Skocz do zawartości

[niedobre zmiany] Nowy projekt ustawy o dopuszczeniu ...


Rafał Szczerbicki

Rekomendowane odpowiedzi

A może skrót "ks" oznacza Ksawery?

 

Ustawę miał chyba tworzyć sejm a nie ksiądz - ale się pozmieniało :-)

Sokole oko urzędnika i inteligencja powinna dostrzec, że tym którym się dostało nie tworzyli prawa. :razz: W mojej ocenie wyrazili jedynie negatywną opinie do projektu który powstał. Do projektu którzy tworzyli „ulubieńcy” przeróżnych spotkań tak zwanych szkoleń – nieprawdaż. Gdyby nie ONI to mielibyśmy obecny projekt zaklepany już w 2008 roku.

prof Zygfryt Siwik jest Sędzią i specjalistą od prawa karnego więc oszczędzimy czasu na postępowanie a przepisy w zasadzie na następny dzień po wykonaniu badania bez pojazdy umożliwią od razy wysłanie komornika bo decyzja o cofnięciu uprawnień i wyrok to pikuś - przepraszam Pan Pikuś.

 

No ja nie rozumiem tych ludzi co pchają się do zawodu diagnosty nie czytają projektów czy cuś?

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygfryd_Siwik

To właśnie ON przestrzega i opiniuje projekt ustawy negatywnie. Projekt zakładał karanie diagnostów i wprowadzenie prawa islamskiego.Doszło chyba do poważnego nieporozumienia aby wystawić taką opinie obrońcom diagnostów i właścicieli stacji kontroli pojazdów.

i Bóg zapłaci :(
:ok

Za to, że wstawili się za nami. ::hey

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 12-06-2011, 17:55 ]

Szanowni państwo , proszę mnie źle nie zrozumieć, ale nie jest mi po drodze z urzędnikami czy też osobami które bronią , chronią i wspierają takich, którzy tworzą prawo, które ma jednym wybitnie zaszkodzić a znajomym i bliskim pozwolić nabijać kasę.

Nasłuchali się na szkoleniach różnych propozycji i oto efekt szczytowej eksplozji super trafnego rozwiązania.

Art. 93. 3. Diagnosta zatrzymując dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe wydaje pokwitowanie. Pokwitowanie wydane w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, upoważnia do używania pojazdu przez okres nieprzekraczający 7 dni.

Art. 93. 1. Diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu albo pozwolenie czasowe, po wykonaniu badania technicznego, w razie:

2) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego albo pozwolenia czasowego w stopniu powodującym ich nieczytelność;

Diagnosta wydaje „pokwitowanie„ , po wykonaniu okresowego badania technicznego, zamiast „ zaświadczenia „ ?Niewątpliwie jest to nowy dokument „ POKWITOWANIE „ takie jak z policji .

Ponieważ dokument był w stopniu powodującym jego nieczytelność to diagnosta musi wydać obligatoryjnie pokwitowanie które będzie upoważniało do używania tego pojazdu przez okres nieprzekraczający 7 dni .

Nie jest istotne dla ustawodawcy na jakiej podstawie diagnosta ma stwierdzić, że to jest dokument od tego pojazdu ?

4. Zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu albo pozwolenie czasowe wraz z kopią wydanego pokwitowania diagnosta przesyła niezwłocznie organowi, który je wydał.

Jak diagnosta nie mógł odczytać dokumentu to skąd miał wiedzieć, kto go wydał i komu go przesłać ?

5. Zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaleniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie.

Właściciel otrzymuje zatrzymany nieczytelny dokument po ustaleniu przyczyny, że dokument był nieczytelny i że to było powodem uzasadniającym jego zatrzymanie.

 

No i popatrzcie jakie to proste i znowu właściciel odzyskał dokument, którego nikt nie może odczytać !

Dzięki takiej ustawie diagnosta zostanie wykorzystany do legalizowania kradzionych pojazdów gwarantując im swobodne przemieszczanie się na terenie kraju przez 7 dni w celu bezpiecznego i legalnego dojazdu do dziupli.

 

Nie lepiej by było:

gdyby diagnosta nie przystąpił do badania okresowego nie mając czytelnego dokumentu, ale to by chyba było za proste ?

A może ja coś źle przeczytałem, to poprawcie mnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • praktyk

    9

  • Jacdiag

    7

  • Rafał Szczerbicki

    7

  • blakop

    5

6. W przypadku rejestracji pojazdu lub wystawienia zaświadczenia z przeprowadzonego badania technicznego z wynikiem pozytywnym termin badania technicznego pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego organ rejestrujący.

Czy ktoś mi wyjaśni co autor miał na myśli :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu albo pozwolenie czasowe wraz z kopią wydanego pokwitowania diagnosta przesyła niezwłocznie organowi, który je wydał.

