Skocz do zawartości

Zatrzymany dowód rejestracyjny


TOSPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrola drogowa zatrzymała klientowi dowód rej. za niezgodną ilość

osób w autonusie powinno być 19 a przewoził 20.

WK nie chce wydać dowodu chcą zaświadczenia ze stacji.

Pytanie - jakje wykonać badanie i czy wogóle za to powinien być zatrzymany

dowód rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niezgodną ilość

osób w autonusie powinno być 19 a przewoził 20.

To zależy, czy niezgodna była ilość osób przewożonych czy miejsc w autobusie niezgodna z zapisem w DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co napisał policjant w pokwitowaniu, na jakie dodatkowe badanie skierował pojazd? Jeśli ilość miejsc była zgodna z wpisem w DR to nie powinien go zatrzymywać tylko kierowcę ukarać mandatem karnym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko , przypadek Twój świadczy zarówno o ignorancji policjanta jak też pracownika WK,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadek Twój świadczy zarówno o ignorancji policjanta jak też pracownika WK,,,

 

myślę, że dobre byłoby zażądać skierowania jakie badanie chce WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ilość miejsc była zgodna z wpisem w DR to nie powinien go zatrzymywać tylko kierowcę ukarać mandatem karnym

niedouczony policjant spotkał niedouczonego kierowcę ... :razz:

 

[ Dodano: 20-05-2011, 14:53 ]

ilość

osób w autonusie powinno być 19 a przewoził 20.

WK nie chce wydać dowodu chcą zaświadczenia ze stacji.

to po DBT napisz na zaświadczeniu

ustała przyczyna zaqrzymania DR - liczba osób w pojeździe jest ≤ S1 w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jlośc miejsc bya zgodna z zapisem w dowodzie. Poprostu jedno dziecko było ponad normę.

Brak podstaw do zatrzymania DR. Niestety JACDIAG ma rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedouczony policjant spotkał niedouczonego kierowcę ...

 

Ale inspektorzy nie są lepsi, mi się trafił zatrzymany DR przez krokodyli za "czarne tablice" rejestracyjne ale nie za to że były nieczytelne czy zniszczone po prostu za to , że autobus posiadał czarne tablice rejestracyjne a powinien mieć białe :evil::evil::evil::evil::shock::shock::shock: Nie wykonałem badania bo nie ustała przyczyna zatrzymania DR :evil::lol: i kierownik transportu udał się do komendanta Pana Inspektora gdzie po "miłej" rozmowie zwrócono mu DR bez badania :evil: oraz podobno przeproszono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może ten DIAGNOSTA to ....

 

Dywagować i wyśmiewać się to można...

 

Niech rzuci pierwszy kamieniem ten który jest bez winy .... k015.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodatymazur, w każdym zawodzie pracują osoby, które nie powinny go wykonywać.

W każdym!

Czy to policjant, urzędnik, rzeczoznawca czy diagnosta.

Nie widzę powodu aby tego nie wyśmiewywać i piętnować.

Ja nie utożsamiam się z niekompetentnymi osobami wykonującymi zawód jaki wykonuję i śmiało możesz je wyśmiewać oraz ..... dywagować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym zawodzie pracują osoby, które nie powinny go wykonywać.

W każdym!

Czy to policjant, urzędnik, rzeczoznawca czy diagnosta.

Nie widzę powodu aby tego nie wyśmiewywać i piętnować.

Wyśmiewywać czy wyśmiewać w sumie co to za różnica choć Pan Miodek nie byłby zadowolony... Jak jest się na "swoim" forum, podłapie to jeszcze paru innych to fajna, śmieszna dyskusja może wyjść. Gdy jeszcze dodamy fakt, że chodzi o policjantów to już w ogóle BOMBA jest...

 

Powiem tak:

- nie bronię tego policjanta (o ile taka sytuacja miała miejsce). Wkurza mnie jednak to co napisałeś:

Hmmm może ten Policjant zabiera też DR za ..... niezapięte pasy

Jak sądzę miało to na celu przekierowanie dyskusji... Z resztą nie będę drążył, bo znów ktoś napisze, że bronię swoich. ::hey

 

Jeśli znajdziecie chwilkę to spójrzcie na załącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewywać czy wyśmiewać w sumie co to za różnica choć Pan Miodek nie byłby zadowolony...

Pisałem to w międzyczasie, gdy czytałem inny artykuł i faktycznie popełniłem błąd, ale to przejęzyczenie ponieważ w drugiej części zdania napisałem poprawnie.

Jeśli najważniejszym argumentem dla Ciebie jest ortografia to zapewniam, że od tej chwili będę analizował Twoje wypowiedzi pod tym kątem :)

Akurat jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich zaświadczeń o dysleksji, dysortografii etc. tak powszechnych w obecnych czasach.

Natomiast nie staram się poprawiać pomyłek ortograficznych userów różnych for, których jestem użytkownikiem (chyba, że błąd jest tak rażący, że aż oczy bolą od patrzenia).

