Skocz do zawartości

Odbiór dowodu


rafiq93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto co wyswietliło mi sie dzisiaj po po tygodniu od wizyty w WK na stronie pwpw

(5/24/11) Dow. Rejestracyjny: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

 

(5/30/11) Dow. Rejestracyjny: Przyjęto dokument w Urzędzie, dokument do odbioru.

 

(6/1/11) Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany

 

Chodzi mi o to że nie odbierałem jeszcze zadnego dowodu czy to znaczy ze moge juz dowod odebrac czy czos jest schrzanione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - bez urazy, ale to Wy szukacie dziury w całym.

Ten system cały czas się pier....i ;)

 

(5/30/11) Dow. Rejestracyjny: Przyjęto dokument w Urzędzie, dokument do odbioru.

 

To jest data w jakiej dokument fizycznie trafił do akt urzędu i został "kliknięty" w systemie jako przyjęty.

 

rafiq93 napisał/a:

lub dokument wydany

dokument wydany do WK. Dolicz czas przesyłki i odbieraj dowód.

 

Absolutnie nie. Nie ma żadnego wydania do WK :) Drugi komunikat to po prostu błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(5/30/11) Dow. Rejestracyjny: Przyjęto dokument w Urzędzie, dokument do odbioru.

 

To jest data w jakiej dokument fizycznie trafił do akt urzędu i został "kliknięty" w systemie jako przyjęty.

Tak, to jest data przyjęcia przez urząd tego DR.

(6/1/11) Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany

A to jest informacja, że w urzędzie już wykonano w systemie "wydanie dowodu", zapewne wydrukowano decyzję o stałej rejestracji i teraz czeka ona w aktach na fizyczne jej wydanie właścicielowi razem z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest informacja, że w urzędzie już wykonano w systemie "wydanie dowodu", zapewne wydrukowano decyzję o stałej rejestracji i teraz czeka ona w aktach na fizyczne jej wydanie właścicielowi razem z DR.

 

A to też się może zgadzać. Niektóre WK bowiem za nic maja reguły postępowania administracyjnego i drukują sobie decyzje "do szuflady" czekając na właściciela może kiedyś tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK bowiem za nic maja reguły postępowania administracyjnego i drukują sobie decyzje "do szuflady" czekając na właściciela może kiedyś tam :)

Jakie "kiedyś tam" - przecież rafiq93 nie może się doczekać, żeby odebrać DR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tej radości zacznie skakać i nie daj Bóg złamie biedak nogę i nie odbierze jednak tak szybko to co? Będzie sobie decyzja bez doręczenia kwitnąć w szufladzie, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie kazdy ma blisko do WK ze pojdzie sobie tam jak bedzie miał 10 min wolnego. Pytałem sie bo miałem wolny w dzien i mogłem sobie dowód odebrac. dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest informacja, że w urzędzie już wykonano w systemie "wydanie dowodu", zapewne wydrukowano decyzję o stałej rejestracji i teraz czeka ona w aktach na fizyczne jej wydanie właścicielowi razem z DR.

 

Dokładnie.

UM Kalisz tak robił i jak widać nadal pewnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM Kalisz tak robił i jak widać nadal pewnie robi.

Wiele WK tak robi. I nie widzę w tym nic lekceważącego przepisy KPA. Przecież wiadomo, że i tak prawny skutek decyzji rozpoczyna się z chwilą jej skutecznego doręczenia, czyli w wypadku rejestracji pojazdu będzie to moment fizycznego wydania decyzji o stałej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga ma rację, tylko jest jedno ale ...

