Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

lobos

Quad zarejstrowany jako ciągnik rolniczy

Polecane posty

Paprock

No ale przecież padło wcześniej, że na ten wynalazek homo w dowodzie nie podano. To ja pytam czy ma toto w końcu homo czy jej nie ma?

Pytam też jakie robimy badanie, komu robimy badanie, jakiemu pojazdowi robimy badanie?

Jeden twierdzi, że to traktor i stosuje cenę jak dla traktora oraz wytyka ułomności jak dla traktora.

Drugi twierdzi, żeby założyć ogranicznik i co dalej???

Chodzi mi mniej więcej o to, czy na stanowisku stoi ciągnik i dla niego wykonuje się po raz pierwsze badanie tak zwane, czy na stanowisku stoi nie wiadomo co i robi się wszystko, a może przede wszystkim powinno się zrobić zmiany konstrukcyjne, żeby go przypasować na siłę do jakiegoś czterokołowca?

Podpowiem, że nie sprawą diagnosty jest ustalać kategorię homo wraz z podkategorią. 😉

To co: traktor, czy nie traktor?

To co: 'porazpierwsze', czy 'pozmianowe'?

blakop

Jeśli w papierach jest traktor, to badasz traktor.

Jeśli wprowadzono w nim zmiany w stosunku do danych zawartych w DR to dodatkowo zmiany konstrukcyjne.

Paprock

Prawda, że to takie proste!

To teraz tak, co stoi na stanowisku sądząc po papierach i jak to się do reszty badania ma, a chodzi o takie sprawki jak rodzaj i podrodzaj na sam początek, no bo coś do DiP-u trzeba przecież wklepać.

sojer1disco

Każdy przypadek jest odmienny, i nie zawsze postępujemy tak samo. Jednak podejście klientów którzy sami robią problem jest tu najbardziej problematyczne, bo jak człowiek woła od klienta HOMO to tak jakby w pape  dostał i kontre daje że ale

Logen

Jeżeli ma homologacje to wystarczy odszukać tabliczkę znamionowa i po numerze homologacji będzie można ustalić czy jest to traktor, czterokołowiec czy jakiś tam inny pojazd samochodowy (początek numeru jest odniesieniem do konkretnego rozporządzenia). Jeżeli na tabliczce znamionowej nie ma numeru homologacji to taka tabliczka nie jest zgodna z żadnymi przepisami a producent tego czegoś zapewne nie przewidział możliwości rejestracji takiego pojazdu... A do DIPu wcale wszystkiego wpisywać nie trzeba. Wynik negatywny usterka 0.2.f i do widzenia. Trzeba po prostu uświadomić klientowi, że są pojazdy których się nie rejestruje a tylko używa w celach prywatnych do zabawy na terenie prywatnym bądź specjalnie do tego przygotowanych torach wyścigowych. 

michal_k
52 minuty temu, Logen napisał:

producent tego czegoś zapewne nie przewidział możliwości rejestracji takiego pojazdu...

To dlaczego jest zarejestrowany?

Paprock

Kolego @Logen, ja wbrew pozorom kumam sprawę i na łapu capu nie biorę się za badanie.

A co do DIP-u, to cóż. jasno napisałem o jakich danych mowa. No nikt mi nie powie, że rodzaj pojazdu się pomija w DiP-ach!

blakop

ciągnik rolniczy / kołowy. A niby jaki inny?

Co do TZ - na zastępczych np. numeru homo nie ma.

Poza tym jesli to jakieś poza unijne cudo to co tu da nr "homo"?

Paprock

No OK. Rodzaj i podrodzaj załatwiony. Przeznaczeniem może być transport dwojaków dla Polaków po szparagowych rajkach.

image.jpeg.fdce649873eec75b444521c4576296cb.jpeg

A na poważnie, to mam zapytanie, o co może chodzić w tym objaśnieniu pod tabelką z rodzajami i podrodzajami.

A objaśnienie brzmi: ** Dla ciągników rolniczych i przyczep homologowanych przed dniem 6 stycznia 2006 r. mogą być nieokreślone kategorie homologacyjne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.