Skocz do zawartości

NAKLEJKA NA SZYBĘ


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowa propozycja cennika PISKP. Jest na jednej stronie A4 i powiem szczerze dość ciekawy.

 

Wiemy, jest na forum. A jak to się ma do naklejki na szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A może powiecie Koledzy, co robicie z taką radosną twórczością niektórych właścicieli jak:

np. nalepk w lewym dolnym rogu szyby (spotkałem się już z wieloma innymi miejscami).

No ja w jednym pojeździe mam naklejoną w lewym górnym rogu przedniej szyby bo tylko tam nie zasłaniała mi widoku przez szybę (jest tam akurat coś innego co go zasłania), czy coś złego że nakleiłem ją w takim miejscu? Prawy i lewy dolny róg nie wchodził w rachubę - nikt by jej nie widział ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Temat jest prosty: brak naklejki na szybie - N.

W WK takie naklejki wydają od ręki (ok 20zł).

Klient nawet nie musi pokazywać naszego zaświadczenia (z wynikiem - N).

 

Temat dzisiejszy :-D

B.T-wykonane w Kozienicach.

Brak naklejki na szybę .(w dniu dzisiejszym była naklejona)

Wynik badania-"P"

badanie wykonano 18.08.2012 ;ntbt -28.081012!! :razz::shock::evil:

Klientka została poinformowana że na podstawie zaświadczenia ,kazdy diagnosta w całej Polsce wpisze ntbt w DR :shock: .

Ja na to że nie mogę i ...................

Na nic tłumaczenia ,że nawet jak bym wpisał to do 28.08.2012 :evil: -bo tak wyznaczył diagnosta.

A później to już ble,ble..............jadę tam gdzie mi podbiją,Naciąga pan mnie na kasę ,już raz zapłaciłam 98żł ....

Koniec scenki rodzajowej pt:".........."a tytuł dopiszcie sami :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klientka została poinformowana że na podstawie zaświadczenia ,kazdy diagnosta w całej Polsce wpisze ntbt w DR

 

No taki staż i jeszcze nie wie że klient (klientka) zawsze Ci powie to co jest dla niego wygodne :P

 

Zgodnie z tytułem piosenki Budki Suflera "Nie wierz nigdy kobiecie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klientka została poinformowana że na podstawie zaświadczenia ,kazdy diagnosta w całej Polsce wpisze ntbt w DR

 

No taki staż i jeszcze nie wie że klient (klientka) zawsze Ci powie to co jest dla niego wygodne :P

 

Zgodnie z tytułem piosenki Budki Suflera "Nie wierz nigdy kobiecie"

 

Pracowałem kiedyś na skp "wspaniałej" firmy auto wimar i po moim negatywie mój przełożony -kierownik serwisu też tłumaczył klientowi ,że badanie poprawkowe może wykonać każda inna stacja i potem wpisać termin ntbt w DR. Przełożonych się nie wybiera............ , klient objeździł wiele skp w okolicy i ze zdziwieniem stwierdził ,że nikt mu nie chciał tego zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy i lewy dolny róg nie wchodził w rachubę - nikt by jej nie widzia

Nie przyszło Ci do głowy, że tak właśnie byłoby lepiej ? :evil:

Tylko, że w przepisach jest wyraźnie określone że to ma być prawy dolny róg przedniej szyby 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Nalepka jest, a numer wyparował.

Podobnie z wyblakłą tablicą rejestracyjną. Blacha jest, a napisów nie widać.

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.

Czyli nalepka nie spełnia warunków nalepki i jakby tego nie rozbierać to i tak wynik równa się N.

No brakuje tylko, że ktoś jeszcze mazakiem coś tam nabazgrze. :?

No i wyszło, że znaczek PL też nie taki i nie w tym miejscu co mu się należy, co nie. Czyli można wycisnąć drugie N. ;)

 

Poza konkursem to zdaje się, że WK na miejscu dorabiają te nalepki bodajże po 10 - 20 złotych za sztukę.

No ale jak się ma życzenie na poprawki badania jeździć. Cóż, przecież klient!

Większość problemów z tą nalepką została opisana już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza konkursem to zdaje się, że WK na miejscu dorabiają te nalepki

Większość je robi ale ponoć są takie, które zamawiają je w PWPW a wówczas to poprzez jedna wizytę w WK nie da sie uzyskać duplikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Za ciemne szyby i brak naklejki – zatrzymany dowód rejestracyjny

 

Mandatami na kwotę 500 złotych został ukarany 26-letni kierowca BMW zatrzymany przez dzielnicowych. Mężczyzna poruszał się z nadmiernie przyciemnionymi szybami i bez wymaganej naklejki z numerem rejestracyjnym. Jak stwierdził wiedział o tych uchybieniach, jednak je zlekceważył.

Dzielnicowi z gminy Prostki podczas patrolowania swojego rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Mężczyzna poruszał się samochodem, w którym nadmiernie przyciemnione zostały szyby - w tym czołowa i przednie boczne. Ponadto w pojeździe nie było wymaganej przepisami naklejki z numerem rejestracyjnym na przedniej szybie. Policjanci zatrzymali 26-latkowi dowód rejestracyjny. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że porusza się samochodem niedopuszczonym do ruchu, jednak zbagatelizował uchybienia w swoim aucie. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 500 złotych.

http://elk.wm.pl/462149,Za-ciemne-szyby-i-brak-naklejki-zatrzymany-dowod-rejestracyjny.html#axzz4rQphTJvW

 

 

 

 

więcej takich mandatów i trochę porządku by się zrobiło :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz. 776

f) Brak nalepki kontrolnej, o ile jest wymagana. UI NEGATYW

Ale to dotyczy tablicy rejestracyjnej.

Odnośnie nalepki na szybę mówi się, że pojazd powinien być wyposażony w nalepkę kontrolną (nie dotyczy motocykla i ciągnika rolniczego). Nie jest dopracowane w PoRD co to jest nalepka kontrolna i nalepka legalizacyjna przynajmniej w usterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dotyczy tablicy rejestracyjnej.

 

A nalepka kontrolna to "komplet" do tablic. Rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów mówi czym jest ta nalepka i gdzie się ją umieszcza. Dlatego wskazana usterka jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tablicy rejestracyjnej to tam jest umieszczana cecha legalizacyjna za brak której grozi następująca usterka: d) Tablice rejestracyjne nielegalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to do wyboru, do koloru: znak... plakietka... cecha... nalepka... ;-)

§ 2. Legalizacji tablic rejestracyjnych dokonuje z urzędu organ rejestrujący poprzez umieszczenie na nich w wyznaczonym miejscu znaku legalizacyjnego.

§ 3. 1. Znaki legalizacyjne dzieli się na:

1) nalepki legalizacyjne służące do legalizacji tablic rejestracyjnych zwyczajnych, indywidualnych, zabytkowych, dyplomatycznych oraz tymczasowych badawczych;

2) nalepki na tablice tymczasowe służące do legalizacji tymczasowych tablic rejestracyjnych.

2. Wzory znaków legalizacyjnych oraz ich opis określa załącznik do rozporządzenia.

§ 4. 1. Nalepka legalizacyjna składa się z trzech części stanowiących komplet i jest indywidualnie numerowana jednym numerem dla wszystkich części. Części A i B nalepki legalizacyjnej są jednakowe i służą do legalizacji tablic rejestracyjnych, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 1, część C nalepki legalizacyjnej potwierdza legalizację tablic rejestracyjnych poprzez wklejenie jej w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” dowodu rejestracyjnego lub odpowiednio pozwolenia czasowego, wydawanego w przypadku, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 3 ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.