Skocz do zawartości

Jak zwykle Quad


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawię Wam wyciąg z homo. i pytanie czy taki pojazd może przejść pozytywnie przegląd. Jest to pojazd już zarejestrowany, ma dowód i za 2 lata przyjedzie na przegląd. Wiem, że przez dwa lata może się dużo zmienić ale czy na obecną chwilę spełnia on wymogi i czy przejdzie przegląd??? ::hey

5ae1a4ace1d6b_Homologacja001.jpg.1090a43f7c1f19c22acc1a4b1b60e3a7.jpg

Homologacja.jpg.c3e41a7655c771de9da11c7ace2877f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przez dwa lata może się dużo zmienić ale czy na obecną chwilę spełnia on wymogi i czy przejdzie przegląd

Na podstawie papierów trudno ocenić nawet obecny stan,ale od strony mocy nie będzie zastrzeżeń bo chyba oto Ci chodzi .Tylko mnie zastanawia to czy to cudo nie musi mieć numeru VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi od strony mocy i mas itd. nr VIN posiada jest w homo i na pojeździe, ma 17 znaków, wymazałem te seryjne bo nie jestem właścicielem tego cuda a nie chce czepiania się właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mas

2) pojazdy czterokołowe, inne niż lekkie, o których mowa w pkt 1 lit. a, których masa bez obciążenia nie przekracza 400 kg (kategoria L7e) (550 kg dla pojazdów przeznaczonych do przewożenia towarów), nie wliczając w to masy akumulatorów w przypadku pojazdów elektrycznych, i których maksymalna moc użyteczna silnika nie przekracza 15 kW.

Pojazdy te powinny spełniać wymagania techniczne stosowane do motocykli trójkołowych kategorii L5e, chyba że przepisy dotyczące homologacji stanowią inaczej.

nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pojazd już zarejestrowany, ma dowód i za 2 lata przyjedzie na przegląd

 

A dlaczego nie za rok? Obecnie - ale za 2 lata pewnie to się zmieni - quady podlegają badaniom corocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele urzędów daje quadom na trzy lata, argumentując to tym, że skoro ma kategorię "L" i ma odpowiadać warunkom technicznym dla motocykla, to i badanie powinien mieć takie jak motocykl. Z tego co wiem dolnośląskie tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale PoRD operuje rodzajami, nie kategoriami homologacyjnymi, a tam określony jest interwał badań. Pismo MI znam, o ile pamiętam chodziło w nim o uznawanie świadectw zgodności, pomimo tego że czterkołowiec jako rodzaj nie występował w PoRD. Ma to nawet sens - quad nie jest chyba większym zagrożeniem w ruchu niż porządny ścigacz, zresztą w projekcie ustawy o dopuszczeniu podlegają już badaniom 3-2-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że WK źle określił termin badania technicznego? Tylko jaki właściciel pojedzie na korektę terminu albo zrobi wcześniej badanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to nawet sens - quad nie jest chyba większym zagrożeniem w ruchu niż porządny ścigacz

Co nie zmienia faktu, iż powstał kolejny bałagan przy, jedne WK dawały na rok inne na trzy ,,,

To znaczy, że WK źle określił termin badania technicznego?

Każdy ustalając był przekonany, iż robi to dobrze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klient skorzystał na omyłce WK. Ale jak przyjedzie na badanie to niestety będzie zdziwiony że tylko na rok. :shock: Najgorsze, że to diagnosta musi później wszystko prostować.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie jak to jest bo juz mi sie zamotało , przyjechał na badanie quad po trzech latach pierwszy raz i ma 14.5 kW i to jest oki , ale DMC ma 567 , a wg. mnie ma mieć do 550 , dzwoniłem do WK i było hmmmmm sprawdzaja moc a DMC NIE !!! czy ja cos żle interpretuje czy tym można tylko po lesie smigać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.