Skocz do zawartości

Badanie po zagubieniu DOWODU REJESTRACYJNEGO.


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - przyjeżdża samochód osobowy na OBT, właściciel twierdzi że zagubił DR a WK nie dał skierowania tylko każe klientowi to badanie wykonać. Jak postępujecie w takim przypadku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    33

  • DARIO64

    26

  • JANUSZ60

    12

  • blakop

    11

Top Posters In This Topic

Powinno być zaświadczenie z WK z danymi pojazdu art72 ust 4.PoRD,ale ewentualnie ja robię na podstawie Karty Pojazdu ,oczywiście są dwie szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mogę uznać kartę pojazdu jako dokument odpowiadający DR.

 

albo kserokopie dowodu rejstracyjnego

 

...albo kwitek ubezpieczenia z PZU :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mogę uznać kartę pojazdu jako dokument odpowiadający DR.

 

albo kserokopie dowodu rejstracyjnego

 

...albo kwitek ubezpieczenia z PZU :-?

 

.....a dla kogo ten wywiad .... ::hey , bo od tego zależy odpowiedź :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KP brak - samochód zbyt stary, kupiony gdzieś w Polsce, nie przerejestrowany a DR zaginął obecnemu właścicielowi.

W takiej sytuacji, przed rejestracją właściciel powinien się zgłosić do poprzedniego WK, bo do rejestracji "w przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, zamiast tych dokumentów należy przedstawić zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji" - Art. 72 ust. 4 PoRD

Zatem jak będzie miał to zaświadczenie, to sprawa będzie prostsza, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mogę uznać kartę pojazdu jako dokument odpowiadający DR.

 

albo kserokopie dowodu rejstracyjnego

 

...albo kwitek ubezpieczenia z PZU :-?

 

15. Odpowiedź na moje pytanie. Pojazd z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym gdzie w skład badania wchodzi badanie okresowe:

Identyfikacja nie jest możliwa w oparciu o kartę pojazdu.

Można identyfikować w oparciu o:

- pozwolenie czasowe na dojazd na BTP,

- zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu z wpisem o serii i numerze dow. rej. wydane po dacie zatrzymania dowodu

- uwierzytelniona kserokopia zatrzymanego dowodu rejestracyjnego.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie pentakgram napisał ,że DR został zatrzymany?

Nie napisał, ale jakby nie patrzył w obu przypadkach dowodu nie ma ,a osobiście temat przerabiałem gdzie klient mówił że zgubił a był zatrzymany.

Temat dokumentu odpowiadającego DR znowu powrócił.

 

Tak poza konkursem ,gdzie się kolega ułamkowy obracał że go tyle czasu nie było? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być zaświadczenie z WK z danymi pojazdu art72 ust 4.PoRD,ale ewentualnie ja robię na podstawie Karty Pojazdu ,oczywiście są dwie szkoły.

:okmirek.g, -ja chodze do jednej i do drugiej.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, zamiast tych dokumentów należy przedstawić zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji

 

Ten przepis jest niezgodny z ostatnią nowelizacją kpa

W praktyce bowiem WK ma pełen wgląd w dane pojazdu z poprzedniego WK, a wysyła gościa na drugi koniec polski, żeby mu wydrukowali tam zrzut z ekranu... który sami widzą :) Trudno o cięższą, urzędniczą paranoję :)

Na szczęście są WK, które tego nie wymagają i potrafią korzystać z CEP'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, zamiast tych dokumentów należy przedstawić zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji

 

Ten przepis jest niezgodny z ostatnią nowelizacją kpa (...) Na szczęście są WK, które tego nie wymagają i potrafią korzystać z CEP'a

Panie blakop Ustawa z dnia 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców Dz.U. 2011 nr 106 poz. 622, w którym jest zmieniony art. 220 KPA wchodzi w życie 01.07.2011 r., więc nie rozumiem dlaczego niektóre WK już go stosują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie rozumiem dlaczego niektóre WK już go stosują

Być może dlatego, że tylko w niektórych pracują Ludzie, a w innych ciągle jeszcze tylko urzędnicy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie rozumiem dlaczego niektóre WK już go stosują :)

 

Dlatego, że na upartego już dzisiejsze brzmienie tego przepisu na to pozwala przy odrobinie dobrej woli, a może tez dlatego, że niektóre miasta idą z duchem rozwoju i są liderem regionu, a zaścianek zawsze zostanie zaściankiem - grunt, żeby panie w okienkach miały więcej czasu na pazurków malowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że na upartego już dzisiejsze brzmienie tego przepisu na to pozwala przy odrobinie dobrej woli,
:ok Ale czy Ty zawsze musisz być krok przed orkiestra... :?:
żeby panie w okienkach miały więcej czasu na pazurków malowanie
Czy Ty przypadkiem nie masz jakiegos urazu w stosunku do kobiet... :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty przypadkiem nie masz jakiegos urazu w stosunku do kobiet...

 

No nie pamiętasz??? W Mierzyniu spał razem z TomkiemD i SebastianemZG i zmienił orientację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt, żeby panie w okienkach miały więcej czasu na pazurków malowanie :)

a ja ciągle myślę, że to bardziej szczerość, niż złośliwość ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nawet po 1.07 wiele WK będzie żądało zaświadczeń, uzasadniając to tym, że przepis szczególny, jakim jest PoRD, jest ważniejszy.

Osobiście w tej kwestii zgadzam się z blakopem.

 

grunt, żeby panie w okienkach miały więcej czasu na pazurków malowanie
Powtarzasz się! :-D
Czy Ty przypadkiem nie masz jakiegos urazu w stosunku do kobiet... :?:
Reganku - ja tu bardziej widzę niechęć do kobiet ze wsi :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nawet po 1.07 wiele WK będzie żądało zaświadczeń

 

To nie obawa - to pewnik niestety. Nikt nie wymaga wszak na pracowniku WK znajomości reguł kolizyjnych w przepisach... O zwykłum myśleniu nie wspominając ;)

 

Zawiódł się na Rudej? :x

 

Wywołałeś miłe wspomnienia DARIO64 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.