Skocz do zawartości

Opel MOvano do przewzou inwalidów


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    14

  • michal_k

    13

  • danielg539

    10

  • Psuj

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

lub braku rozsądku ...

 

Szczerze - lepszy chyba brak rozsądku w tą stronę... Nie sądzisz??

Ty też wolisz widzieć, że auto ma miejsce na osobę niepełnosprawną, ale nie wpisywać nic bo... "nie wlzja"??

 

Przypominasz mi ostatnio konduktora z pociągu... Mam z córką jechała (na oko 7-8 lat). Córka nie miała legitymacji, a bilet uczniowski. I weź tu tłumacz, że to na pewno uczennica... Co z tego, że w Polsce ustawowy obowiązek nauki, jak legitymacji brak??

 

Ciekawe, czy jakby mu pokazać legitymację emerytki dla siedmiolatki, to by nie kwestionował, bo papier jest papier... W dodatku zgodny z przepisami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynym wyjściem jest podniesienie S.1 do wartości 6 (warunek konieczny, żeby osoba mogła być przewożona zgodnie z PORD). A może również zmiana podrodzaju na INNY i przeznaczenia na PRZEWÓZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być osobowy - kombi - przewóz osób niepełnosprawnych

Tak naprawdę to przeznaczenie "można do każdego" rodzaju wpisać :x

Ale czy nie powinien być wyraźny zapis w adnotacjach, że jak jest przewożona osoba w wózku to ilość miejsc wynosi 6 - tylko jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to przeznaczenie "można do każdego" rodzaju wpisać :x

 

Fakt, jakoś mi się skojarzyło z autobusem, który w katalogu ITS musiał mieć podrodzaj INNY żeby otrzymał to przeznaczenie. Ale oczywiście masz rację - każdy może mieć takie przeznaczenie.

 

le czy nie powinien być wyraźny zapis w adnotacjach, że jak jest przewożona osoba w wózku to ilość miejsc wynosi 6 - tylko jak to zrobić?

 

Zgodnie z prawem nie da się tego zrobić. Niestety polski ustawodawca nie dopuszcza adnotacji takich jak np. w Niemczech (cośtam osiąga wartość jakąśtam pod warunkiem spełnienia czegośtam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynym wyjściem jest podniesienie S.1 do wartości 6

 

Jest tak jak pisze Michał. Jakiś czas temu miałem taki samochód na bt .Liczę miejsca ,a tu sie nie zgadza z DR .Facet otwiera drzwi boczne ,usuwa jakieś papiery i pokazuje orginalne mocowania do wózka inwalidzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepisów prawa stosowanych na stacjach diagnostycznych można najdelikatniej mówiąc nie uznać wózka jako miejsca siedzącego - czyli nie ma podstaw zmiany ilości miejsc siedzących :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niech będzie ten przykład:

Nasze samochody specjalne mieszczą jednocześnie trzy osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich i cztery miejsca siedzące dla osób towarzyszących

Czyli S1-7

Choć nie widzę mocowań i pasów dla wózkó także chyba kicha z tymi wózkami :x

 

 

lub łącznie osiem osób niepełnosprawnych poruszających się samodzielnie.

S1-8

 

 

A może S1 =8+3=11 :nook

 

Uważam, że powinno być tak:

S1-8

A w adnotacjach - samochód przystosowany do przewozu 3 osób na wózku inwalidzkim

Ma to ręce i ............ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego??

No może, ale i tak nie wiem co to znaczy specjalny ani ile miejsc ma wpisanych w dowodzie.

Firma Connexxion:

Liczy się zarówno nastawienie i podejście kierowcy jak również specjalny środek do przewozu.

Nasze samochody specjalne mieszczą jednocześnie trzy osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich i cztery miejsca siedzące dla osób towarzyszących lub łącznie osiem osób niepełnosprawnych poruszających się samodzielnie.

 

S1-8

Naliczyłem 9 łącznie z szoferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepisów prawa stosowanych na stacjach diagnostycznych można najdelikatniej mówiąc nie uznać wózka jako miejsca siedzącego

 

Jesteś absolutnie pewien? Zdaje się nowe autobusy miejskie mają wpisane w homologacji miejsce na wózku i wlicza się ono do S.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś absolutnie pewien? Zdaje się nowe autobusy miejskie mają wpisane w homologacji miejsce na wózku i wlicza się ono do S.1.

Ja niczego nie jestem pewien, ale możesz mi wskazać podstawę prawną?

Czy na jesteś pewien, że wózki są wliczone w S1? (tzn liczyłeś miejsc siedzące?)

