Skocz do zawartości

Odbiór dowodu


rafiq93

Rekomendowane odpowiedzi

elliot W przypadku zgłoszenia niektórych zmian, owszem można jeździć na "starym" dowodzie, ale akurat przy wymianie DR powinno jeździć się z PC- tak mówią przepisy :)

 

Jaki przepis o tym mówi?

Ja takiego nie znam :)

No chyba, że posiadasz inną wersję rozporządzenie (swoją) w sprawie rej. i oznaczania pojazdów, niż tą którą ja mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elliot W przypadku zgłoszenia niektórych zmian, owszem można jeździć na "starym" dowodzie, ale akurat przy wymianie DR powinno jeździć się z PC- tak mówią przepisy :)

 

Jaki przepis o tym mówi?

Ja takiego nie znam :)

Co nie znaczy, że takiego nie ma. :-)

 

 

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

Załącznik nr 1 INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

§ 9. W przypadku wydawania dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu:

 

1) zamawia spersonalizowany dowód rejestracyjny; przepis § 10 ust. 3b rozporządzenia o rejestracji pojazdów stosuje się odpowiednio;

 

2) zamieszcza termin następnego badania technicznego na podstawie wpisu w dotychczasowym dowodzie rejestracyjnym, jeżeli termin ten nie upłynął, albo na podstawie przedstawionego zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli termin ten upłynął.

 

Przejdźmy więc do rozporządzenia o rejestracji pojazdów. :)

 

§ 10 ust. 3b. Przepis ust. 3a stosuje się również w przypadku wydawania dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego.

 

A § 10 ust. 3a mówi: Na okres do wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego, nie dłuższy jednak niż 30 dni, organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje pozwolenie czasowe.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okres do wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego, nie dłuższy jednak niż 30 dni, organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje pozwolenie czasowe.

 

Więc jak właściciel złoży taki wniosek, to oczywiście PC dostanie. Jak nie złoży to nie.

 

Olga - krótkie pytanie. Zgubiłem tablicę - chcę wtórnik. Mogę przyjść i tak po prostu zamówić ten wtórnik, czy "siłą perswazji" i "rangą urzędu" zmusisz mnie przy okazji do oddania drugiej tablicy i zarejestrujesz mi moje auto na czas wyrobienia wtórnika na PC i czerwone blachy? Ciekaw jestem, bo tam konstrukcja przepisów jest identyczna... 8)

 

Wracając do sprawy - kwestia drukowania do szuflady była bardzo prosta, jak nie było CEP. Ale teraz to dla mnie nie jest takie oczywiste. Pytanie - czy CEP jest stroną postępowania? Nie wiem - przy obecnych czasach, gdzie całe nasze życie opiera się na takich czy innych bazach informatycznych sprawa nie jest taka błaha. Pamiętajmy, że doktryna kpa przewiduje, że decyzja ma moc obowiązującą w momencie, kiedy "opuści" organ i zostanie "zakomunikowana" stronie. No i teraz mamy sytuację, gdzie co najmniej kilkanaście służb i instytucji "wie", że właściciel ma już DR na ten pojazd... tylko właściciel o tym nie wie :-? Czyli poprzez wysłanie info do CEP "ogłaszamy" całemu światu, że gość ma DR, a on go nie ma... Jak dla mnie właśnie tak to wygląda.

 

Wszystko jest gdybaniem, ale przy jakiejś informacji/aferze z wykorzystaniem sys.informatycznbych, jakiś zagraniczny organ może mieć jak najbardziej wątpliwości co do legalności takich dokumentów (PC) przedstawionego za granicą (Francuski żandarm zatrzymujący "podejrzanego" Polaka w Marsylii i sprawdzający go swoimi kanałami w naszym CEP niekoniecznie musi orientować się w temacie prowincjonalnych praktyk niektórych pań z okienka, które klepią w komputerku jak leci - nawet do szuflady, byleby czas na zrobienie pazurków mieć) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronię Pani z okienka.

Znam kilku Panów tak robiących, więc klepanie w komputer nie jest tylko ich domeną. ;)

 

Tak jak pisałem wcześniej wchodzimy w rozważania akademickie. Sami wiecie najlepiej jak to robi urząd obok i często jest zupełnie inaczej.

 

Blakop, a może trzeba zrobić mapę Polski z metodami załatwiania spraw w urzędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop, a może trzeba zrobić mapę Polski z metodami załatwiania spraw w urzędzie?

Najlepsze są spotkania szkoleniowo integracyjne WK z sąsiednich powiatów. Morze być hu..wo ale jednakowo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są spotkania szkoleniowo integracyjne WK z sąsiednich powiatów. Morze być hu..wo ale jednakowo. :D

 

Fajnie, że rymujesz.

Ciekawe, którą stronę mocy reprezentujesz?

Jeżeli sa w Polsce takie miejsca gdzie kierownicy, naczelnicy ujednolicają swoje działania to super. Ale według mnie to nie kwestia spotkań, tylko prostych i jasnych przepisów.

Widzisz jakie dyskusje są tutaj, niby w prostej kwesti wydania dowodu rejstracyjnego,to pomyśl co się dzieje jak się rozmawia o innych rzeczach :razz:

Zresztą Polak Polaka mógł przekonać tylko szablą :D i alkoholem. Taka nasza historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronię Pani z okienka.

Znam kilku Panów tak robiących...

Dabek, tylko kilku? Jest ich zdecydowanie więcej :-D

Dzięki ;)

Czyli poprzez wysłanie info do CEP "ogłaszamy" całemu światu, że gość ma DR, a on go nie ma... Jak dla mnie właśnie tak to wygląda.

No właśnie… tak to wygląda, a nie powinno. Bo wydanie decyzji przez organ jako rozstrzygnięcie w sprawie to jedna czynność, a jej odbiór wraz z DR przez właściciela, to kolejna.

I dobrze wiesz, że takie postępowanie nie jest tylko "prowincjonalną praktyką".

 

p.s. tym "klepaniem w komputerku jak leci (...), byleby czas na zrobienie pazurków mieć" to mnie nieźle rozbawiłeś :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A § 10 ust. 3a mówi: Na okres do wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego, nie dłuższy jednak niż 30 dni, organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje pozwolenie czasowe.

A jednak Olgu mamy to samo rozporządzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.