Skocz do zawartości

TABLICZKA ZNMIONOWA POJAZDU A WYCIĄG Z HOMOLOGACJI


benz13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o podpowiedż.Przyjechał klijen przejezdny na okresowe badanie techniczne.

Badanie wykonane z wynikie pozytywnym lecz wydane zostało zaświadczenie z powodu braku miejsca na adnotacje z badania tech. W zaświadczeniu uzupełniłem brakujące dane pojazdu potrzebne celem rej.pojazdu oraz po poruwnaniu zapisów w dowodzie rej z tabliczką pojazdu

sprostowałem zapis d.m.c. pojazdu zgonie z zapisem z tabliczki.

Po tygodniu pani z WK dzwoni że nieprawidłowo ustaliłem dmc ponieważ w zapisie z homologacji pojazdu jest inna wartość dmc niż ta którą ustaliłem podzczas badania.

Czy w takiej sytuacji mamy żądać od klijentów wyciąg z homologacji pojazdu.?

i skąd rozbieżność mas między tabliczką a wyciągiem z homologacji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabliczkę nadał producent pojazdu i to co jest na niej wypisane to jest prawdziwe ,a homo wydaje Urząd, ja trzymam się tabliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina dealera, że pod jedną homologację podpięli różne samochody i nie sprawdzili nawet tabliczek przed sprzedażą. Powinni teraz wymienić TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina dealera, że pod jedną homologację podpięli różne samochody i nie sprawdzili nawet tabliczek przed sprzedażą. Powinni teraz wymienić TZ.

 

Jest dokładnie tak jak piszesz, już kilka razy przerabiałem ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż ale pani z WK trzyma się swojego i nie chce wydać nowego dowodu

 

[ Dodano: 25-05-2011, 10:28 ]

Chyba poczekam na decyzje administracyjną z odmową rejestracji z podaniem przyczyny.

Myśle że ja mam racje ustalając z tabliczki a nie z dokumentów w których mógł przecież się ktoś pomylić i my mamy powielać błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ja mam racje ustalając z tabliczki a nie z dokumentów w których mógł przecież się ktoś pomylić i my mamy powielać błąd?

 

Z mojej praktyki wynika, że to ŚH ma wyższa rangę niż TZ i zarówno pani z WK jak i Ty macie racje. Jest niezgodność zapisów w dokumentach i pojazd powinien być dopuszczony do ruchu dopiero po jej sprostowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ja mam racje ustalając z tabliczki a nie z dokumentów w których mógł przecież się ktoś pomylić i my mamy powielać błąd?

Nawet na pewno masz rację, a piłeczka powinna być odbita nie do Ciebie tylko sprzedawcy pojazdu, który wydał pojazd niezgodny z homologacją czyli nie ten pojazd. Tematem powinien zainteresować się minister, który nadzoruje proces homologacyjny, dlaczego ktoś sprzedaje produkt niezgodny z homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na pewno masz rację, a piłeczka powinna być odbita nie do Ciebie tylko sprzedawcy pojazdu, który wydał pojazd niezgodny z homologacją czyli nie ten pojazd

 

Dokładnie u mnie tez kilka razy wystąpił ten problem i najczęściej kończyło się to:

 

1. Wymiana TZ przez dealera :)

2. Nowe świadectwo homologacji na dane zgodne z TZ :lol:

 

A ile rozmów z WK to moje :lol::lol::lol: bo się Pan uparł, a przecież mogło być po staremu, tylko dlaczego to ja mam naginać fakty a nie WK :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a homo wydaje Urząd

 

Jaki Urzad masz na myśli?

 

zarówno pani z WK jak i Ty macie racje

 

I to jest sedno sprawy, z którego trzeba sobie zdać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest sedno sprawy, z którego trzeba sobie zdać sprawę.

 

I jeszcze trzeba znaleźć rozwiązanie a tu już ktoś musi popuścić :oops: i trzeba się zorientować czy szybciej jest nowy wyciąg ze ŚH czy szybciej jest wyrobić TZ u dealera czy TZ ma ...... :x i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba się zorientować czy szybciej jest nowy wyciąg ze ŚH czy szybciej jest wyrobić TZ

Z doświadczenia wiem ze jednak TZ.Nie jeden klient juz to u mnie przerabial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem ze jednak TZ.Nie jeden klient juz to u mnie przerabial...

 

U mnie też ale jeden się uparł i zmienili mu wyciąg ze ŚH czekał miesiąc ale się doczekał (powiedział że nie popuści sprzedawcy i nic nie będzie usuwać z samochodu chodziło o TZ i wystawili mu po kilku latach nową homologację) A i jeszcze u cwańszych TZ ginie :x niestety, i wtedy to już nikt się nie czepi bo WK ma homo a Ty nie masz nic oprócz VIN, marki i modelu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze u cwańszych TZ ginie

Ponieważ, brak nadzoru nad importerem-sprzedawcą pojazdów nowych doprowadza do tego, że ludzie dla świętego spokoju wolą zakombinować niż odkręcać za własne pieniądze i czas. Gdyby każdą taką nieścisłość z dokumentami homologacyjnymi pojazdu WK przekazywał jednostce nadrzędnej w sprawach homologacyjnych a ta wyciągnęła by konsekwencje z tego tytułu to nie było by problemu i "wolnej amerykanki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby każdą taką nieścisłość z dokumentami homologacyjnymi pojazdu WK przekazywał jednostce nadrzędnej w sprawach homologacyjnych a ta wyciągnęła by konsekwencje z tego tytułu to nie było by problemu i "wolnej amerykanki".

 

Dla pocieszenia pozostaje fakt że teraz już rzadziej takie przypadki się trafiają (chodzi mi o to że w młodych autach te nieścisłości między DR a TZ występują bardzo rzadko) przynajmniej ja mam takie spostrzeżenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.