Skocz do zawartości

NAKLEJKA NA SZYBĘ


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kiedyś w Lublinie była podobna akcja. A swoją drogą kto im przeglądy robi :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

 

a jestem ciekaw jak te wozy badanie przechodzą ?? :D

 

 

Patrz wyżej, sam często trafiam w robocie na pojazdy gdzie co 10ty nie ma wbitego haka, raz się perełka trafiła że LPG ponad miesiąc nie miał wbitego a podbity DR przez diagnostę po montażu LPG. Wszystko ze świeżymi pieczątkami z SKP - czyżby diagności nie widzieli aut na oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patrz wyżej, sam często trafiam w robocie na pojazdy gdzie co 10ty nie ma wbitego haka, raz się perełka trafiła że LPG ponad miesiąc nie miał wbitego a podbity DR przez diagnostę po montażu LPG. Wszystko ze świeżymi pieczątkami z SKP - czyżby diagności nie widzieli aut na oczy?

 

Hak to małe piwo

Raz był klient u mnie co nie miał wbitego gaz u DR ja mówię , że czemu gaz nie wbity , a on mówi " a to trzeba ???''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że te naklejki powinni mieć...

 

Samochód powiedzmy "operacyjny", (oczywiscie mówimy o tz cywilnym policji),zmienia tablice rejestracyjne pięć razy w ciągu dnia.

Jak byście podeszli do tematu do tematu?

Pięć naklejek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że te naklejki powinni mieć...

 

Samochód powiedzmy "operacyjny", (oczywiscie mówimy o tz cywilnym policji),zmienia tablice rejestracyjne pięć razy w ciągu dnia.

;)

 

A co by było jak by miał wypadek i sie okazało że tablice nie zgadzają się z DR ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie okazało że tablice nie zgadzają się z DR

 

Nie ..nie spoko, do każdych tablic są DR ,wszystko legal... 8)

 

Brodaty Mazur na pewno w tej materii jest więcej zorientowany :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z OC ??

z tego co sie orientuje to może być tylko jedno ja jeden samochód

 

[ Dodano: 14-10-2011, 16:42 ]

a tak na marginesie to jak na badaniu??

 

diagnosta sprawdza 5x ten sam samochód??

cz klepie 5 dowodów od razu hurtowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje

 

ja tam za duzo nie chcę wiedzieć :x

 

Służby ...to..służby rządzą się swoimi prawami i basta (nie mylić z policją)

Na tym zakończymy temat ,bo możemy usłyszeć rano pukanie do drzwi :P ,

 

Aaaaaaa jeszcze jeden temat-ciemne szyby samochodów naszych "rzadzących"??

 

Kończe temat bo jutro już nic nie napiszę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa jeszcze jeden temat-ciemne szyby samochodów naszych "rzadzących"??

 

dz.U. 32

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

1) (1) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, z

wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

2) (2) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Agencji

Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu

Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej,

Służby Więziennej i straży pożarnej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dz.U. 32

Oczywiste ,,,

Pięć naklejek?

Nie łatwiej żadnej ???

czyżby diagności nie widzieli aut na oczy?

A ile Ty masz lat i gdzie żyjesz ???

ile widzieliście samochodów z zakrytą przednia TR

Za to bez przedniej TR widziałem ich dość sporo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dz.U. 32

Oczywiste ,,,

Pięć naklejek?

Nie łatwiej żadnej ???

czyżby diagności nie widzieli aut na oczy?

A ile Ty masz lat i gdzie żyjesz ???

ile widzieliście samochodów z zakrytą przednia TR

Za to bez przedniej TR widziałem ich dość sporo,,,

 

rocznik 80ty , a żyję od jakiegoś czasu w PL, choć czasami chętnie wybrałbym się znowu na jakieś 12-24 miesiące do UK i tam pomieszkał i popracował - mniej patlologii w przepisach.

A moje zwątpienie wynika z tego że rocznie zjawiam się na SKP 4-6 razy (cześć pojazdów BT ma co 2 lata) i jakoś chłopaki i VIN sprawdzą i pod samochód wlazą i zawieszenie sprawdzą i ręczny więc się dziwię że czasem autko na łysych oponach (TWI drze) i od środka bieżnik zjedzony, światła niesprawne pas kierowcy poszarpany a pan pokazuje DR gdzie BT zrobione 2-3 dni temu (albo auta diagnosta nie widział albo pieczątka trefna).

 

 

z tego co sie orientuje

ja tam za duzo nie chcę wiedzieć :x

Służby ...to..służby rządzą się swoimi prawami i basta (nie mylić z policją)

Na tym zakończymy temat ,bo możemy usłyszeć rano pukanie do drzwi :P ,

Aaaaaaa jeszcze jeden temat-ciemne szyby samochodów naszych "rzadzących"??

