Skocz do zawartości

Opel MOvano do przewzou inwalidów


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.Zjawił się klient z Oplem Movano auto sprowadzone z Francji przeznaczone do przewozu inwalidów z windą z tyłu do podjazdu, zamiast foteli w tylnej czesci prowadnice i kotwy do mocowania wózków.W dowodzie rejestracyjnym jest zapis liczba miejsc 9 z czego 4 są siedzące a 5 jest miejsc na wózki inwalidzkie.Jaki to podrodzaj pojazdu specjalnego i jak wpisalibyście liczbę miejsc jako 9??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    14

  • michal_k

    13

  • danielg539

    10

  • Psuj

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

W dowodzie rejestracyjnym jest zapis liczba miejsc 9

w pojeździe można przewozić tylko tyle osób, ile jest miejsc ...

... w DR

 

czyli osobowy - liczba miejsc - 9

 

Załącznik nr 4 KLASYFIKACJA POJAZDÓW

 

Tabela nr 1 - Rodzaje i podrodzaje pojazdów

 

03 - samochód osobowy - 07 - van

 

Tabela nr 4 - Przeznaczenia pojazdów używanych do określonych celów

2 - 704 - przewóz osób niepełnosprawnych

 

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast foteli w tylnej czesci prowadnice i kotwy do mocowania wózków

 

Pozostaje tylko kwestia czy nasze przepisy zezwalają na użycie wózków inwalidzkich jako foteli samochodowych. W autach które do tej pory widziałem winda podnosi człowieka z wózkiem a w pojeździe wózek jest składany i mocowany do ściany a pasażer przesiada się na fotel samochodowy z pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach które do tej pory widziałem winda podnosi człowieka z wózkiem a w pojeździe wózek jest składany i mocowany do ściany a pasażer przesiada się na fotel samochodowy z pasami.

 

Chyba tak nie do końca, bo sa autobusy miejskie i szkolne mają pas bezpieczeństwa przeznaczony do przypinania pasażera na wózku tyłem do kierunku jazdy. Inna kwestia, że chodzi tu o przejazdy na krótkich trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia, że chodzi tu o przejazdy na krótkich trasach.

 

A jaka to różnica? Zginąć w aucie można i na autostradzie i na podjeździe na parking pod domem... Nie ma takiej definicji w prawie jak krótkie trasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej definicji w prawie jak krótkie trasy...

Oczywiście , że nie ma. Pisząc to miałem na myśli, że zajęcie miejsca siedzącego w autobusie zajmuje inwalidzie dłuższa chwilę i dlatego w przypadku jazdy na krótkich odcinkach wygodniej jest aby pozostał na wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 są siedzące
-tu ok

 

5 jest miejsc na wózki inwalidzkie.

 

jak te fotele są mocowane

 

w tylnej czesci prowadnice i kotwy do mocowania wózków.

 

Możesz wrzucić dokładniejsze zdjęcie? Bo nie za bardzo mogę sobie wyobrazić mocowanie pięciu wózków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 są siedzące
-tu ok

 

5 jest miejsc na wózki inwalidzkie.

 

jak te fotele są mocowane

 

w tylnej czesci prowadnice i kotwy do mocowania wózków.

 

Możesz wrzucić dokładniejsze zdjęcie? Bo nie za bardzo mogę sobie wyobrazić mocowanie pięciu wózków?

 

Jak dostane dokładniejsze to wrzucę. Z tyłu za fotelem po obydwu stronach są pojemniki w których są kotwy do mocowania wózków i rzeczywiście 5 wchodzi.Po przymocowaniu do szyny są tak samo trwałe jak fabryczne fotele.Widziałem fakturę za zabudowę pojazdu na kwotę 15 tys euro oraz w dokumentacji że to pojazd specjalny dlatego postanowiłem zapytać na forum ,bo nigdy nie miałem takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego czasami nie docierają wiadomości na pw ,wysłałem jeszcze raz(numer telefonu do osoby zajmującej się homologacją).

że to pojazd specjalny

Z tego co się dowiedziałem będzie się łapał na osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przymocowaniu do szyny są tak samo trwałe jak fabryczne fotele.

 

Jak to stwierdziłeś? Przeprowadziłeś odpowiednie badania? A czy konstrukcja wózka jest tak samo wytrzymała jak fotela? A te wózki mają pasy i zagłówki? Czy w razie wypadku zapewnią dostateczną ochronę osobie niepełnosprawnej?

 

Jak dla mnie to jest dziwny temat z racji tego, że nasze przepisy nie przewidują możliwości przewozu pasażerów na wózkach inwalidzkich w samochodzie. W razie W papuga poszkodowanych będzie mogła zabłysnąć w sądzie. Ja bym na siebie za ten pojazd odpowiedzialności nie wziął. Przykre, ale prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest dziwny temat z racji tego, że nasze przepisy nie przewidują możliwości przewozu pasażerów na wózkach inwalidzkich w samochodzie

Nie tylko dla Ciebie,w "unijnych" też nie jest to ujęte, dlatego podałem koledze nr.telefonu bo z tymi miejscami będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dla Ciebie,w "unijnych" też nie jest to ujęte, dlatego podałem koledze nr.telefonu bo z tymi miejscami będzie problem

 

Co DARIO64, mówią "unijne" na temat miejsc leżących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Pilnie potrzebuję pomocy :ok

Czy w adnotacjach DR można wpisywać inne adnotacje niż wykaz stosowanych skrótów.

Jeżeli tak to na jakiej podstawie.

 

Chodzi o samochód 5 miejscowy, który dostosowano do przewozu osoby niepełnosprawnej w części bagażowej ( z podjazdem dla wózka, pasami itd).

 

Czy w związku z taką przeróbką zmienia się ilość S1 :?:

Czy powinno zamieścić się wpis w adnotacjach urzędowych (jeżeli tak to jaki zapis i na jakiej podstawie) o możliwości przewozu dodatkowej osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim w części bagażowej?

Lub inne pomysły :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem jest przedstawiony tu: http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=1261#1261

Jeżeli naruszyłem regulamin forum podaniem linka to proszę moderatorów o wykreślenie.

 

[ Dodano: 03-09-2013, 13:43 ]

Tylko zdrowy rozsądek. Podstaw prawnych myślę, że dobrze wiesz, iż brak.

To znaczy, czy można wpisać w adnotacje coś innego niż skróty czy to zależy od zdrowego rozsądku kierownika WK :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.