Skocz do zawartości

Brak papierów od LPG a przerejestrowanie samochodu


Desperados

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ty aby na pewno jesteś "trzeźwy", ze zadajesz mi takie pytania. :shock:

No ale cóż, pytanie nie może zosta bez odpowiedzi :razz:

- Zaglądam do wnęki koła zapasowego, gdzie znajduje się zbiornik (tak jak napisałeś0

- odkręcam pokrywę zbiornika (zabezpieczającą przed wydostawaniem się gazów do przedziału pasażerskiego)

- biorę szmatkę i przecieram powierzchnię pod "zaworami"

- odczytuję numery i takie tam

- przy okazji sprawdzam działanie elektrozaworu i czy gaz się nie ulatnia

itd :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    8

  • wolf

    7

  • Regan55

    6

  • Desperados

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

W środku zbiornika bedziesz miał nabite daty prod.zbiornika oraz do kiedy jest wazny dozór tech./na dole pod numerem zbiornika/

 

W torodalnym montowanym we wnęce koła zapasowego tak jak piszesz po odkręceniu pokrywy numer i pozostałe informacje są widoczne na spodzie zbiornika, w zamontowanym w miejsce zapasu pod samochodem dane powinny być widoczne od spodu zbiornika, natomiast w walcowym tabliczka umieszczona jest na zewnątrz zbiornika :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zamontowanym w miejsce zapasu pod samochodem dane powinny być widoczne od spodu zbiornika, natomiast w walcowym tabliczka umieszczona jest na zewnątrz zbiornika

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Sęk w tym, że takie specjalistyczne badanie zbiornika zazwyczaj jest nieopłacalne finansowo i organizacyjnie i dlatego najczęściej zakłada się nowy zbiornik w takim przypadku.

 

Pozwole sie z kolega nie zgodzic - w Wawie takie badanie kosztuje 250 pln i trwa 3-4 godziny. Jesli zbiornik jest w dobrym stanie - nie pordzewialy etc...to bez problemu dostaje TDT na kolejne 5-10 lat.

A koszt najtanszego zbiornika z wymiana to min 500 pln (trzeba zmienic rowniez wielozawor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Sęk w tym, że takie specjalistyczne badanie zbiornika zazwyczaj jest nieopłacalne finansowo i organizacyjnie i dlatego najczęściej zakłada się nowy zbiornik w takim przypadku.

 

Pozwole sie z kolega nie zgodzic - w Wawie takie badanie kosztuje 250 pln i trwa 3-4 godziny. Jesli zbiornik jest w dobrym stanie - nie pordzewialy etc...to bez problemu dostaje TDT na kolejne 5-10 lat.

A koszt najtanszego zbiornika z wymiana to min 500 pln (trzeba zmienic rowniez wielozawor)

 

Zmienić wielozawór - a to czemu, nie zawsze jest to konieczne to zależy od zbiornika.

Hm jak na 5 lat da TDT to raczej mało ekonomiczne, jest jeszcze ryzyko, że TDT skasuje za dozór i nie dopuści do eksploatacji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie z kolega nie zgodzic - w Wawie takie badanie kosztuje 250 pln i trwa 3-4 godziny

Dobre dla miejscowych,doliczyć dojazd ok.200km ,jeśli mówimy o Modlińskiej to robią tylko w środy(przynajmniej robili) ,wtedy różnicy jest ok 100zł.Klienci najbardziej nie chcą tracić czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Hm jak na 5 lat da TDT to raczej mało ekonomiczne

 

Wez pod uwage ze n.p. u mnie w aucie zbiornik + wielozawor to 1100 pln...

 

jest jeszcze ryzyko, że TDT skasuje za dozór i nie dopuści do eksploatacji.

 

Nie ma - z tego co wiem takiego ryzyka...

jesli zbiornik nie kwalifikuje sie do odbioru to jest odrzucany juz na wejsciu...

 

[ Dodano: 15-06-2011, 16:26 ]

Dobre dla miejscowych,doliczyć dojazd ok.200km ,jeśli mówimy o Modlińskiej to robią tylko w środy(przynajmniej robili) ,wtedy różnicy jest ok 100zł.Klienci najbardziej nie chcą tracić czasu

 

Ale jest tych punktow wiecej...trudno wymagac zeby pan inspektor z TDT codzien przyjezdzal a z tego co wiem to i tak nie w kazda srode maja chetnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka
Hm jak na 5 lat da TDT to raczej mało ekonomiczne

 

Wez pod uwage ze n.p. u mnie w aucie zbiornik + wielozawor to 1100 pln...

 

..............................................

 

Nie wiem co masz za butlę i wielozawór, ale u mnie to prawie cała instalacja tyle kosztuje.

Ale Wawa to i cena inna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz za butlę i wielozawór, ale u mnie to prawie cała instalacja tyle kosztuje.

Ale Wawa to i cena inna

 

Co ma do tego Wawa??? Producenci zbiornikow i wielozaworow sa z innych regionow.

Tak sie nieszczesliwie sklada ze tylko Stako produkuje i ma wazny TDT na 71l toroidalne wew zbiorniki a wielozawor super na rurke fi8 jest o 30% drozszy od klasycznego...

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Wawa ma niestety negatywne oddziaływanie na resztę kraju, sam tego doświadczyłem - mimo, że nie jestem ze stolicy.

A ceny są wyższe prawie na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Sorry, ale Wawa ma niestety negatywne oddziaływanie na resztę kraju, sam tego doświadczyłem - mimo, że nie jestem ze stolicy.

A ceny są wyższe prawie na wszystko.

 

Masz niestety racje...oprocz niewatpliwie wyzszych zarobkow, sa tez znacznie wyzsze ceny.

Natomiast nie wiem (choc moge sie domyslac) co masz na mysli piszac o negatywnym oddzialowywaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....................................................

Natomiast nie wiem (choc moge sie domyslac) co masz na mysli piszac o negatywnym oddzialowywaniu...

 

I na tym zakończmy te dywagacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

odswieżam temat

Mam pewna sprawę i nei wiem jak Ja mam ugryżść.Chodzi dokładnie o to,postaram sie rozpisac jasno

Posiadam auto z LPG,jakis czas temu zminiłem meldunek i chciałbym przerejestrowac auto,ale tak teraz miałem robiony przeglad z nowa butla,ktora kupiłem i sam załozyłem,wiec mam tylko paragon zakupu,a w DR mam wbity gaz - wiec butla miała 10 lat wiec ja wymieniłem i teraz chce przerejestrowac auto na nowy adres ?jakie dokumenty musze mieć-wystarczy przeglad i homologacja butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie dokumenty musze mieć-wystarczy przeglad i homologacja butli?

Jeżeli w DR masz wpis odnośnie gazu to nie musisz posiadać żadnych dodatkowych dokumentów w magistracie z tym związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przerejestrowania potrzebny będzie tylko DR z aktualnym BT. Dokumenty do nowego zbiornika potrzebne będa tylkp podczas robienia OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT?

Czyli jhesli mam wbite ze LPG zostało załozone w 2001 ,a juz mam butle aktualniejsza to to im wystarczy-oczywiscie z homologacja i waznym badaniem auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza OBT?

czyli to wystarczy-ze wazna pieczatka z przegladu i mozna przerejstrowac?

 

czyli dla nich z automatu jest ze jesli butla ma 10 lat a przeszło przeglad z nowa to im wystarczy ze wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.