Skocz do zawartości

Nowe auto z gazem


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam pytanko. powiedzcie mi co ile robimy przegląd w nowym aucie w którym po pół roku zamontowano gaz. Jest tak jak przy nowym czyli 3,2,1... czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba zaświadczenie dać z adnotacja. Do Wydziału Kom

 

Po co? Przy okresowym (bo z tego co zrozumiałem to o to badanie chodzi) dokonujesz wpisu w DR i po wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym aucie to raczej nie robimy przeglądów. Jesli ktoś tuż po rejestracji nowego pojazdu zamontuje gaz to albo pojedzie do WK na dokonanie wpisu Gaz w DR albo nie. Jeśli postapi prawidłowo i pojedzie to WK powinien wpisać mu roczny termin, a jeśli nie pojedzie to dopiero po trzech latach będziesz go miał na stacji (za swieżym wpisem LPG :) ) i w ten sposób klient "zaoszczędzi" 324 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest że na rok, tylko skąd klient ma wiedzieć że musi się stawić wcześniej na badanie. Firma montująca go poinformuje, czy WK po dokonaniu adnotacji w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie jak klijent idzie do WK po adnotacje gaz to skracają mu termin BT

 

Jak ma więcej jak rok do OBT to skraca WK, a jak ma mniej jak rok do OBT to zostawiają termin który jest w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma więcej jak rok do OBT to skraca WK, a jak ma mniej jak rok do OBT to zostawiają termin który jest w DR.
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka napisał/a:

Ale trzeba zaświadczenie dać z adnotacja. Do Wydziału Kom

 

 

Po co? Przy okresowym (bo z tego co zrozumiałem to o to badanie chodzi) dokonujesz wpisu w DR i po wszystkim

Tak ale w adnotacjach powinno się zmienic termin następnego badania na rok. Dlatego że nie ma wpisu "GAZ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w adnotacjach powinno się zmienic termin następnego badania na rok. Dlatego że nie ma wpisu "GAZ"

 

Jeśli nie ma wpisu GAZ to N na badaniu albo nie podchodzę do badania i wypad do WK po wpis a nie termin następnego badania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wpisu GAZ to N na badaniu albo nie podchodzę do badania

 

Długie lata też tak myślałem, ale powiedzmy sobie szczerze - daj podstawę prawną takich działań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nie pojedzie to dopiero po trzech latach będziesz go miał na stacji

Akurat taki temat miałem dzisiaj.Facio przyjechal po 3 latach z gazem ale oczywiscie bez wpisu w DR "GAZ"...

Dostał bumagę i azymut do WK po wpis do DR....Wynik"P"... :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał bumagę i azymut do WK po wpis do DR....Wynik"P"...

To jest właśnie nasza różnorodność, powinien dostać N za brak wpisu.

Wiem, niektóre WK przy N nie dokonają wpisu i koło się zamyka ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj podstawę prawną takich działań?

 

Jeśli nie ma wpisu GAZ to N na badaniu

niezgodność pojazdu z DR

albo nie podchodzę do badania

czyli poznaj dobre serce diagnosty = troska o portfel klienta, a powinno być jw

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie jak klijent idzie do WK po adnotacje gaz to skracają mu termin BT

 

Jak ma więcej jak rok do OBT to skraca WK, a jak ma mniej jak rok do OBT to zostawiają termin który jest w DR.

 

Niestety wiem że u mnie tak nie jest, spotkałem 2 auta z gazem i miały jeszcze po prawie dwa lata do następnego BT.

 

[ Dodano: 24-05-2011, 08:58 ]

Jeśli nie ma wpisu GAZ to N na badaniu albo nie podchodzę do badania

 

Długie lata też tak myślałem, ale powiedzmy sobie szczerze - daj podstawę prawną takich działań?

 

Niezgodność danych w DR, brak wielopaliwowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem że u mnie tak nie jest, spotkałem 2 auta z gazem i miały jeszcze po prawie dwa lata do następnego BT.

Jeśli miały wpis Lpg w DR oraz nieskrócony TNBT to ewidentna wina WK,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał/a:

Jeśli nie ma wpisu GAZ to N na badaniu

 

niezgodność pojazdu z DR

 

Zacytuj dokładny fragment z Dz.U.Nr 155, który o tym traktuje proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może być Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.

 

załącznik 9

§ 10. Pojazd zasilany gazem może być używany po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym przewidzianej odrębnymi przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj dokładny fragment z Dz.U.Nr 155, który o tym traktuje proszę

 

Nie przesadzaj. :)

 

Może - Oczywiste omyłki w DR związane z danymi technicznymi?

 

Albo - Wykaz czynności i kryteria oceny nie wyczerpują wszystkich możliwych niesprawności??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może - Oczywiste omyłki w DR związane z danymi technicznymi?

 

Jakie omyłki? Ja po prostu nigdy tego w WK nie zgłaszałem - to gdzie tu pomyłka? Jaka? Idąc tym tokiem myślenia można konfabulować, że w przypadku niektórych już samo posiadanie samochodu jest pomyłką, nie? ;)

 

Albo - Wykaz czynności i kryteria oceny nie wyczerpują wszystkich możliwych niesprawności??? :D

 

Co?? :-?

 

§ 10. Pojazd zasilany gazem może być używany po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym przewidzianej odrębnymi przepisami

 

O - i tu braw, bo to jest jakiś punkt zaczepienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.