia nie postawił,3490 to się pojawiło legalnie coś około roku 2004.To co znalazłem w katalogach dla tego modelu to 4600 lub 3600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest trochę lipa z tym DMC w tym pojeździe

Mógłbyś jeszcze ewentualnie masę własną porównać, ale myślę, że więcej takich jeździ ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy "pierdzielicie" to oczywiste zaniżenie masy (dmc) i każdy z was koledzy się z tym spotkał. Natomiast dlaczego to nie muszę tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy "pierdzielicie" to oczywiste zaniżenie masy (dmc) i każdy z was koledzy się z tym spotkał. Natomiast dlaczego to nie muszę tłumaczyć.

Nie możesz tego w ten sposób interpretować, tym bardziej że w tym konkretnym przypadku taka właśnie DMC występuje bardzo często. Tak jak napisał Jacdiag - bez porównania z TZ nie można tego jednoznacznie stwierdzić a jeśli jej nie ma to nawet na podstawie masy własnej nie można określić DMC bo przy takiej samej w katalogu wysępują różne wartości od 3490-4600 kg. No chyba że właściciel posiada "homo" w co wątpię :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest trochę lipa z tym DMC w tym pojeździe

Całkowita...Przerobilem to dzisiaj...W DR 3.450kg a na TZ 4.600 kg....Azymut brama wyjazdowa i koniec BT...

No chyba że właściciel posiada "homo" w co wątpię

pentagram, -na 3.490kg to pewnie tak ale na 4.600kg....to zapomnij... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie Podstawowej może zrobić. Nawet jak będzie 3,5T

 

Do 3.5 tony włącznie, powyżej jeśli na nowych zasadach nie można wykonywać badań oprócz przyczep rolniczych jeśli stacja posiada odpowiednio długie stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej jeśli na nowych zasadach nie można wykonywać badań oprócz przyczep rolniczych

 

Rozczaruję Cię, jeśli jest na nowych zasadach to i ciągniki i przyczepy rolnicze równiez tylko do 3,5 T

 

Ale to tak poza konkursem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie Podstawowej może zrobić. Nawet jak będzie 3,5T

 

Do 3.5 tony włącznie, powyżej jeśli na nowych zasadach nie można wykonywać badań oprócz przyczep rolniczych jeśli stacja posiada odpowiednio długie stanowisko.

 

 

Na "starych zasadach" do 2015r. Jeszcze takie podstawówki istnieją przypominam (ja też) robią pojazdy nawet pow 16T i proszę nie drwić z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.