Skocz do zawartości

NAKLEJKA NA SZYBĘ


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś wyjście z tej sytuacji?

 

Żeby była jasność, ten post to jest cytat z innego forum i nie jest to mój przypadek. :lol:

Jest to przykład tego co może się stać z prozaicznym, dla niektórych, brakiem tej naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

Marek1 napisał/a:

Czy jest jakiś wyjście z tej sytuacji?

 

 

 

 

Żeby była jasność, ten post to jest cytat z innego forum i nie jest to mój przypadek.

Trzeba było użyć funkcji cytowania w przypadku wklejania czyjejś wypowiedzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szkodę na pojeździe , likwidowana z AC PZM, niestety brak naklejki na szybie spowodował odmowę wypłaty.

 

Miałeś ważne badanie a za brak naklejki firma ubezpieczeniowa nie wypłaciła odszkodowania :evil::shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, ten post to jest cytat z innego forum i nie jest to mój przypadek.

Trzeba było użyć funkcji cytowania w przypadku wklejania czyjejś wypowiedzi :?

No to wklejam jeszcze raz:

O tym to można by właśnie podyskutować, czym może się skończyć lekceważenie tej nalepki:

Cytat czyjegoś postu z Forum Prawnego

14-03-2011, 14:45

braknakjeki

Początkujący

 

Posty: 1

RE: Naklejka na szybie samochodowej

Witam,

podłączę sie do tematu bo o nieszczęsną naklejkę na szybę a raczej jej brak chodzi.

 

 

Miałem szkodę na pojeździe , likwidowana z AC PZM, niestety brak naklejki na szybie spowodował odmowę wypłaty.

Rzeczywiście w OWU polisy AC PZM jest napisane:

" WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI :

5) które nie są dopuszczone do ruchu lub nie posiadają ważnego badania

technicznego, poświadczonego wpisem do dowodu rejestracyjnego,

 

zgodnie z prawem o ruchu drogowym brak naklejki sprawia, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu?

Czy jest jakiś wyjście z tej sytuacji? Czy można się wybronić? Szkoda jest spora, na ok10.000zł a auto w serwisie ,Jest jakaś kancelaria która podęła by się tej sprawy?czy nie ma szans?

pozdrawiam

Rafał

http://forumprawne.org/prawo-administracyjne/26334-naklejka-na-szybie-samochodowej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat jest prosty: brak naklejki na szybie - N.

W WK takie naklejki wydają od ręki (ok 20zł).

Klient nawet nie musi pokazywać naszego zaświadczenia (z wynikiem - N).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szyby nie ma naklejki!! Przecież to proste!!

Tak samo jak z tablicami na OBT - ogólnie maja być, co do zasady.... Ale jak auto z zagranicy ich nie ma, no to nie ma i tego nie badasz - itd... :P AB ma to wszystko obcykane, a Ty głupie pytania zadajesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szyby nie ma naklejki!! Przecież to proste!!

 

Czyli - nie ma szyby - nie ma naklejki - nie ma dopuszczenia do ruchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałeś takową naklejkę do motocyklowych tablic klientowi? Bo wiesz - bez tego decyzja o rejestracji nie ważna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ode mnie zależało to bym wydawał. Niech główkują gdzie ją umieścić ;)

na szybce w kasku tylko po której stronie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ode mnie zależało to bym wydawał. Niech główkują gdzie ją umieścić ;)

 

Na szczęście od Ciebie nie zależy ;) , a przepisy regulują w jakich pojazdach jest ona wymagana. Nie mam pod ręką przepisów, ale ktoś pewnie przytoczy odpowiednie paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ.U. 186

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której

mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.

2. Pojazd, o którym mowa w ust. 1, oznacza się tylko jedną nalepką kontrolną, którą właściciel

pojazdu umieszcza wewnątrz pojazdu w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście od Ciebie nie zależy ;) , a przepisy regulują w jakich pojazdach jest ona wymagana. Nie mam pod ręką przepisów, ale ktoś pewnie przytoczy odpowiednie paragrafy.

 

Art. 71 PORD:

 

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego,

ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej,

motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie

czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom

określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane

tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z

wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

 

Jak widzisz nie ma wyłączenia dla samochodowych-innych, więc powinny mieć nalepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmartwię Cie Psuju, ale akurat Michał ma rację tak naprawdę. Literalnie KAŻDY czterokołowiec powinien mieć naklejkę. Jeden z wielu lapsusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmartwię Cie Psuju, ale akurat Michał ma rację tak naprawdę. Literalnie KAŻDY czterokołowiec powinien mieć naklejkę. Jeden z wielu lapsusów...

i jeszcze powiedz że to dla każdego czterokołowca tę naklejkę wydajecie... :cool:

bo jeśli WK jej nie wydało, to przy BT jej na pewno nie ma, niezależnie od tego jak miałaby być przyklejona 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić rewolucji w WK, ale zastanawiam się nad wydawaniem nalepek ;)

 

A tak literalnie - rejestrując czasowo na wniosek jakikolwiek pojazd samochodowy - wydaje się pozwolenie czasowe i tablice tymczasowe. Do tablic tymczasowych nie wydaje się nalepki, więc zgodnie z art. 71 taki pojazd nie jest dopuszczony do ruchu (za wyjątkiem motocykla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz nie ma wyłączenia dla samochodowych-innych, więc powinny mieć nalepkę.

Żebyś się teraz nie zdziwił, jak przyjdzie do Ciebie właściciel czterokołowca po nalepkę, bo na OBT dostał N za jej brak :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.