Skocz do zawartości

odstępstwa od warunków technicznych


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy pojazd który uzyskał odstępstwa od warunków technicznych musi posiadać adnotację o odstępstwach w dowodzie rejestracyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    37

  • Marek1

    15

  • Psuj

    12

  • ketiw38

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Powinien
- co zasadniczo w języku prawniczym = MUSI :)

:ok

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003r. , załącznik nr1 par 11 pkt 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 11. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, w tym pozwolenie czasowe do wielokrotnego stosowania, wystawia się następująco:

 

2. Dane i informacje z bazy danych drukuje się odpowiednio w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego, stosując następujące zasady:

 

30) w rubryce "ADNOTACJE URZĘDOWE" - wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

 

m) "ODSTĘPSTWO ... " - podając skrótowo, który z warunków technicznych został objęty odstępstwem i w jakim zakresie, z wyłączeniem numeru silnika - dotyczy pojazdów dopuszczonych do ruchu w drodze indywidualnego odstępstwa od warunków technicznych, zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy,

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być wpis. Nigdy takowego nie widziałem a jestem "starym" diagnostą

Jeżeli nigdy takie wpisu nie widziałeś to nie jesteś taki stary diagnosta :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem odstępstwo wpisane w DR w jakiejś osobówce ale nie napisane było czego dotyczy tyko odstępstwo od war. tech. numer TD..... i jakoś tak dalej, domyśliłem się że tyczy się to spalin bo tylko tego nie spełniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przewaliło się kilka DR citroenów (C15, chyba, głowy nie dam)z wpisanym odstępstwem, sprzedane były na przełomie roku i nie spełniały euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstępstwo od war. tech. numer TD..... i jakoś tak dalej, domyśliłem się że tyczy się to spalin bo tylko tego nie spełniał

 

Odstępstwo jest często mylone z decyzją zwalniającą - to są dwie różne instytucje prawne. Też jakoś nie kojarzę żebym widział DR z odstępstwem (choć samemu przez lata trafiło mi się parę razy wpisać) - powód prosty - 50% diagnostów puszcza auta wymagające odstępstw bez niczego, a w przypadku WK jest to już ok.99,9% (pracownicy WK kompletnie nie znają się na warunkach technicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w przypadku WK jest to już ok.99,9% (pracownicy WK kompletnie nie znają się na warunkach technicznych)

Mówisz o o sobie..... :/:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstępstwo od war. tech. numer TD..... i jakoś tak dalej, domyśliłem się że tyczy się to spalin bo tylko tego nie spełniał

 

Odstępstwo jest często mylone z decyzją zwalniającą - to są dwie różne instytucje prawne.

 

Dokładnie pomyliłem to była decyzja zwalniająca z obowiązku homologacji wystawiona przez MI, ale wczoraj miałem pojazd z odstępstwem od war. tech. wpisanych w DR a był to dźwig i miał przekroczone naciski osi i DMC dla pojazdu trzyosiowego ale w DR nie było napisane czego dotyczy odstępstwo tylko numer odstępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już wina WK, który wpisywał odstępstwo

 

Jak to przecież urzędnik nie może być winny :D:D tylko właściciel nie dopilnował :D i to on jest winny :lol: .

 

Taki staż na forum i nie jeszcze nie wie :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto się tak licytować o 0,1% ?

Z Blakopem-zawsze warto..... ;)

Taki staż na forum i nie jeszcze nie wie
Qnick, -staz stazem ale "rutyna".... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to była naczepa DMC 65000 kg ładowność 54000kg cztery osie. Oczywiście bez wpisu w DR o odstępstwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to buła naczepa DMC 65000 kg ładowność 54000kg cztery osie. Oczywiście bez wpisu w DR o odstępstwach

 

A jak sądzisz - dlaczego? Bo na SKP tez przeszła bez bólu z wynikiem "P".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to była naczepa DMC 65000 kg ładowność 54000kg cztery osie.

 

Bo to było konstrukcyjne 65000 kg a administracyjne np 34000 kg było, a zestaw 40 ton administracyjnie i grało :evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.