Odbijając więc piłeczkę:

Z resztą

I parafrazując Twoją wypowiedź:

Zresztą czy z resztą (wydaną np. w sklepie) w sumie co to za różnica choć Pan Miodek nie byłby zadowolony :)

 

Co do meritum problemu, który poruszasz, to proponuję abyś obiektywnie spojrzał na kogo jest większa nagonka medialna - na policjantów, czy też na urzędników i diagnostów?

Zdanie na temat policjantów mam wyrobione i jest ona jak najbardziej pozytywne - mam wielu znajomych z tej 'branży'.

Powiem więcej, żenujące jest to w jakich warunkach pracują bo akurat miałem okazję wiele razy to widzieć.

Meble i wyposażenie biur pamiętają czasy wczesnego PRL-u, materiały biurowe otrzymują pod wydział lub w ogóle, sprzęt komputerowy - tego w zasadzie prawie nie mają jak sobie nie przyniosą swojego.

Nie znaczy to jednak, że należy na bzdurne postępowanie policjanta spuścić zasłonę milczenia :roll:

Tak samo uważam w sytuacji, gdy dotyczy to urzędnika, diagnosty, czy rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum problemu, który poruszasz, to proponuję abyś obiektywnie spojrzał na kogo jest większa nagonka medialna - na policjantów, czy też na urzędników i diagnostów?

Zdanie na temat policjantów mam wyrobione i jest ona jak najbardziej pozytywne - mam wielu znajomych z tej 'branży'.

Powiem więcej, żenujące jest to w jakich warunkach pracują bo akurat miałem okazję wiele razy to widzieć.

Meble i wyposażenie biur pamiętają czasy wczesnego PRL-u, materiały biurowe otrzymują pod wydział lub w ogóle, sprzęt komputerowy - tego w zasadzie prawie nie mają jak sobie nie przyniosą swojego.

Nie znaczy to jednak, że należy na bzdurne postępowanie policjanta spuścić zasłonę milczenia

Oczywiście, że tak. Przecież ja go nie bronię. Postąpił źle i zgadzam się z tym by napiętnować takie przypadki. Zresztą nie chodzi mi o tą część Twojej wypowiedzi, bo z nią się zgadzam. Jednak z resztą (czyt. w kontekście: z pozostałą częścią :-) ) Twoich słów tj. z domniemaniem za co ten policjant jeszcze zabiera DR chciałem chwilę podyskutować i zwrócić Twoją uwagę na to by nie nakręcać innych do wyciągania pochopnych wniosków. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewywać czy wyśmiewać w sumie co to za różnica choć Pan Miodek nie byłby zadowolony...

Odbijając więc piłeczkę:

Z resztą

I parafrazując Twoją wypowiedź:

Zresztą czy z resztą (wydaną np. w sklepie) w sumie co to za różnica choć Pan Miodek nie byłby zadowolony :)

Trafiła kosa na kamień ? , tak trzymaj ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła kosa na kamień ? , tak trzymaj ,,,

JANUSZ60, -powtórze się...Im dalej w las tym wiecej drzew a celu jak nie widac tak dalej nie widac... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ukrócić wasze wyśmiewywanie, wyśmiewanie, i dywagacje nie na temat?

Agresor :P

 

brodatymazur, z kontekstu zdania wcześniejszego postu jasno wynika, iż prawidłowym słowem jest partykuła:

"zresztą".

Bo wstawiając tam "z resztą" jest ono (zdanie) absolutnie niegramatyczne i bezsensowne :)

To tyle na temat języka polskiego i ze swojej strony już kończę bo przyczajony tygrys, ukryty smok :arrow:Psuj, skorzysta ze swojego panelu moda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczajony tygrys, ukryty smok

Nie za daleko na wschód zaleciałeś? ,on to raczej ze stron omlette du fromage :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List przeczytałem. Popieram.

 

I tak, Pan

minister Rostowski kilka dni temu stwierdził, że jak związki będą uparte to „po wyborach

reforma będzie dotkliwsza”. Czy to nie próba co najmniej zastraszenia lub szantażu?

Najlepiej wystraszyć "ciemny naród" wtedy jest poparcie.

Domagamy się reformowania, ale z głową, nie takiego jak się nam narzuca po to by załatać

„dziurę budżetową” i ukryć swoje błędy w rządzeniu.

W natłoku informacji niewiele się mówi, że chociażby przez ostatnie 3 lata

zatrudniono 70 000 nowych urzędników, co stanowi około 70% stanu osobowego POLICJI...

No, ale policjantom (mundurowym) najłatwiej zabrać. Miast tego można by zatrudnić więcej

policjantów - „By żyło się nam lepiej”.

A wystarczy aby Rząd przestał łożyć ciężkie miliony złotych na Kościół. Dodam, że jest to niezgodne z Konstytucją RP i nikomu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "z resztą" zostało użyte we właściwej formie. Wiem co miałem na myśli. Co do listu, jego autora to .... Zresztą co będę się rozpisywał. Wszystko znajduje się tutaj: http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=856319#856319 Sądzę, że nie zawiera on przekłamań. Inną kwestią jest to jaki będzie miał wydźwięk. Zobaczymy.

 

Kończę już temat słownictwa. Pozdrawiam. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.