Skocz do zawartości
franwrc

Motocykl from USA

Rekomendowane odpowiedzi

franwrc

Czy ktokolwiek z was miał może podobny przypadek, iz w motorowerze z USA jest wybity nr 16 cyfrowy, dokumenty też sa zgodne, brak tabliczki znamionowej?

Nie mogę ustalić marki, gdyż w dokumentach jest chooper i nic po za tym

nr :SLC9395050830163

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Ten VIN to na amerykański nie wygląda. Na początku to na pewno "S", może to ''5''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D

"SL" - to Wielka Brytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
franwrc

właśnie to jest dość dziwne. nr wyglądał na oryginalny na pewno na początku było S. ale w 2006 roku powinien chyba być już 17 cyfrowy VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
ale w 2006 roku powinien chyba być już 17 cyfrowy VIN.

Nawet na pewno od 01.01.2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D

Jeśli jest 16 znaków to musi pisać o odstępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

No i ta litera z przodu w Stanach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
traper
ale w 2006 roku powinien chyba być już 17 cyfrowy VIN.

Nawet na pewno od 01.01.2003

Art. 66 PRD

3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeŜeniem art.

66a, cechy identyfikacyjne:

1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek D
Art. 66 PRD

3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeŜeniem art.

66a, cechy identyfikacyjne:

1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

 

Nie rób wycinków tylko wstaw cały przepis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
traper
Art. 66 PRD

3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeŜeniem art.

66a, cechy identyfikacyjne:

1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

 

Nie rób wycinków tylko wstaw cały przepis.

 

Wydaje mi się, że z tego "wycinka" wynika że pojazd wcale nie musi posiadać numeru VIN, a może mieć tylko np numer ramy.

17 znaków musi posiadać jedynie VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
14. Numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN), o którym mowa w § 53 ust. 4 pkt 1, nie wymaga się dla motoroweru

zarejestrowanego przed dniem 1 stycznia 2003 r.

Z tego wycinka wynika że po 1.01.2003 musi mieć VIN

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaŜa się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w

sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz

tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie

wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu

wolnobieŜnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym

numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami

i z tego też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Zgoda ,ale w przypadku motocykla i motoroweru do 01.01.2003r. i tu jest ten "fikoł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

o motorowerze nie pisze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
o motorowerze nie pisze

 

pisze ,,,

4. Motorower powinien być ponadto wyposaŜony w:

1) numer rozpoznawczy lub numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), umieszczony w sposób trwały na ramie

lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym oraz tabliczkę znamionową;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
o motorowerze nie pisze

Do kompletu

4. Motorower powinien być ponadto wyposaŜony w:

1) numer rozpoznawczy lub numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), umieszczony w sposób trwały na ramie

lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym oraz tabliczkę znamionową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
o motorowerze nie pisze. :)

 

Przepisy przejściowe i końcowe par 59 ust 14 Dz.u 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

zgadza się nie doczytałem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.