Skocz do zawartości
cortez76

wydanie duplikatu zaświadczenia

Rekomendowane odpowiedzi

cortez76

koledzy jak postępujecie w przypadku gdy trzeba wydać duplikat z badania a nie ma diagnosty który to badanie wykonał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bogusław Maćkowski

Z duplikatem nie ma żadnego problemu. Należy wcisnąć przycisk drukuj i przystawić pieczęć stacji i pieczęć diagnosty. Na zaświadczeniu będzie jednoznaczny wpis "badanie wykonał imię i nazwisko". W rejestrze będzie widniał dokładnie taki sam zapis. Natomiast na takim zaświadczeniu u góry pojawi się zapis "duplikat" którego autentyczność swoim podpisem poświadczy diagnosta wydający go.

 

W takim dokumencie nie ma żadnej poprawki, korekt i ingerencji w treść badania, które zostało wykonane przez innego diagnostę a jedynie poświadczenie tego badania.

 

Oczywiście ustawodawca w Dz. 155 przewidział taką możliwość.

 

Przy okazji czynność ta jest bezpłatna i jednocześnie pomocna dla osoby, której oryginał zaginął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Dz. U. nr 155 poz. 1232

§ 6.

9. Na wniosek właściciela pojazdu uprawniony diagnosta zatrudniony w stacji kontroli pojazdów wydaje na podstawie rejestru duplikat zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cortez76

dzięki za odświeżenie umysłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fuks

o ile dobrze pamiętam - pewien program do obsługi SKP sugeruje 18,30 zł za taką czynność :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
pewien program do obsługi SKP sugeruje 18,30 zł za taką czynność

 

Faktycznie w Patronacie jest taka pozycja w cenniku, ale jest to zawarte w części dodatkowej cennika i nie wynika to z żadnych regulacji prawnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

A ja mam cennik z 18 września 2009, gdzie pozycja 2.14 proponuje za duplikat dokumentu 10 zł,

Nie ma się co dziwić, bo w trakcie tworzenia nowego cennika były różne propozycje, które pojawiały się a potem znikały ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.