Skocz do zawartości

Zatrzymany DR i tablice poza granicami kraju i co dalej.


praktyk

Rekomendowane odpowiedzi

policja niemiecka po zatrzymaniu DR nie kieruje na jakiekolwiek badania techniczne.

 

nieśmiało pozwolę sobie zapytać co może oznaczać stwierdzenie zawarte w w/w piśmie "Zarządzenie" pkt.3 ?

Równie nieśmiało odpowiadam, że to stwierdzenie oznacza tylko to co tam jest napisane i nie ma to żadnego związku z tym co ja napisałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że w wielu krajach zachodnich (Niemcy nie wiem, ale np. wszystkie kraje Beneluxu) maja nieco odmienny system badań. tam usterki stwierdzone podczas badania to wcale nie negatywny wynika badania, tylko instrukcje dla właściciela co ma usunąć - wręczane mu do raczki razem z wynikiem badania :)

Ot inna mentalność, inna kultura techniczna... inna kultura w ogóle chyba...

Ale jak to przełożyć na nasze realia? Jak takie badanie ma potraktować pracownik WK rejestrujący pojazd, który z jednej strony mając taki dokument ma literalnie spełniony zapis przedstawienia ważnego badania, a z drugiej strony czyta "uszkodzone amortyzatory, starte klocki, luzy w układzie kierowniczym..."?? :) Sam nie może skierować na badanie. Właściciel tez nie może się o takie ubiegać (paranoja).... nic tylko rejestrować...

I do tego w sumie zmierza post praktyka myślę... Że owszem - harmonizujmy przepisy z UE - ale z głową... Tu jej zabrakło po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pkt.3 pisze "W przypadku, jeśli w ciągu 5 dni od wręczenia niniejszego zarządzenia udowodniono by, przedkładając ekspertyzę uznanego urzędowo rzeczoznawcy, diagnosty lub inżyniera kontrolera zgodność pojazdu z przepisami, dowód rejestracyjny i tablice rejestracyjne zostaną Państwu zwrócone."

I pytanie; jak to traktować ?, czy jest to "skierowanie" na badanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to "skierowanie" na badanie?

Skierowanie to raczej nie jest, ale na pewno daje możliwość odzyskania DR po stwierdzeniu usunięcia usterek,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie uzależnia odzyskamie DR od wykonania badania technicznego a są przecież możliwości odzyskania dowodu bez konieczności wykonania takowego. Myślę, że gdyby dokument dotyczył obywatela Niemiec to nie byłoby w nim trybu warunkowego co do wykonania badania i odzyskania dowodu. Polakowi zaproponowano 5 dni, później już czeka go rozmowa z poskimi urzędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.