Skocz do zawartości

Termin badania.


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć all.

Pojazd sprowadzony z zagranicy zarejestrowany w Polsce.

Data pierwszej rejestracji za granicą 18.01.2010.

Data pierwszej rejestracji w kraju 22.10.2010.

Termin badania widniejący w dowodzie 31.01.2011.(wpisany przez Urząd).

Dzisiaj był na badaniu i... zonk z terminem kolejnego badania.

Do 3 lat od daty pierwszej rejestracji, czy na 2 lata od daty przeprowadzenia badania,

a może jeszcze inaczej?

Dzięki z góry jak na mój pierwszy post odpiszecie.

Pojazd był rejestrowany na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji, oraz ważnych badań technicznych zagranicznych. Jak w homologacji tak idzisiaj był samochodem osobowym bez jakichkolwiek zmian.

BiG&Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin został źle określony podczas badania. Właściwie to w ogóle nie powinien być określony. Należało wykonać ustalenie danych. Jeśli auto z UE to termin powinien być ustalony na 2013.01.18 przez WK. Ale ktoś namotał :?

W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie aby dać termin na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin został źle określony podczas badania. Właściwie to w ogóle nie powinien być określony
:?:

 

Termin badania widniejący w dowodzie 31.01.2011.(wpisany przez Urząd)

 

Pojazd był rejestrowany na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji, oraz ważnych badań technicznych zagranicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Pojazd z Unii z Niemiec i nie przechodził żadnych badań przed rejestracją.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin 31 stycznia może wynikać z przewrotnej interpretacji WK, że zapewne wpis w niemieckim DR wskazywał ważność badania na styczeń 2011, ale ponieważ nie wskazywał dokładnej daty (konkretnego dnia stycznia), to przyjęto, że jest to ostatni dzień stycznia (nie odniesiono się do dnia rejestracji).

 

Dlaczego badanie w Niemczech było na rok, skoro to osobowy? (o ile tak było) Nie wiem, ale takie rzeczy się zdarzają, bo spora grupa pojazdów osobowych u nich w zależności od rodzaju użytkowania jest u nich wyłączona z generalnej zasady 3-2-2-2... na rzec zbadań corocznych od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przedmiotowy samochód osobowy "jeździl" w niemieckiej wypożyczalni i podobno z tego powodu miał badanie na rok. Niestety tych informacji nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam przypadek MERCEDES S-klasa data I rej. w Niemczech 2010.04.21 , TNBT 2011.04.21 i musiałem wykonać OBT :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego badanie w Niemczech było na rok,

 

Podobno przedmiotowy samochód osobowy "jeździl" w niemieckiej wypożyczalni

 

Dokładnie. U nich osobówki też mogą jeździć zarobkowo i mają badania co roku.

 

W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie aby dać termin na 2 lata.

 

Też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U nich osobówki też mogą jeździć zarobkowo i mają badania co roku.

I właśnie na to należało zwrócić uwagę, miałem taki przypadek z Danii ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich osobówki też mogą jeździć zarobkowo i mają badania co roku

A u nas nie?,czy można auto z wypożyczalni podciągnąć pod to?(chodzi o termin)

pojazdu

samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9,

wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani WK i SKP nie są w stanie tego sprawdzić jeśli klient tego nie powie ,ewentualnie służby na drodze ale też mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to niby sprawdzić na etapie rejestracji,

Z Niemiec powinien mieć pieczątkę z badania w DR, mój z Danii miał wpis Taxi, ale może się zdarzyć, że nie będzie ani pieczątki ani wpisu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się zdarzyć, że nie będzie ani pieczątki ani wpisu ,,,

 

I właśnie ja na takiego trafiłem, czyli bez żadnych wpisów i wyjaśnień odnośnie wpisanego TNBT na rok od daty I rej. w Niemczech :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.