Skocz do zawartości

OBT+ zmiany konstrukcyjne


lobos

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak podejść najlepiej do takiego tematu : przyjedzie klient na OBT i przy okazji będzie chciał dokonać zmiany z cięzarowego na osobowy i zmiana miejsc z 4 na 5 ma zaświadczenie z warsztatu,że dokonano demontażu kratki i stałego podłokietnika dzielącego tylną kanapę ?

Chodzi o Opla Astrę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    27

  • danielg539

    14

  • Nikita_Bennet

    13

  • Marek1

    13

okresowe +zmiany . :)

:ok

 

Na zmiany robisz dodatkowe (z zakresem okresowego) i dodatkowo na wniosek (ustny lub pisemny) klienta robisz jeszcze okresowe. Kasujesz za okresowe tylko raz (mimo, że teoretycznie robisz je dwa razy).

 

Czyli tak rodzaj badania - okresowe i dodatkowe zmiany, wynik badania - P albo N, kasa za badanie - jak za okresowe 98 zł (rozumiem, że pojazd do 3,5t) i jak za zamiany 82 zł - razem 180 zeta. Dokumenty wystawione - zaświadczenie z badania i opis zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. pamiętaj aby zakład który demontował kratkę miał PKD 4520Z

 

to potrzebne do WK a nie na stację. My sprawdzamy tylko poprawność zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO OZNACZA PKD 4520Z

PKD 45.20.Z - Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno musi mieć ???

U nas niby nie ale WK odsyła na stację i dopiero tutaj dowiaduje się o zaświadczeniu na zmianę rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. pamiętaj aby zakład który demontował kratkę miał PKD 4520Z

 

to potrzebne do WK a nie na stację. My sprawdzamy tylko poprawność zmian.

 

Tak, masz rację ale lepiej o tym pamiętać, żeby klient nie musiał dwa razy...

Ułatwi to życie chyba wszystkim zainteresowanym :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację ale lepiej o tym pamiętać, żeby klient nie musiał dwa razy...

Ułatwi to życie chyba wszystkim zainteresowanym :cool:

 

Oczywiście. Zawsze klienta informuję, że do zmiany danych w WK musi posiadać fakturę lub oświadczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że do zmiany danych w WK musi posiadać fakturę lub oświadczenie...

Oczywiscie wystawione z datą wczesniejszą a nie po wykonaniu badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wystawione z datą wczesniejszą a nie po wykonaniu badania...

 

I dlatego ja chcę zaświadczenia o zmianach na badaniu po to żeby potem nie "przypalić" z datami w WK :) Wiem że klient mi nie musi dać ale i ja nie muszę mu robić badania :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że klient mi nie musi dać

 

zgodnie z prawem :)

 

ja nie muszę mu robić badania

 

Nie zgodnie z prawem :(

 

Pstryknij fotkę z datą ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że do zmiany danych w WK musi posiadać fakturę lub oświadczenie...

Oczywiscie wystawione z datą wczesniejszą a nie po wykonaniu badania...

 

?? Fakturę można uzyskać w terminie innym, np u nas do 7 dni po wykonaniu usługi.

 

A jeśli klient chce najpierw sprawdzić poprawność zmian a dopiero zapłacić mechanikowi?

 

Żaden przepis nie nakazuje odpowiedniej kolejności dot w tych dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakturę można uzyskać w terminie innym, np u nas do 7 dni po wykonaniu usługi.

Owszem mozna i tak...

Żaden przepis nie nakazuje odpowiedniej kolejności dot w tych dokumentach.

Tyz prowda...Tylko ja mam jednak małe ale...BT wykonane np.14.12.2010r a natomiast zmiany wykonane przez warsztat 19.12.2010r/przeciez taka data będzie wpisana na fakturze/....Czy to sie nie "gryzie".... :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast zmiany wykonane przez warsztat 19.12.2010r/przeciez taka data będzie wpisana na fakturze/....Czy to sie nie "gryzie"....

 

Nie zmiany dokonane, tylko faktura wystawiona z tą datą, a to jest różnica... a nawet jeśli to co mi do tego? Ja robię badanie techniczne, z nie utrudniam sobie życie oglądaniem papierków które mnie nie dotyczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT wykonane np.14.12.2010r a natomiast zmiany wykonane przez warsztat 19.12.2010r/przeciez taka data będzie wpisana na fakturze/....Czy to sie nie "gryzie".... :?::?:
Miałem podobną sytuację. Pani z WK miała do mnie pretensje, klient się nabiegał więc teraz do badania z fakturą i wszyscy mają spokój. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie pierwsza rejestracja w kraju zmiany konstrukcyjne zrobione w kraju smart radostar obniżenie masy wlasnej wszystkie dokumenty od zakladu co przerabiał + stępel wagi są okej + oświadczenie o odpowiedzialności karnej co z tym zrobić ja myślę pierw pierwsze potem zmiany proszę o waszą itenpretacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie pierwsza rejestracja w kraju zmiany konstrukcyjne zrobione w kraju smart radostar obniżenie masy wlasnej wszystkie dokumenty od zakladu co przerabiał + stępel wagi są okej + oświadczenie o odpowiedzialności karnej co z tym zrobić ja myślę pierw pierwsze potem zmiany proszę o waszą itenpretacje

Moja rada - Nie dotykać!!! - obniżaniem mas na kategorię B1 bardzo interesują się prokuratorzy. Nie da się tego zrobić zgodnie z przepisami. Kartkę z wagi wydał facet z zaniżonymi wartościami. Zdemontowane są elementy, które nie powinny być wymontowane (np. koło zapasowe) Wszelkie badania homologacyjne wykonane były np. z kołem zapasowym. Jest ono elementem strefy zgniotu w pojeździe. Jeszcze raz - Nie dotykać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chilą dzwoniłem do naczelnika WK powiedział ze przejdzie

Pewnie że przejdzie przecież na dokumentach będzie Twój podpis a nie jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - Nie dotykać!!! - obniżaniem mas na kategorię B1 bardzo interesują się prokuratorzy.

 

No - interesują się i... umarzają... Ja przynajmniej takie przypadki znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.