Kończe temat bo jutro już nic nie napiszę 8)

 

Fajnie że go poruszyłeś bo byłem ciekaw jak to jest z niektórymi służbami i możliwością przyciemnienia szyb - np żuczek z OSP z czarnymi szybami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A badanie po kolizyjne ? Na papierku od policji usterka wypisana " uszkodzona przednia szyba", OBT nadal ważne. Klient szybę wymienił przyjeżdża na po kolizyjne bez nalepki kontrolnej na nowej szybie. A więc jak ugryźć DBT po kolizji jeśli po wymianie szyby brak naklejki ? ;] Brak naklejki = niespełnianie Dz.U.155 Zał I 1.1.2.4 . Kierowca przed badaniem powinien wystąpić o nową naklejkę i na DBT przyjechać z już naklejoną czy może PC i tak przyjechać może na DBT ? 8):mrgreen:

 

[ Dodano: 09-01-2012, 08:13 ]

Przed chwilą dzwoniłem i zapytałem w tej sprawie Pani inspektor z WK zaleca w tej sytuacji wysłanie klienta do WK po wtórnik naklejki a że urządzenie do drukowania mają uszkodzone :o to sobie klient poczeka :/:evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT nadal ważne. Klient szybę wymienił

i idzie do WK, najlepiej jeszcze z FV za szybę, i załatwia wtórnik nalepki

 

znam takich ludków wymieniających szyby, którzy potrafią starą nalepkę bez uszkodzeń przekleić na nową szybę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT nadal ważne. Klient szybę wymienił

i idzie do WK, najlepiej jeszcze z FV za szybę, i załatwia wtórnik nalepki

 

znam takich ludków wymieniających szyby, którzy potrafią starą nalepkę bez uszkodzeń przekleić na nową szybę :D

 

i tak zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to komplikujemy temata :lol:

 

A co jak jest naklejka na szybie, ale nie w tym miejscu co powinna być. Nie prawy dolny róg tylko górny prawy róg szyby :lol: to N czy P bo przecież jest tylko nie tu gdzie trzeba :cool:

 

p.s. Dziś miałem takie dwa :evil::evil::evil: plaga jakaś czy cóś :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawy dolny róg tylko górny prawy róg szyby to N czy P bo przecież jest tylko nie tu gdzie trzeba

Oj czepiasz się takich drobiazgów....Przeciez ona tam jest suma sumarum... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawy dolny róg tylko górny prawy róg szyby to N czy P bo przecież jest tylko nie tu gdzie trzeba

Oj czepiasz się takich drobiazgów....Przeciez ona tam jest suma sumarum... :D

 

DzU 186 2007 r

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.

 

2. Pojazd, o którym mowa w ust. 1, oznacza się tylko jedną nalepką kontrolną, którą właściciel pojazdu umieszcza wewnątrz pojazdu w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

 

DzU 155 z 2009

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

 

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

 

Zatem jednak N :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jednak N

 

 

No to przynajmniej się szybko rozjaśniło :):cool:::hey

 

Naklejka jest, ale nieprawidłowo umieszczona i weź teraz wytłumacz klientowi że wszystko ma ok tylko ta naklejka nie w tym miejscu i N :cry: , na pewno za rok już nie wróci :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jednak N
No to przynajmniej się szybko rozjaśniło

Z wami to nawet nie da się dluzej podyskutowac... ;)Qnick, -a Ty i tak masz premię z głowy... :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-a Ty i tak masz premię z głowy...

 

E tam u mnie premia od ilości nie zależy :-P mam stałą co miesiąc niezależnie od wyników finansowych SKP :-P ale co prawda uznaniowa jest i kiedyś może zostać nieuznana i zabraknie jej na koncie :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem i zapytałem w tej sprawie Pani inspektor z WK zaleca w tej sytuacji wysłanie klienta do WK po wtórnik naklejki a że urządzenie do drukowania mają uszkodzone :o to sobie klient poczeka :/

Niektóre WK zamawiają wtórnik nalepki w PWPW i też klient czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jednak N
No to przynajmniej się szybko rozjaśniło

Z wami to nawet nie da się dluzej podyskutowac... ;)Qnick, -a Ty i tak masz premię z głowy... :x:D

 

O tym to można by właśnie podyskutować, czym może się skończyć lekceważenie tej nalepki:

 

14-03-2011, 14:45

braknakjeki

Początkujący

 

Posty: 1

RE: Naklejka na szybie samochodowej

Witam,

podłączę sie do tematu bo o nieszczęsną naklejkę na szybę a raczej jej brak chodzi.

 

 

Miałem szkodę na pojeździe , likwidowana z AC PZM, niestety brak naklejki na szybie spowodował odmowę wypłaty.

Rzeczywiście w OWU polisy AC PZM jest napisane:

" WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI :

5) które nie są dopuszczone do ruchu lub nie posiadają ważnego badania

technicznego, poświadczonego wpisem do dowodu rejestracyjnego,

 

zgodnie z prawem o ruchu drogowym brak naklejki sprawia, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu?

Czy jest jakiś wyjście z tej sytuacji? Czy można się wybronić? Szkoda jest spora, na ok10.000zł a auto w serwisie ,Jest jakaś kancelaria która podęła by się tej sprawy?czy nie ma szans?

pozdrawiam

Rafał

http://forumprawne.org/prawo-administracyjne/26334-naklejka-na-szybie-samochodowej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś wyjście z tej sytuacji?

Już jest za późno na normalne rozwiązanie tej sytuacji i teraz będziesz musiał walczyć o swoje.

" WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI :

5) które nie są dopuszczone do ruchu lub nie posiadają ważnego badania

technicznego, poświadczonego wpisem do dowodu rejestracyjnego,

Wystarczyło przeczytać polisą przed jej podpisaniem i albo zaakceptować warunki w niej zawarte albo poszukać innej firmy ubezpieczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.