Skocz do zawartości

Badanie VAT a brak przegrody


DARIO64

Rekomendowane odpowiedzi

3. Samochody cięŜarowe objęte świadectwem homologacji typu pojazdu wydanym zgodnie z dyrektywą

Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającą ramy dla homologacji

pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych

do tych pojazdów (Dz. Urz. UE L 263 z 09.10.2007, str. 1, z późn. zm.) i zarejestrowane po raz pierwszy po

dniu 29 kwietnia 2009 r. mogą nie spełniać warunku, o którym mowa w § 8 ust. 4 pkt 7.

Czy stosować wyższość ustawy nad rozporządzeniem?

Dzwoniłem to ITS z zapytaniem jak robić, usłyszałem - nie wiem :D ,a po chwili namysłu że jak klient zechce VAT 1 to niech montuje przegrodę.

We wtorek mamy kontrolę,zobaczymy co powie pan z TDT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy o vat-owskie (vat-1) wymagają przegrody niezależnie od warunków technicznych, więc nie ma o czym dyskutować...

 

Masz rację, ale jak przyjedzie na OBT to jak sprawdzić czy powinien mieć przegrodę, czy nie musi?

Może jak nie musi to klient ma przyjechać z wyciągiem z homologacji pojazdu, który to potwierdz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło

 

No może tyle, że jak przepisy VAT powróca do poprzedniej formy (Vat można odliczyc od każdej cięzarówki) to faktycznie nie będa one musiały miec kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy o vat-owskie (vat-1) wymagają przegrody niezależnie od warunków technicznych, więc nie ma o czym dyskutować.

Przegroda powinna być atestowana a skąd ją weźmie jak dla tego modelu nie będzie produkowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegroda powinna być atestowana a skąd ją weźmie jak dla tego modelu nie będzie produkowana?

 

A czyj to problem? Ja ma wystarczająco swoich na głowie, żebym jeszcze przejmował się problemami klientów...

 

To tak jakbyś poszedł do Blakopa i powiedział, że chcesz zarejestrować auto, ale brakuje Ci DR od auta, a nie wiesz gdzie przebywa poprzedni właściciel...

 

Ja rozumiem, że i urzędnicy i my jesteśmy dla klientów a nie odwrotnie ale wazeliniarstwo ma swoje granice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że i urzędnicy i my jesteśmy dla klientów a nie odwrotnie ale wazeliniarstwo ma swoje granice.

A kto mówi o wazeliniarstwie,dla mnie jest to kolejny bubel prawny który może mieć swój finał przed ETS.Już raz MF naprowadzili na odpowiednie tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
klient mnie molestuje bo chce vat-1

 

Auto jest sprowadzone z zagranicy a tam obowiązuja inne definicje samochodu cięzarowego. Naszych wymagań na wat pojazd ten nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem podobne Clio, klient miał papier z Renault polska tyle że nie wyciąg ze świadectwa homologacji a zaświadczenie z danymi technicznymi i wybulił za to 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te badania Vat to też chory przepis :razz: potwierdzać że poj.ciężarowy jest ciężarowy,skoro w świadectwie hom pisze że to poj.cięzarowy to poco ta błażenada ale cuż takie mamy przepisy

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poco ta błażenada

a to jeszcze nie widziałeś z kratką np lanosa hatchback-a jako ciężarowego

 

to m.in. w takim celu - bo Polak potrafi

:D

Widziałes a Nubire a Leganze jako poj.specjalny do przewozu wartości : :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.