Skocz do zawartości

Nowa edycja konkursu na forum !!


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrody już zostały zakupione !! Są zdecydowanie inne niż pochodzące z poprzedniej edycji :-)

Jeszcze ustalamy szczegóły regulaminu - prosimy więc wszystkich zainteresowanych o zajęcie głosu w tej sprawie ...

Na jaki aspekt położyć największy nacisk ? Ilość postów - może ilość ciekawych postów - może ilość tematów ?Jak to sensownie rozliczać ? Głosowaniem Internautów ? Kto poda kandydatów ?

 

A tak serio - warto nagradzać posty wartościowe, wnoszące wiele do społeczności forumowiczów - to jest jedyny pewnik ...

Czekam na pomysły ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tezą, iż należałoby nagradzać osoby, których wypowiedzi są ciekawe i wnoszą coś sensownego do dyskusji. Wiele jest na forum osób z wiedzą praktyczną i merytoryczną pozwalającą innym rozwiązać bieżące problemy.

Faktem natomiast jest ,iż trudno wyłuskać w sposób statystyczny tych forumowiczów.

Dlatego sądzę, że największym wyznacznikiem ich wartości jest niewymierne, ale równie ważne co bonusy, uznanie innych uczestników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliśmy również nad podziałem konkursu na dwie części - jedną opartą na postach, drugą na uznaniowości osób czytających i udzielających się na forum (konsylium adminów /moderatorów/ - genetralnie mniejszej liczby osób lub głosowanie na forum) ...

Myślę, że taka edycja byłaby jak najbardziej sprawiedliwa - z jednej strony trzeba dać szansą młodym i niedoświadczonym, chcącym zaistnieć, z drugiej - tym, którym chce się udzielać rad i błyskać aktami prawnymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego "szkoda"

O % chodzi, o % ...

Może i to dorzucimy do puli nagród ? Ponegocjujemy ze sponsorami ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tezą, iż należałoby nagradzać osoby, których wypowiedzi są ciekawe i wnoszą coś sensownego do dyskusji. Wiele jest na forum osób z wiedzą praktyczną i merytoryczną pozwalającą innym rozwiązać bieżące problemy.

Też jestem tego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy ile jest prezentów przeznaczonych na nagrody, ale jesli jest kilka i zroznicowane , to moze własnie podzielic na dwie grupy.zeby nikogo nie pominąc ,bo są tez, na naszym forum nowicjusze. Wiec sklaniam sie do pomysłu SZEFUNIA

może ilość ciekawych postów - może ilość tematów

i juz mamy dwie kategorje forumowiczów (czy ten wyraz to po polskiemu??) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. oceniać trzeba posty w dziale "stacje kontroli pojazdów",

2. trzeba wytypować komisję oceniającą (nie kojażyć ze śledczą) której członkowie nie biorą udziału, i znaczy się wogóle "nie biorą" :)

3. można brać pod uwagę kto ile razy "pomógł" - tylko niektórzy muszą się nauczyć z tego kożystać,

4. ilość otwartych tematów nie jest ważna - jak ktoś otwiera temat to z reguły pyta a premiować trzeba tych co sensownie odpowiadają, ważne jes też kto pierwszy pomoże, bo liczą się konkretne odpowiedzi a nie 20 dopisków pod spodem "u mnie jest tak samo"

5. dodatkowo można premiować ludzi którzy wnoszą jakieś przydatne materiały

6. można ustalić iloś punktów za dane poczynania, np. przydatny materiał 5-20pkt. w zależności od przydatności, za pomoc koledze 2 pkt itd. itp.

 

Jak coś umyślę to jeszcze dopiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejdzie pomysł , że oceniać będzie "Grupa Trzymająca Władzę" na tym forum to myślę,iż zwycięzcą będzie osoba , która w swoich postach użyje najwięcej zwrotów w stylu "szefuniu" "prezesku" i takie tam. :lol:8);) ( bez urazy-dżołk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwycięzcą będzie osoba , która w swoich postach użyje najwięcej zwrotów w stylu "szefuniu"

Myślę, że chłopacy nie dadzą mi przeforsować tej - jakże śmiałej - koncepcji roztrzygnięcia konkursu. A szkoda, szkoda ... :lol:

 

Ps. Nie widzę problemu - chętnie zaprosimy osoby spoza grupy - ale w tym momencie każdy taki nowy członek nie może brać udziału w konkursie. To jedyne ograniczenie - nie chcemy nikomu odbierać przewileju bycia forumowiczem w pełnym tego słowa znaczeniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iż zwycięzcą będzie osoba , która w swoich postach użyje najwięcej zwrotów w stylu "szefuniu" "prezesku" i takie tam

Dopilnuję z berecikiem aby tak nie było :D:D:D . A swoją drogą kroi się kawał roboty dla nas i pomoc była by mile widziana, ale

w tym momencie każdy taki nowy członek nie może brać udziału w konkursie
niestety, ale tylko to jest uczciwe. Tak, że kto jest chętnydo odwalenia kupy roboty i pomocy, proszę o zgłoszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.