Skocz do zawartości

Badanie po zagubieniu DOWODU REJESTRACYJNEGO.


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym że bez podania nr DR program nie wyśle tego OBT do CEPa.

 

A co Cię to? WK dostając zaświadczenie wyśle do CEP-a

 

No i jeszcze "złotówkowa afera" bo jak pobrać opłatę za CEPiK?

 

:shock: Normalnie. Korekta badania w dniu podbijania DR i pobranie 1 zł, ewentualnie KP dla klienta... Program wszystko poprawnie zaksięguje i rozliczy za Ciebie...

 

1.Nie wyśle wtedy kiedy WK kieruje klienta na SKP po wbitke do DR, bo pilk XML z tego badania ma być wtedy wygenerowany z naszego programu a nie generuje bo nie ma nr DR i zaznaczonego pobrania opłaty za CEPiK.

Chyba że CEP jest zasypywany zdublowanymi badaniami z SKP i z WK, no to niezły maja tam bałagan...

 

2.W dniu wbijania do DR, no tylko że klient odebrał DR z WK a do SKP się nie zgłasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    33

  • DARIO64

    26

  • JANUSZ60

    12

  • blakop

    11

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy widziałeś korektę badania tech w rej badń tech, (niezależnie jaki program)z wbitą pobraną opłatą CEPIK (jak klient odbierze dowód rej i wróci po peczątkę)? Tam jest dokładny opis kto wykonał, kiedy i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś korektę badania tech w rej badń tech, (niezależnie jaki program)z wbitą pobraną opłatą CEPIK (jak klient odbierze dowód rej i wróci po peczątkę)? Tam jest dokładny opis kto wykonał, kiedy i dlaczego.

 

Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy...no właśnie o to chodzi, wszystko zadziała jak klient wróci po wbitkę na SKP.

A na takiego jednego wciąż czekam, po OBT z zatrzymanym dowodem za brak badań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiego jednego wciąż czekam, po OBT z zatrzymanym dowodem za brak badań...

 

Ale, za przeproszeniem, co Cię interesuje co robi klient???? Jego sprawa, że nie przyszedł. A może sprzedał auto z odebranym DR i Twoim zaświadczeniem? Co Ci do tego????? Nawet jak sobie zrobi z DR papier toaletowy to jest tylko jego sprawa, jego problem i jego odpowiedzialność.

 

no właśnie o to chodzi, jak klient wróci po wbitkę na SKP.

 

A jak wróci to tak jak napisałem robisz korektę badania, dopisujesz cep i program wszystko policzy i zaksięguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiego jednego wciąż czekam, po OBT z zatrzymanym dowodem za brak badań...

 

Ale, za przeproszeniem, co Cię interesuje co robi klient???? Jego sprawa, że nie przyszedł. A może sprzedał auto z odebranym DR i Twoim zaświadczeniem? Co Ci do tego????? Nawet jak sobie zrobi z DR papier toaletowy to jest tylko jego sprawa, jego problem i jego odpowiedzialność.

 

no właśnie o to chodzi, jak klient wróci po wbitkę na SKP.

 

A jak wróci to tak jak napisałem robisz korektę badania, dopisujesz cep i program wszystko policzy i zaksięguje.

 

Osobiscie to mogę powidziec że zlewam to, jeśli taki system to jest jak jest i już.

Z formalnego punktu widzenia, jeśli wszystkie OBT mają być w CEP to tego OBT tam nie będzie.

Problemu tego nie ma jeśli klient przyjeżdża z PC.

Chciałem nt temat rozpocząć nowy wątek ale widzę że kolega z Wrocłwaia już go zapoczątkował tj. przegląd po zatrzymaniu dowodu nie na pokwitowaniu a na PC

Myślę że tak samo ma być w przypadku zagubienia DR.

W kilku WK pod którymi pracowałem tak było, żądałem od klienta PC i z PC na OBT po zagubieniu DR się pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba rozwiązanie twojego problemu bo nie wszystkie badania muszą trafić do CEPIK-u. Poczytaj Forum są wyjątki które nie przesyłamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba rozwiązanie twojego problemu bo nie wszystkie badania muszą trafić do CEPIK-u. Poczytaj Forum są wyjątki które nie przesyłamy.

 

Jeśli do mnie ten koment to system ma z tym problem a nie ja.