Co ma gość powiedzieć podczas kontroli na drodze jak wyciąga PC, a policjant mówi, że w CEPiKu figuruje DR. I tłumaczenie się. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie mówił, że podczas kontroli drogowej musiał się tłumaczyć z tego, że miał PC, a w CEPiK-u widniał nr DR, a na pewno, gdyby taka sytuacja miała miejsce, właściciel nie zapomniałby o tym wspomnieć :) Najwidoczniej Policjanci z rozsądkiem podchodzą do takich rozbieżności - jeżeli PC (wydane w związku rejestracją pojazdu) jest ważne, a w systemie pojawia się informacja, że jest DR, to co Policjant może zrobić? No np. poinformować klienta, żeby podjechał do WK i go już odebrał :-P

 

A co w sytuacji, gdy WK nie ma połączenia z CEP-em, a rejestruje pojazdy? Przecież wydaje PC i nadaje na pojazdy nowe numery rejestracyjne. Takich informacji przez pewien czas nie będzie w CEP-ie. A podczas kontroli drogowej Policjant nie da wiary przedstawionemu PC i jeszcze będzie kazał właścicielowi się z tego tłumaczyć? No raczej nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej Policjanci z rozsądkiem podchodzą do takich rozbieżnośc

 

Nie - zwyczajnie nie mieli podglądu do CEP. Ale wkrótce to się zmieni. I warto też, żeby panienki z okienek w WK też się na czas obudziły i wiedziały, że to nie komuna i nie drukuje się decyzji do szuflady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla informacji :)

W okienkach w WK pracują nie tylko panienki, czy paniusie, ale też panowie, którzy również robią "wydanie" w systemie DR zaraz po otrzymaniu go z PWPW 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link odnośnie nowego projektu PolCam-u http://www.polcamsystems.pl/pl_polcam_anpr_details.html

 

Już część pojazdów policji ma szeroki (prawie z zgodny z obietnicami MI i MSWiA) dostęp do CEPiKu. Widzą już np. badania techniczne, pewnie zaraz będzie dokładna informacja o polisie OC.

 

Uważam, że urzędnik wprowadzając dane, dokonując operację w "środowisku" CEPiK musi zdawać sobbie sprawę, że inni korzytstają z tego co wprowadził i jeden błąd może pociągnąc dalsze konsekwencje.

 

W temacie drukowania decyzji przed odbiorem.

Co proponujesz jeśli taka decyzja będzie wydrukowana, a ja oddam samochód na PC na stację demontażu i zgłszam się z wnioskiem o wyrejestrowanie, lub ukradną mi taki samochód, sprzedam go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, a nie pomyślałaś, że Policjant zwyczajnie może przypuszczać, że to jakiś wałek?

Jest w systemie numer DR, a koleś przedstawia PC, które w tym momencie powinno znajdować się w urzędzie?

Czy w przypadku, gdy ktoś nie weźmie czasówki, a wymienia DR z powodu braku miejsca na wpis BT (jeździ na starym DR) i przy kontroli okaże się starym DR, a tam w systemie CEP już będzie widniał inny numer DR -ten aktualny "niby" wydany - (bo ktoś wydrukował decyzję żeby sobie leżała) to Policjant ma podejść "zdroworozsądkowo", czy pomyśleć, że gość to prawdopodobnie jakiś kombinator, który okazuje się nieaktualnym dokumentem, którego nie powinien już mieć w swoim posiadaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujesz jeśli taka decyzja będzie wydrukowana, a ja oddam samochód na PC na stację demontażu i zgłszam się z wnioskiem o wyrejestrowanie, lub ukradną mi taki samochód, sprzedam go?

 

Ale co ja mam proponować? :) Przecież decyzja, która nie jest skutecznie odebrana, nie funkcjonuje jeszcze w obrocie prawnym, to jest wiadome, więc czy ona jest wydrukowana, czy nie, postępuje się tak samo- no, technicznie trochę inaczej, ale to nie problem. Zresztą takich spraw jest stosunkowo niewiele. A czy w ogóle stacja demontażu może przyjąć pojazd z PC??? Według mnie – nie może.

Poza tym z czego wynika, że warunkiem wydania decyzji o rejestracji jest ponowne przybycie do WK właściciela pojazdu? Odbiór jej - to jest inna kwestia.

