Skocz do zawartości

vat-1 - kango 2002r


lukb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z uzyskaniem homologacji VAT-1 na moją firmę. Kupiłem na firmę Kangoo z 2002 roku. Samochód ma wbity w dowód VAT-1, jednak US wymaga homologacji wydanej na moją firmę. Pan Diagnostyk z Okręgowej Stacji oglądając auto stwierdził iż "przegroda" nie spełnia wymogów i nie może wystawić homologacji. Przegroda wygląda dokładnie tak jak na zdjęciu (http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/16/57/72/56/1657725679_2) . Auto z taką przegrodą wyjechało z salonu w Polsce. Oczywiście na miejscu dowiedziałem się dodatkowo iż jest wymagany odpis z świadectwa homologacji producenta ( Renault wystawi taki odpis za 150 zł ). Tylko co w takim wypadku da odpis homologacji jak wspomniana przegroda jest "niezgodna z ustawą". Jest jakieś wyjście z sytuacji bez potrzeby wymieniania przegrody ? I czy informacje które uzyskałem jest w stanie ktoś z Was potwierdzić ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspomniana przegroda jest "niezgodna z ustawą"

Kupić właściwą

8) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie cięŜarowym o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości

odpowiadającej 80 % wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

b) powyŜej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody

wynosiła nie więcej niŜ 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać

50 mm,

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłoŜone na całej powierzchni równoległe do osi podłuŜnej

pojazdu obciąŜenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni

ładunkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem najważniejsze

2. Przepisy §8 ust. 4 pkt 8 stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy na terytorium

Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 13 marca 2003 r.

Kratka jest OK jeśli auto zarejestrowane w kraju przed tą datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klasyfikacja to kolejna "pomyłka" wprowadzona przez ustawodawcę, bezsensowne jest odrzucenie pojazdu spełniającego wymogi dla VAT-1 tylko z powodu owej klasyfikacji :!::shoot: Warunki techniczne są dokładnie określone więc po co jeszcze podrodzaj, może ktoś "mądry" przejrzy na oczy i dokona nowelizacji przepisów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensowne jest odrzucenie pojazdu spełniającego wymogi dla VAT-1 tylko z powodu owej klasyfikacji

 

Tu sie mylisz, gdyż dięki temu pozostanie więcej pieniędzy w budżecie, bo nie trzeba będzie oddawać VAT-u od paliwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie jeśli taki właściciel w firmie posiada więcej niż jeden samochód z wpisem VAT i tak będzie odliczał podatek od paliwa na wszystkie samochody a faktury wystawiane na ten, który ma wpis VAT w DR i wszyscy dobrze wiedzą o takich praktykach :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mu bez 150 przepowiem, że ani to ani to

Zapomniałeś o swoim ulubionym. :D

 

[ Dodano: 10-06-2011, 11:55 ]

Luknąłem w katalogu ITS,Kangoo Express ma baaardzo duże szanse na wielozadaniowy i parząc po numerach św.homologacji to sprzed 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.