Skocz do zawartości

Termin nastepnego BT po negatywie


zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

BT po usterkach jest dodatkowym

Nie! Jest to w dalszym ciągu okresowe BT.

 

Patrząc pod uwagę zakres badania, to nie jest okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc pod uwagę zakres badania, to nie jest okresowe

Pewnie dltego w cenniku jest ono sklasyfikowane jako ponowne, ale BT moga być zgodnie z Art 81 ustawy okresowe i dodatkowe.

Dodatkowe BT nie wplywa na termin OBT a w przypadku poprawkowego BT kończy sie ono ustaleniem terminu BT a zatem jest to Okresowe Badanie Techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu widać mętność naszych przepisów :-( i aktualne jest tradycyjne stwierdzenie "co autor miał na myśli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie dodam, że UM Łodzi zmienił zdanie w tym zakresie po mojej interwencji.

 

No jestem pod wrażeniem, że wpływa Pan na decyzje Urzędu Miasta Łodzi nie będąc ani stroną postępowania, ani Zespołem Prawnym Urzędu. Działalność lobbingowa jest w Sejmie i trzeba posiadać legitymację lobbisty i być uwidocznionym na stronach sejmu. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie dodam, że UM Łodzi zmienił zdanie w tym zakresie po mojej interwencji.

 

No jestem pod wrażeniem, że wpływa Pan na decyzje Urzędu Miasta Łodzi nie będąc ani stroną postępowania, ani Zespołem Prawnym Urzędu. Działalność lobbingowa jest w Sejmie i trzeba posiadać legitymację lobbisty i być uwidocznionym na stronach sejmu. :x

Odpowiadam ostatni raz.

 

Po pierwsze - do zgłaszania uwag nie potrzebna jest działalność lobbingowa. Proszę się dokładnie zapoznać z ustawą.

 

Po drugie - stanowiska, wytyczne lub informacje jakiegokolwiek urzędu w procesie informacyjnym nie są interpretacją lub decyzją administracyjną, a poglądem na sprawę.

 

Po trzecie - ustawa o dostępie do informacji publicznej daje możliwość uzyskania dokumentów, które z tytułu prowadzonej dziłalności jakikolwiek urząd nie może odmówić udostępnienia. Dotyczy np.: sprawozdania UM Krakowa i innych miast, w tym pańskiego.

 

Po czwarte - mam prawo składać petycje, skargi i wnioski w interesie publicznym, własnym (lub innej osoby za jej zgodą) do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Więc mogę składać do dowolnego urzędu - gwarantuje mi to konstytucja art. 63.

 

Lobbing w naukach prawnych

Nauki prawne kładą nacisk na zgodność podejmowanych działań z prawem oraz na regulacji prawnej lobbingu. Działalność lobbingowa wymaga uprzedniej rejestracji oraz składania regularnych sprawozdań z działalności, w których lobbiści wykazują wydatki poniesione na swoją działalność, jej adresatów, zastosowane metody oraz osiągnięte rezultaty. Rejestr lobbistów oraz sprawozdania są jawne. Lobbing może być podejmowany wyłącznie za wynagrodzeniem i w interesie osób trzecich. Zleceniodawcą lobbingu są na ogół, choć nie tylko, grupy interesów. Działalność wykonywana bez wynagrodzenia i we własnym interesie to wykonywanie obywatelskiego prawa petycji lub w przypadku takich grup interesów jak stowarzyszenia branżowe lub związki zawodowe - realizacja prawa do konsultowania projektów aktów prawnych przez branżowe reprezentacje interesów. Większość działań określanych przez politologów, socjologów, specjalistów public relations czy dziennikarze jako lobbing, nie spełnia wymienionych przesłanek i nie jest przez naukę prawa w ogóle uważane za lobbing

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lobbing_polityczny#Lobbing_w_naukach_prawnych

 

Regulacja lobbingu w Polsce

Ustawa o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa została uchwalona 7 lipca 2005 roku. (Dz. U. z 2005 r. Nr 169, poz. 1414), a weszła w życie 7 marca 2006 roku. Jest to regulacja szczątkowa, która obejmuje wyłącznie ustawy i rozporządzenia ministrów, Prezesa Rady Ministrów i Rady Ministrów. Lobbista jest zobowiązany wyłącznie do rejestracji. Polska ustawa nie przewiduje składania przez lobbistów sprawozdań, a obowiązek sprawozdawczy nałożyła na adresatów lobbingu, czyli organy państwa. Jednocześnie lobbiści otrzymali szerokie uprawnienia, jak możliwość wykonywania swojej działalności w siedzibie urzędu obsługującego organ władzy publicznej. Ustawa jest powszechnie krytykowana jako niespełniająca swojej roli i fasadowa[8]. Ponadto, w ustawie uregulowano zagadnienia nie związane wprost z lobbingiem, a dotyczące: zasady jawności procesu tworzenia prawa (obowiązkowe programy prac legislacyjnych publikowane przez Radę Ministrów i poszczególnych ministrów), środków antykorupcyjnych, czy realizacji obywatelskiego prawa petycji do władz (wysłuchanie publiczne). 1 kwietnia 2009 roku weszła w życie pierwsza nowelizacja ustawy lobbingowej dokonana przy okazji nowelizacji ustawy o Radzie Ministrów [9]. Miała ona charakter marginalny (wynikała z wprowadzenia instytucji "założeń projektu ustawy").

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lobbing_polityczny#Regulacja_lobbingu_w_Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat tej strony to - termin następnego badania po negatywie.

I chciałem do tego się odnieść.

Pracuję na programie ITS Patronat i w polu następnego badania w UWAGACH

wyświetla się: N1 -termin następnego badania powinien być liczony od daty

ich stwierdzenia. A N2 - od daty ich usunięcia.

I tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na programie ITS Patronat

Jak masz zaznaczoną opcję w ustawieniach.(fakt wyświetla się bez względu na ustawienia)

My piszemy tak jak koledzy piszą we wcześniejszych,świeżo po kontroli TDT.(bez zastrzeżeń)

N2 rozumiem jest bez zabrania DR?

Z zabraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.