Skocz do zawartości

Quad zarejstrowany jako ciągnik rolniczy


lobos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawił mi się znany pewnie już wam problem z Quadem zarejstrowanym jako ciągnik rolniczy

Kawasaki KVF 750 moc 35 kw rok 2008 kupiony w kraju i tak zarejstrowany.

teraz wszyscy się odganiają od niego, podpowiedzcie moze jak rozwiązać problem z OBT. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z Quadem zarejstrowanym jako ciągnik rolniczy

Kawasaki KVF 750 moc 35 kw rok 2008 kupiony w kraju i tak zarejstrowany.

Mamy takich kilka, na razie właściciele są na etapie szukania jelenia, zdaje się, że już wszystkie Skp odwiedzili ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadem zarejstrowanym jako ciągnik rolniczy

Kawasaki KVF 750 moc 35 kw rok 2008

 

Mógł być tak zarejestrowany nawet na podstawie homologacji, ale przed 2004 rokiem bo mniej więcej wtedy pojawiło się u nas pojecie samochodowy inny - czterokołowiec.

 

Nie da się rozwiązać tego problemu tak aby klient był zadowolony a diagnosta spał spokojnie.

 

Dokładnie. Należało by cofnąć decyzję o rejestracji i puścić całą machinę od nowa, ale ktoś za to beknie i wcale nie urzędnik w WK bo oni nie widzą pojazdu. Ktoś go okreslił jako ciągnik i on ponosi za to odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki orzech do zgryzienia ale faktycznie sytuacja trochę beznadziejna,jaki ciągnik z quada i gdzie u niego szukać znamion ciągnika ale cóż ktos kto to dopuścił za rozsądny nie był :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że należy sprawdzić czy pozycja K jest wypełniona w DR. Jeśli tak to został on zarejestrowany i sklasyfikowany jako ciągnik rolniczy na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji i tak powinniśmy go traktować na SKP. Czyli wymogi jak dla ciągnika, przegląd na 2lata i opłata 62zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy takich kilka, na razie właściciele są na etapie szukania jelenia, zdaje się, że już wszystkie Skp odwiedzili

 

To chyba od Ciebie jadą do mnie bo też już parę zapytań miałem no i ....... pojechali dalej :lol::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że należy sprawdzić czy pozycja K jest wypełniona w DR. Jeśli tak to został on zarejestrowany i sklasyfikowany jako ciągnik rolniczy na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji i tak powinniśmy go traktować na SKP. Czyli wymogi jak dla ciągnika, przegląd na 2lata i opłata 62zł.

 

Nawet jeśli rozumowanie takie ma sens, i spełniłby warunki dla ciągnika rolniczego to zacznie się pajaceria z ograniczaniem prędkości podobnie jak w motorowerach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Koledzy witam to mój pierwszy raz na forum. Ale z tym quadem mam problem, bo przyjechał do mnie kolega że zamierza kupić nowego quada nie ma na niego homologacji ale quad jest przystosowany jak pojazd wolno bieżny, ma oznaczenie z tyłu, ma gaśnice pług do odśnieżania i naprawdę znam właściciela nie zamierza nim jeździć dla przyjemności tylko jest teraz dotacja na takie pojazdy a traktory tak małe do odśnieżania chodników nie mają napędów 4x4 więc można go sklasyfikować jako ciągnik rolniczy? czy nie jeśli nie to z jakiego paragrafu go wyautować dodam ze waży 310kg i ma zaświadczenie o blokadzie na 40 km/h co wy na to.

 

:-( Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ma zaświadczenie od importera yamaha i mało tego nawet ktoś rozłączył w nim światła drogowe stosując dz u 32 paragraf 12 ust.1 pkt1 jedyne co można się było do niego przyczepić to że nie miał tablic rejestracyjnych ale to jutro weźmie próbne numery i problem od nowa. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły z których diagnosta po zarejestrowaniu takiego dziwaka mógł by mieć nie przyjemności to dajcie znać bo jutro się nie wymigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły z których diagnosta po zarejestrowaniu takiego dziwaka mógł by mieć nie przyjemności to dajcie znać bo jutro się nie wymigam

 

nie ma na niego homologacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym quadem mam problem, bo przyjechał do mnie kolega że zamierza kupić nowego quada nie ma na niego homologacji ale quad jest przystosowany jak pojazd wolno bieżny, ma oznaczenie z tyłu, ma gaśnice pług do odśnieżania i naprawdę znam właściciela nie zamierza nim jeździć dla przyjemności tylko jest teraz dotacja na takie pojazdy a traktory tak małe do odśnieżania chodników nie mają napędów 4x4 więc można go sklasyfikować jako ciągnik rolniczy? czy nie jeśli nie to z jakiego paragrafu go wyautować dodam ze waży 310kg i ma zaświadczenie o blokadzie na 40 km/h co wy na to.

 

:-( Pomocy

 

Przetrzymaj go do 22 czerwca i będziesz miał z głowy ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po przerwie.

Mam problem z quadem Suzuki LTA 700XKA zarejestrowanym jako ciągnik rolniczy.Zakupiony przez Leasing na firmę w polskim salonie Suzuki w 2006r. z homologacją jako ciągnik rolniczy

F.1,F.2=450

G.=275

P.1=695

P.2=34KW

prędkość >100km/h

Klient posiada umowę kupna od leasigodawcy i chce go przerejestrować , ale nie może wykonać badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.