Jak diagnosta nie mógł odczytać dokumentu to skąd miał wiedzieć, kto go wydał i komu go przesłać ?

 

tu nie powinno być problemu

dokument DR / PC jest wydawany w komplecie z tablicami, a na tablicy jest wyróżnik powiatu przypisany do jednego WK

odnalezienie adresu przez google to formalność ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjedzie z zabranym dowodem za brak aktualnych badań technicznych to po uzyskaniu zaświadczenia to WK będzie wbijał w dowód a nie odsyłał na stację ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie powinno być problemu

dokument DR / PC jest wydawany w komplecie z tablicami, a na tablicy jest wyróżnik powiatu przypisany do jednego WK

odnalezienie adresu przez google to formalność ... :D

 

A skad mam wiedzieć że te tablice nie sa skradzione ... :evil::razz:

nawet gdyby nie były skradzione, :D to wnioskodawca otrzyma ten sam dokument nieczytelny ... :razz: po co tyle "zachodu" . :x

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad mam wiedzieć że te tablice nie sa skradzione ...

 

dokument DR / PC jest wydawany w komplecie z tablicami

 

W DR i na tablicach są znaki legalizacyjne które nie tak łatwo zniszczyć, "niebieski" DR ma wydziurkowany numer rejestracyjny (w przypadku wyprania można go odczytać, przy zniszczeniu już nie).

 

Ogólnie będzie to baaardzo rzadki przypadek, że DR nie da się "skompletować " z tablicami. Ale jeśli już tak będzie to faktycznie lepiej jak:

Nie lepiej by było:

gdyby diagnosta nie przystąpił do badania okresowego nie mając czytelnego dokumentu,

 

Oczywiście są jeszcze kwestie porównania danych technicznych i tu też lepiej nie przystąpić do badania. Lepiej jak klient weźmie sobie z WK czerwone i PC na badanie. Kosztuje to parę złotych, ale załatwia wiele problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_transport_drogowy/proj_ust_prow_r_drog_14_07/px_zmiana_do_prd_14.07.11.pdf

 

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_transport_drogowy/proj_ust_prow_r_drog_14_07/px_pismo_przewodnie___zmiana_prd.pdf

 

[ Dodano: 18-07-2011, 11:58 ]

Tak napisałem w swoim poście:

Ja myślę sobie że wpierw trzeba by było zmienić parę ustaw a nie tą ustawą inne, ten numer teraz nie przejdzie.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=110632#110632

Mamy nowego zastępcę Dyrektora .

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/struktura_organizacyjna/departamenty/departament_drog_i_transportu_drogowego

Nie mamy Dyrektora TDT, który miał się zajmować homologacją .Wyleciała z projektu cała pozostała część, która też się miał zajmować Dyrektor TDT. Jednym słowem moje prognozy nie były gołosłowne.

Będzie sie działo .........

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - ustawa o dopuszczeniu pojazdów do ruchu umiera?

A słowo ciałem się stało?,zdaje się że tego wczoraj nie było

 

 

Zgodnie z zaleceniem komitetu stałego Rady Ministrów z dnia 30 czerwca br., prace nad projektem ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego zostają wstrzymane, natomiast propozycje przepisów wdrażających do polskiego porządku prawnego treść Dyrektywy 2007/46/WE zostały wyodrębnione i zawarte w projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw , który znajduje się w zakłace

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_transport_drogowy/proj_rozp_dopuszcz_poj_ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - ustawa o dopuszczeniu pojazdów do ruchu umiera? :)

:shock:UMARŁA :evil:

 

Szanowni koledzy proszę spojrzeć jak wyglądał poprzedni projekt. Ten był tworzony w gabinetach Pana zainteresowanego tym projektem.

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_transport_drogowy/proj_rozp_dopuszcz_poj_ruch/px_projekt_ustawy_o_dopuszczeniu_pojazdow_do_ruchu_drogowego_na_krm_24_maja_2011.pdf

Rozdział 3

Homologacja

Art. 12. do 57 a może i dalej . Słowa Dyrektor TDT użyto w tych artykułach 153 razy.

No i pomyśleć że to wszystko z hukiem wyleciało do śmietnika .

 

A tak wygląda aktualny projekt, zrobiony na kolanie w namiocie nawet nie w domku letniskowym. Tutaj z kolei zabrakło alfabetu.

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_transport_drogowy/proj_ust_prow_r_drog_14_07/px_zmiana_do_prd_14.07.11.pdf

- uchyla się art. 68-70;

b) po rozdziale 1 dodaje się rozdział 1a i 1b w brzmieniu:

„Rozdział 1a

Homologacja

Art. 68a. 1. Nowy typ pojazdu, przedmiotu w

Art. 68a. Art. 68b. Art. 68c. Art. 68d. Art. 68e. Art. 68f. Art. 68g. Art. 68h. Art. 68i.

