Skocz do zawartości

Quad zarejstrowany jako ciągnik rolniczy


lobos

Rekomendowane odpowiedzi

No ale przecież padło wcześniej, że na ten wynalazek homo w dowodzie nie podano. To ja pytam czy ma toto w końcu homo czy jej nie ma?

Pytam też jakie robimy badanie, komu robimy badanie, jakiemu pojazdowi robimy badanie?

Jeden twierdzi, że to traktor i stosuje cenę jak dla traktora oraz wytyka ułomności jak dla traktora.

Drugi twierdzi, żeby założyć ogranicznik i co dalej???

Chodzi mi mniej więcej o to, czy na stanowisku stoi ciągnik i dla niego wykonuje się po raz pierwsze badanie tak zwane, czy na stanowisku stoi nie wiadomo co i robi się wszystko, a może przede wszystkim powinno się zrobić zmiany konstrukcyjne, żeby go przypasować na siłę do jakiegoś czterokołowca?

Podpowiem, że nie sprawą diagnosty jest ustalać kategorię homo wraz z podkategorią. ?

To co: traktor, czy nie traktor?

To co: 'porazpierwsze', czy 'pozmianowe'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w papierach jest traktor, to badasz traktor.

Jeśli wprowadzono w nim zmiany w stosunku do danych zawartych w DR to dodatkowo zmiany konstrukcyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że to takie proste!

To teraz tak, co stoi na stanowisku sądząc po papierach i jak to się do reszty badania ma, a chodzi o takie sprawki jak rodzaj i podrodzaj na sam początek, no bo coś do DiP-u trzeba przecież wklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przypadek jest odmienny, i nie zawsze postępujemy tak samo. Jednak podejście klientów którzy sami robią problem jest tu najbardziej problematyczne, bo jak człowiek woła od klienta HOMO to tak jakby w pape  dostał i kontre daje że ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma homologacje to wystarczy odszukać tabliczkę znamionowa i po numerze homologacji będzie można ustalić czy jest to traktor, czterokołowiec czy jakiś tam inny pojazd samochodowy (początek numeru jest odniesieniem do konkretnego rozporządzenia). Jeżeli na tabliczce znamionowej nie ma numeru homologacji to taka tabliczka nie jest zgodna z żadnymi przepisami a producent tego czegoś zapewne nie przewidział możliwości rejestracji takiego pojazdu... A do DIPu wcale wszystkiego wpisywać nie trzeba. Wynik negatywny usterka 0.2.f i do widzenia. Trzeba po prostu uświadomić klientowi, że są pojazdy których się nie rejestruje a tylko używa w celach prywatnych do zabawy na terenie prywatnym bądź specjalnie do tego przygotowanych torach wyścigowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Logen napisał:

producent tego czegoś zapewne nie przewidział możliwości rejestracji takiego pojazdu...

 

To dlaczego jest zarejestrowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Logen, ja wbrew pozorom kumam sprawę i na łapu capu nie biorę się za badanie.

A co do DIP-u, to cóż. jasno napisałem o jakich danych mowa. No nikt mi nie powie, że rodzaj pojazdu się pomija w DiP-ach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnik rolniczy / kołowy. A niby jaki inny?

 

Co do TZ - na zastępczych np. numeru homo nie ma.

Poza tym jesli to jakieś poza unijne cudo to co tu da nr "homo"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Rodzaj i podrodzaj załatwiony. Przeznaczeniem może być transport dwojaków dla Polaków po szparagowych rajkach.

 

image.jpeg.fdce649873eec75b444521c4576296cb.jpeg

 

 

A na poważnie, to mam zapytanie, o co może chodzić w tym objaśnieniu pod tabelką z rodzajami i podrodzajami.

A objaśnienie brzmi: ** Dla ciągników rolniczych i przyczep homologowanych przed dniem 6 stycznia 2006 r. mogą być nieokreślone kategorie homologacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W miesięczniku Serwis Motoryzacyjny w numerze 11.2019 był podobno artykuł odnośnie w/w problemu czterokołowiec jako ciągnik rolniczy, czy ktoś miał okazje czytać ten artykuł lub posiada, jest tam coś mądrego w temacie? Bo mam trudnego klienta z niemieckim "zugmachine", do którego argumenty ciężko trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 11:27, IVVO napisał:

Panie Kolego - jeśli było by homo do tego cuda to nie trzeba kombinować bo spełnia

 

L7e-B1 Czterokołowiec terenowy 9) maksymalnie dwa siedzenia siodłowe, w tym siedzenie dla kierującego pojazdem, oraz 10) wyposażony w drążek kierownicy oraz 11) maksymalna prędkość konstrukcyjna pojazdu ≤ 90 km/h oraz 12) stosunek rozstawu osi do prześwitu ≤ 6

 

Tak wgłębiając się i czytając te wszystkie posty natrafiłem na ten od IVVO i mam prośbę gdzie są zawarte te informacje dot. Quadów bo kartkując rozporządzenia coś nie mogę trafić. Chodzi o UE 168/2018 czy jeszcze coś innego?

Chce się zapoznać z tymi Quadami jakby ktoś do mnie zawitał z pytaniem czy robię takie badania wiec chce wiedzieć choć temat jest zawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przyjechał dzisiaj taki. POLARIS RZR 1000. Pojemność 999 cm3, moc 35 kW i oczywiście ciągnik rolniczy. DR wydany w naszym Starostwie Powiatowym na podstawie homologacji. Ciekawy jestem co tam będzie napisane? Jutro ma dowieźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. mam quada sprowadzonego z niemec , zarejestrowany jak ciagnik rolniczy, moc 23 kw, rok pierwszej rejestracji 2017,

no i teraz trzeba zrobić przeglad w Polsce, wiekszość diagnostów nie chce tego uczynić, a przeciez takie same quady sa u nas sprzedawane nowe z homologacja t3b i rejestrowane jako ciagniki rolnicze.

czy sa tutaj diagności którzy takie sprzety przepuszczaja z wynikiem pozytywnym?

moze jakies namiary na odpowiednie przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo poprosimy o zdjęcie tabliczki znamionowej.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielg539 napisał:

poprosimy o zdjęcie tabliczki znamionowej

A to można tabliczkę znamionową zdejmować :giggle: ? całe życie zawodowe uważałem, że ma być trwale zamocowana, a tu masz, do śmierci się człowiek uczy i ..... :silent::biggrin:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pisałem to nawet się zastanawiałem, czy ktoś wychwyci drugie znaczenie wpisu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno.... ( no tak słyszałem i nawet czytałem ) przy postach " władcy postów " zawsze jest drugie dno. :silent:

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

Jak to pisałem to nawet się zastanawiałem, czy ktoś wychwyci drugie znaczenie wpisu.

Identycznie jak : " o szczupaku " :evil::

 

szczupak.JPG.24cff5020eb54d8dbc9c25427f985976.JPG

:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.