Wiemy że nie wszystkie BT trafiają do CEP ale na pewno muszą tam trafić wszystkie OBT bo taki jest sens tej ewidencji np. policjant sprawdza tam czy pojazd ma ważne OBT.

Ico? nie ma takiego OBT w CEP a kierowca ma zaświadczenie OBT, w takim przypadku dla policji to fałszywka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ico? nie ma takiego OBT w CEP a kierowca ma zaświadczenie OBT, w takim przypadku dla policji to fałszywka!

 

Ale to, że CEP ma takie śmieszne wymagania to nie jest nasz problem, ktoś sobie wymyślił, że tak ma być i ponosi za to odpowiedzialność - co nas to? My mamy robić badania a nie się zastanawiać co zrobi klient albo policjant. Też chętnie zlikwidował bym wojny i biedę na całym świecie, ale chyba nie dam rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ico? nie ma takiego OBT w CEP a kierowca ma zaświadczenie OBT, w takim przypadku dla policji to fałszywka!

 

Ale to, że CEP ma takie śmieszne wymagania to nie jest nasz problem, ktoś sobie wymyślił, że tak ma być i ponosi za to odpowiedzialność - co nas to? My mamy robić badania a nie się zastanawiać co zrobi klient albo policjant. Też chętnie zlikwidował bym wojny i biedę na całym świecie, ale chyba nie dam rady...

 

Zapewniam Cię że znajdzie się drugi koniec tego kija i uderzy on w diagnostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że znajdzie się drugi koniec tego kija i uderzy on w diagnostę.

Za każdym badaniem, które wykonasz możesz dostać tym kijem i co byś nie zrobił to i tak z którejś ze stron będzie źle, więc nie ma co brać do głowy rzeczy, na które i tak nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że znajdzie się drugi koniec tego kija i uderzy on w diagnostę.

Za każdym badaniem, które wykonasz możesz dostać tym kijem i co byś nie zrobił to i tak z którejś ze stron będzie źle, więc nie ma co brać do głowy rzeczy, na które i tak nie mamy wpływu.

 

Początkujący to ja jetem na tym forum, a nie w zawodzie, więc był już czas przywyknąć...ale dzięki za dobrą radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Cześć.

Temat PC przy okresowym BTP po zagubieniu DR przewija się przeze mnie co jakiś czas i oczywiście nie bez pewnych wątpliwości.

Kolejny pojazd to motorower Romet Pony z 1984 roku. Jest TR oraz zaświadczenie z WK potwierdzające jego rejestrację, w zasadzie tylko nr ramy i nr starego DR. Chcąc wykonać badanie okresowe właściciel winien okazać się PC, ale w WK nie są chętni do jego wydawania.

Czy wykonać zatem np. 6.09 na wniosek właściciela i "na tej podstawie" wnosić o PC celem wykonania OBT? Taki mój tok myślenia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym tam zaraz zwalał wszystko na klienta, ale po mojemu to on za PC nie chce płacić.

Nie wiem jak tam ustalone stacja ma z WK, ale jak można na pokwitowaniu w zamian za zatrzymany dowód plus dane z CEP, to może potraktować to potwierdzenie rejestracji za zapodziany dowód podobnie do policyjnego dokumentu.

Albo, albo. Albo po przepisach, albo po układach na linii WK - Stacja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a coś więcej, szczegółowiej jak dowodu brak, może jakiś inny dokument co to go zastepuje?

- a w przypadku zgubionego zagranicznego dowodu taka sama procedura, że "dowód zgubiono", czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale pytałem czy na podstawie jakiegoś dokumentu potwierdzającego rejestracje, czy tylko na przysłowiową gębę o zgubieniu dowodu rejestracyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po przepisach, albo po układach

Problem w tym, że w razie "W" ta druga część może już nie zadziałać w drugą stronę :-D I dlaczego to my zawsze musimy mieć prawo wyboru, a nie można zgodnie z literą jak to się ma w przypadku WK.

 

badanie wykonano na wniosek właściciela

Każde badanie można tak potraktować, sęk w tym jak dokonujesz identyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w razie "W"

- no to aby się w razie W zabezpieczyć należy tam przedzwonić i dopytać dlaczego stają wspak do klienta, który PC nie otrzymał na zasadznie 'nie bo nie' od urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.