Temat naprawdę jest bardzo poważny :!:

Czy wiesz co może stać się podczas kolizji i kto za to odpowie (np. pasażer nieprzypięty pasami) :?: Oczywiście są konstrukcje gdzie są PASY, ale co z zagłówkami?

A może znasz regulamin który to opisuje :?:

 

[ Dodano: 04-09-2013, 09:53 ]

Zobacz na zdjęcia bikera100 w kontekście moich pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat naprawdę jest bardzo poważny :!:

Czy wiesz co może stać się podczas kolizji i kto za to odpowie (np. pasażer nieprzypięty pasami) :?:

powinien odpowiadać Prezydent RP, bo podpisał ustawę

Art. 39.

2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

9) osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie jestem pewien, ale możesz mi wskazać podstawę prawną?

 

Podstawa jest taka, że nie możesz przewozić więcej pasażerów niż jest miejsc w DR. Nie jest to miejsce stojące ani leżące, więc pozostaje siedzące. Mówi o tym art. 63 ust. 1 PORD.

 

Czy na jesteś pewien, że wózki są wliczone w S1? (tzn liczyłeś miejsc siedzące?)

 

Nie liczyłem, bo widziałem jedynie dokumenty (homologację) od takiego autobusu. Z tego co pamiętam to liczba miejsc siedzących podana była jako X + miejsce dla wózka. W katalogu ITS i DR S.1 było równe X+1, czyli potraktowano to jako dodatkowe miejsce siedzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest w homologacji autobusu X+1 to tak jest od dawna

x - ilość pasażerów

1 - kierowca

Stąd zapis x+1

 

Z tego co pamiętam to było "ilość miejsc siedzących łącznie z kierowcą - X" + 1 miejsce na wózku. W DR wpisane było S.1 równe X+1, czyli kierowca, pasażerowie + pasażer na wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to było "ilość miejsc siedzących łącznie z kierowcą - X" + 1 miejsce na wózku. W DR wpisane było S.1 równe X+1, czyli kierowca, pasażerowie + pasażer na wózku.

No to fajnie, że w homologacji napisali do S1 tylko poproszę jeszcze podstwę :x

Zacytuję z innego forum:

"3.3.1.1.1. maksymalną liczbę miejsc siedzących, do której pojazd jest przystosowany;

3.3.1.1.2. maksymalną liczbę miejsc stojących, jeśli występują, do której pojazd jest przystosowany;

3.3.1.1.3. maksymalną liczbę wózków inwalidzkich, jeśli występują, do której pojazd jest przystosowany;"

źródło http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=1267#1267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że w homologacji napisali do S1 tylko poproszę jeszcze podstwę :x

 

Ale konkretnie jaką podstawę? Skoro może być pasażer na wózku to musi być wpisane to miejsce w DR żeby można go było przewozić. A skoro ustawodawca nie przewidział takiej adnotacji (analogicznej do miejsca leżącego w sanitarnym) to musi się to zawierać w "danych głównych" czyli S.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro może być pasażer na wózku to musi być wpisane to miejsce w DR żeby można go było przewozić.

I tu jest pies pogrzebany

A skoro ustawodawca nie przewidział takiej adnotacji (analogicznej do miejsca leżącego w sanitarnym) to musi się to zawierać w "danych głównych" czyli S.1.

Raczej takiej sytuacji - więc wymyślił rubrykę adnotacji.

A że są pewne wpisy znormalizowane to nie znaczy, że wyczerpują zakres adnotacji np.

Zastaw bankowy - mógłbyś mi znaleść :?:

Pojazd użyczony itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastaw bankowy - mógłbyś mi znaleść :?:

 

Rozumiem, że chodzi o zastaw rejestrowy. Reguluje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 czerwca 2004 r. w sprawie trybu dokonywania w dowodach rejestracyjnych pojazdów mechanicznych adnotacji o ustanowieniu zastawu rejestrowego.

 

par. 2 ust. 1

 

Pojazd użyczony itd

 

Rozumiem, że chodzi o odpowiedniego użytkownika, na co jest adnotacja "UŻYTKOWNIK".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o zastaw rejestrowy. Reguluje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 czerwca 2004 r. w sprawie trybu dokonywania w dowodach rejestracyjnych pojazdów mechanicznych adnotacji o ustanowieniu zastawu rejestrowego.

Czyli wykaz ze 137 nie jest wykazem zamkniętym :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykaz ze 137 nie jest wykazem zamkniętym :x:evil:

 

Jest wykazem zamkniętym, który może być rozszerzony przez inne akty prawne (jak wspomniane rozporządzenie o zastawie rejestrowym lub np. ustawa PORD, która przewiduje adnotacje nie wymienione w 137). Nie może to być natomiast dowolna urzędnicza adnotacja bez podstawy prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.