Art. 68j. Art. 68k. Art. 68l. Art. 68m. Art. 68n. Art. 68o. Art. 68p. Art. 68q.

Art. 68r. Art. 68s. Art. 68t. Art. 68u. Art. 68w. Art. 68x. Art. 68y. Art. 68aa. Art. 68ab.

Art. 68ac. Art. 68ad. Art. 68ae. Art. 68af. Art. 68ag. Art. 68ah.

……………………….

Art. 68ai. 1. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia:

Art. 68aj. Art. 68ak. Art. 68al.. Art. 68am. Art. 68an. Art. 68ao. Art. 68ap. Art. 68ar.

Art. 68as. Art. 68at.

To jest poprostu kpina.

 

A tak wygląda obowiązująca ustawa.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20051080908

Art. 68a. Art. 69. Art. 70.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nie kojarzę żadnego aktu prawnego - włącznie z tymi regulującymi najbardziej istotne i zmienne dziedziny życia społecznego, gdzie jednostki redakcyjne tekstu prawnego (artykuły) miały sygnaturę dwuliterową!! :) Z jednej strony to oczywiście rzecz nieistotna - liczy się treść - z drugiej jednak strony pokazuje jak bardzo prowizoryczne i enigmatyczne są działania MI w kwestii tworzenia jednolitego systemu prawnego w kwestii problematyki związanej z dopuszczaniem pojazdów do ruchu...

 

Co do sensu samej zmiany widzę to tak - od roku cała sprawa związana z dopuszczaniem pojazdów do ruchu (tych nowych) jest bardziej regulowana przepisami UE niż PoRD. Od roku bowiem jednym z podstawowych dokumentów dla nowych pojazdów jest "świadectwo zgodności", a PoRD od ponad roku nie przewiduje takiego dokumentu jako podstawy do rejestracji.

Zobowiązania wobec UE w kwestii implementacji do naszego prawodawstwa tej i innych kwestii zmusiły MI do działania. Widząc, że projekt ustawy o dopuszczeniu jeszcze dłuuugo nie ujrzy światła dziennego zdecydowano się na krok drastyczny, czyli wrzucenie tego co można z tego projektu do Kodeksu :) Zresztą - zrobiono to nie pierwszy raz. Już raz TK wytknął MI rażące niekompetencje w tworzeniu aktów prawnych i całe rozp. o wykorzystaniu dróg w sposób szczególny trzeba było wrzucić do ustawy - stąd "pięć tysięcy literek" przy artykule 65 :) teraz jeszcze większy cyrk będzie przy 68 hehe :) Ponieważ jednak nikt nie udźwignie obowiązku wydania tak wielu aktów wykonawczych do ustawy, zdecydowano się tylko na zmiany materialne i procesowe, nie ruszając kwestii ustrojowej - zapewne nie bez znaczenia jest wytykany coraz częściej niejasny status TDT, któremu chciano by przypisać tak wielka rolę...

 

Tak czy inaczej... powyższe zmiany to tylko - jak dla mnie - przejaw naprawdę rażącej niekompetencji urzędników MI. Ludzie - przecież to jest skandal!! Czy naprawdę nie ma bata na tych partaczy?? Powiedzcie mi - jak to jest, że zmieniają się czasy, rządy i figuranci na stanowisku samego Ministra, ale Bogdanowicz, Oleksiak i Jarmuziewicz to przyspawani tam są!! Aż chce się parafrazując zacytować znany tekst z "Psów" Pasikowskiego - scena z przesłuchania głównego bohatera przed komisją weryfikacyjną: "Jak to jest - czasy się zmieniają, a Pan ciągle jest w komisjach" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z kolei zabrakło alfabetu.

Zdaje się że Chińczycy mają zasobniejszy,może niech pożyczą? :D

Czy naprawdę nie ma bata na tych partaczy?

Bat by się znalazł i palnąć by było komu ,tylko trzeba by odpowiadać jak za Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szanowni Państwo – uczestnicy tego forum .

Przyznajcie się bez bicia kto z Was usunął ostatni projekt Pana A .B. :x

Niebyło mnie zaledwie parę dni i ktoś z Was ładnie namieszał a już było tak ładnie , a już Komitet Stały Rady Ministrów ten projekt obrabiał a już to co miał Dyrektor TDT robić w ustawie to przesunięto do rozporządzenia . :shock:

A więc przyznajcie się coście tam nawywijali na tych stronach Ministra Infrastruktury.

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_transport_drogowy

Bardzo wiec proszę po dobroci zróbcie cos żeby było jak dawniej. :-P

 

Pozdrawiam

 

Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych w zakresie implementacji do krajowego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/40/UE z dnia 7 lipca 2010 roku w sprawie ram wdrażania ITS w obszarze transportu drogowego oraz interfejsów z innymi rodzajami transportu więcej >

 

Projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami więcej >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.