Jakby nie patrzeć, to decyzja o rejestracji jest decyzją administracyjną, która kończy postępowanie zapoczątkowane złożeniem wniosku. Wydanie jej to rozstrzygnięcie czy osoba ubiegająca się o rejestrację danego pojazdu spełnia wszystkie określone ustawowo wymagania. Następstwem tego jest wydanie DR (czynność materialno – techniczna), który jest dokumentem potwierdzającym dopuszczenie do ruchu. Dlatego też czynności te występują łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to doszliśmy do czasów, gdy zamiast pytania

- co było pierwsze: jajko czy kura :?:

mamy:

- co ważniejsze: urzędowy dokument będący w posiadaniu obywatela czy jakaś info z niepewnego jeszcze systemu CEP :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że urzędnik wprowadzając dane, dokonując operację w "środowisku" CEPiK musi zdawać sobbie sprawę, że inni korzytstają z tego co wprowadził i jeden błąd może pociągnąc dalsze konsekwencje.

Oczywiście, że urzędnik musi mieć tego świadomość.

 

Jestem pewna, że jeśli drukowanie decyzji zaraz po otrzymaniu dokumentów z PWPW będzie powodowało problemy podczas kontroli drogowej, to na pewno WK (a jest ich wiele) będą musiały zmienić sposób postępowania, ale to już nie ja o tym zadecyduję. :)

Ale na pewno nie można mówić, że taki sposób postępowania jest niezgodny z KPA, bo czy brak decyzji o rejestracji w aktach i oczekiwanie na właściciela (może latami), aby ją wydać, to takie idealne rozwiązanie? A gdzie terminy?

 

[ Dodano: 08-06-2011, 00:05 ]

elliot W przypadku zgłoszenia niektórych zmian, owszem można jeździć na "starym" dowodzie, ale akurat przy wymianie DR powinno jeździć się z PC- tak mówią przepisy :) (nie będę tego rozwijać ;) ) Ale jeśli ktoś zgłosił zmianę, to oczywiście może być w posiadaniu tego "starego" dowodu, z tym że wówczas w DR będzie miał adnotację odpowiedniego WK "ZGŁOSZONO ZMIANĘ DANYCH".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno nie można mówić, że taki sposób postępowania jest niezgodny z KPA, bo czy brak decyzji o rejestracji w aktach i oczekiwanie na właściciela (może latami), aby ją wydać, to takie idealne rozwiązanie? A gdzie terminy?

 

No właśnie. Tu przyznaję Ci rację.

Ale wchodzimy w czysto akdemickie rozważania.

A zaraz przejdziemy do tematu czy powinnny być wydawane dwie decyzje w jednym postępowaniu, czasowa i stała, i tak dalej ...

Co powiat to obyczaj.

Ale niedługo każdy z nas będzie mógł sobie wybrać urząd do załatwienia spraw z pojazdami. ;D I sam zadecyduje czy chce do Olgi, czy do kogoś innego.

Będzie rywalizacja między WK. Już to widzę zarejestruj u mnie dostaniesz choinkę zpachową, a w powiecie obok dają mycie gratis :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niedługo każdy z nas będzie mógł sobie wybrać urząd do załatwienia spraw z pojazdami. ;D I sam zadecyduje czy chce do Olgi, czy do kogoś innego.

Będzie rywalizacja między WK. Już to widzę zarejestruj u mnie dostaniesz choinkę zpachową, a w powiecie obok dają mycie gratis :razz:

 

Spokojnie - nie tak od razu. Szumu było wiele, jak ten projekt ogłaszano, ale nikt już głośno nie mówi, że ten projekt póki co samorządowcy, a nawet ABW uwalili i tak szybko na razie na te zmiany nie mamy co liczyć :)

 

http://wartowiedziec.org/index.php/start/felietony/3158-abw-broni-samorzdow-wic-zmiany-w-cepik-odroczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.