Skocz do zawartości

pierwsza rejestracja w kraju - camper


Ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy - ale to nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby firma zabudowująca zmieniała nr identyfikacyjne pojazdu....

 

A takie cos widziałeś?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Autosan_Solina

Niby to Autosan a na podwoziu Mercedesa Vario, nawet ma 2 tabliczki znamionowe i 2 numery nadwozia (jeden nadany przez Autosana a drugi przez Mercedesa), to klasyczny przypadek zmiany marki przez firme zabudowujacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    14

  • Psuj

    9

  • michal_k

    8

  • S.K.P-POZNAŃ

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mamy Campera Ducato z niemiecką zabudową i też vin w DR ma taki jak pojazd przed zabudową

Niby tak ale wytłumacz dlaczego producent zabudowy nadał też swój VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

FORD TRANSIT SIRIO 590 2.2 TDCI rok produkcji 05.2008 plus zabudowa Camper dokumenty z roku 2010.

Pierwsza rej. w Niemczech 05.2010.

Jak w praktyce ustalacie rok produkcji podczas badanie przed pierwszą rejestracją w kraju, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki VIN posiada pojazd po dokonaniu zabudowy. Jeżeli nadal posiada VIN forda, to 05.2008, nztomiast jesli podczas zabudowy firma zabudowująca nadała swój nowy VIN to data produkcji będzie 05.2010.

W przypadku Campera, to VIN raczej nie został zmieniony, ale np. Sanok podczas zabudowy autobusów na podwoziu Mercedesa czy Mana nadawł swój nr VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Panowie właśnie mam taki problem z Camperem

Liczba miejsc w dowodzie niemieckim 4 w rzeczywistości 2 .

Moje pytanie brzmi czy mam żądać od klienta kwitu na zmiany konstrukcyjne czy wystarczy opisać w uwagach w DIP. Niemiec sobie sam wymontował a teraz po przeprowadzeniu się do polski(żona polka zdziwiony)

.

W sumie i tak negatyw za niezgodność TZ z danymi w niemieckim DR- druga TZ nieczytelna (chyba ta po wykonaniu zabudowy) w niemiecki dr 4200 a na tabliczce 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy mam żądać od klienta kwitu na zmiany konstrukcyjne

 

A jakiegoż to kwitu chcesz żądać?

 

czy wystarczy opisać w uwagach w DIP.

 

Normalnie robisz DBT z opisem zmian, a nie żadne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie i tak negatyw za niezgodność TZ z danymi w niemieckim DR- druga TZ nieczytelna (chyba ta po wykonaniu zabudowy) w niemiecki dr 4200 a na tabliczce 3500.

Nie kumam... :|

Czyżby na podstawie "nieczytelności" stwierdzono "niezgodności" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam... :|

Czyżby na podstawie "nieczytelności" stwierdzono "niezgodności" ???

Wychodzi na to że homo dwuetapowe i tabliczka z II etapu nieczytelna.

I tu się kłania to co od dawna mówimy ,TZ na pewno tę niezgodność zlikwiduje :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że homo dwuetapowe i tabliczka z II etapu nieczytelna.

Na mój "łep" też tak idzie... ino k-wa dlaczego zaraz niezgodna jak nieczytelna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak się wyraziłem - kwitu z firmy która dokonała zmian.

 

Ale po co? Nie zaszła przecież zmiana rodzaju pojazdu.

 

ale powoduje zmianę zapisu w dowodzie rejestracyjnym - i w tym momencie nie kumam .

Mam rozumieć że w tym przypadku nie jest wymagane zaświadczenie od warsztatu który "wymontował te siedzenia" z odpowiednim PKD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby "zmiany powodujące zmianę danych w dowodzie" tyczyły zagranicznego dokumentu.

Po mojemu pojazd sprowadzony podlega tylko badaniu okresowemu, ale to po mojemu.

Więc (nie zaczyna się zdania od więc) PC na badanie okresowe z wynikiem N za niezgodną liczbę miejsc, bo prawdopodobnie cztery wpiszą.

Potem dodatkowe, że nie stwierdzono dwóch foteli, ktoś je wymontował bez wnikania kto.

Następnie poprawkowe i... gotowe. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że w tym przypadku nie jest wymagane zaświadczenie od warsztatu który "wymontował te siedzenia" z odpowiednim PKD ?

Tak masz rozumieć. Dokument "od warsztatu" jest wymagany kiedy następuje zmiana rodzaju pojazdu (ciężarowy - osobowy...), a w tym przypadku następuje tylko zmiana ilości miejsc, rodzaj pojazdu pozostaje bez zmian. Wykonujesz normalne badanie na zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu pojazd sprowadzony podlega tylko badaniu okresowemu, ale to po mojemu.

 

Mylisz się.

 

Więc (nie zaczyna się zdania od więc) PC na badanie okresowe z wynikiem N za niezgodną liczbę miejsc, bo prawdopodobnie cztery wpiszą.

Potem dodatkowe, że nie stwierdzono dwóch foteli, ktoś je wymontował bez wnikania kto.

Następnie poprawkowe i... gotowe. :cool:

 

Po cholerę takie cuda jak można zrobić za jednym zamachem okresowe i dodatkowe z opisem zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformowano nas i tak było jak dobrze pamiętam w Bydgoszczy na szkoleniu chyba w tamtym roku ,że nie można robić tzn. łączyć badania okresowego +dodatkowe. Robimy wperw dodatkowe a pózniej okresowe. I są w taki sposób dwa wpisy. Troszke chore ale jak dobrze pokumać to nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformowano nas i tak było jak dobrze pamiętam w Bydgoszczy na szkoleniu chyba w tamtym roku ,że nie można robić tzn. łączyć badania okresowego +dodatkowe.

 

A jakaś podstawa prawna takiego bzdurnego twierdzenia? Już sam cennik dopuszcza wykonanie badania okresowego łącznie z dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyszkuje w papierach ,może coś znajde to wstawie ,ale z tego co pamiętam to jak pracowałem na Patronacie to po każdej aktualizacji znikało nam okresowe +dodatkowe. i zawsze kiedy wpisaliśmy [bo można było] to je wywalało. Kiedyś nawet zadzwoniłem do ITS-u bo była ta stacja pod ich patronatem to jakiś gościu [nie pamiętam nazwiska ] stwierdził kategorycznie że oddzielnie robić.

Ale poszukam to może jutro coś wstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.