Skocz do zawartości

vw passat b5 anglik


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam gościa na przeglądzie passatem b5 ANGLIK przerobionym już na europejską wersję. Oczywiście wymieniona ściana grodziowa, gdyż nie innej możliwości. W/g mnie za duża ingerencja w nadwozie. Co Wy koledzy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    6

  • JANUSZ60

    6

  • mmiodzio

    5

  • szombi

    5

Czy jakiś przepis zabrania wymiany ściany grodziowej?

 

Jeśli są na niej numery to tak :)

 

Jeśli nie to oczywiste jest, że nie. Kwestia tylko w technologii wykonania tej wymiany i tyle. Dlatego:

Ciężko ocenić nie widząc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy koledzy na to?

Są dwie szkoły jak zwykle,,,

jedna to - nie dotykać tego tematu,

druga - diagnosta może dopuścić nawet bez opinii rzeczoznawcy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś przepis zabrania wymiany ściany grodziowej?

 

A czy jakiś producent zezwala na taką ingerencję ???

 

Jeżeli pojazd został zaprojektowany do ruchu prawo lub lewostronnego to powinien posiadać w ścianie grodziowej oddzielającej komorę silnika od przestrzeni pasażerskiej i w podłodze zaślepki ,lub elementy wymienne ,potwierdzajace możliwość przemieszczenia kolumny kierowniczej z prawej na lewą stronę lub odwrotnie, oraz pompy hamulcowej. Wymiana kierownicy na lewą stronę pojazdu związana jest z ingerencją w oświetlenie i osprzęt pojazdu, płytę nośną pojazdu, ścianę grodziową silnika,układ kierowniczy, układ hamulcowy i zawieszenie pojazdu. Dla mnie niedopuszczalna jest ingerencja w ścianę czołową rożdzielającą przestrzeń silnikową z kabiną kierowcy oraz w płytę podłogową pojazdu, ponieważ jest to ingerencja w elementy nośne pojazdu

 

Czyli w układy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega markes30 kiedyś tu fajne materiały zamieścił, że nawet wymiana płyty podłogowej jest możliwa, jeśli wykonana zgodnie z technologią producenta. Po co tworzyć jakieś inne prawo w to miejsce?

Nie dotykać tematu mówicie... Ciekawe jakbyście traktowali takie podejście do tematu w urzędzie np. Idziecie rejestrować auto, a osoba w WK mówi "eeee - ja tam wole Panu tego nie rejestrować" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziecie rejestrować auto, a osoba w WK mówi "eeee - ja tam wole Panu tego nie rejestrować" 8)

Wobec tego zdziwi Cię to , że są WK, które w sprawie anglików tak właśnie mówią ? ( nie dotykamy tego tematu),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakiś producent zezwala na taką ingerencję ???

 

 

A czy jakiś producent zabrania naprawy powypadkowej(ściana grodziowa)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego zdziwi Cię to , że są WK, które w sprawie anglików tak właśnie mówią ? ( nie dotykamy tego tematu),

Inne dotykają bez problemu a później mówią o nich w Telexpresie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawę pojazdów od five-o'clock-ów (to za Frankiem Dolasem :D ) załatwiłyby dwa zapisy

1 - od MI - zgoda na rejestrowanie pojazdów z "kierownicą u pasażera"

2 - od ubezpieczalni - OC x5 stawka podstawowa i ZERO zniżek

 

i wszyscy HAPPY :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='"S.K.P-POZNAŃ"

 

A czy jakiś producent zabrania naprawy powypadkowej(ściana grodziowa)??

 

Nie nie zabrania' date=' tylko kieruje na recykling.

 

załatwiłyby dwa zapisy
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kieruje na recykling

 

Nie bedziemy rozwijac na forum tego tematu lepiej przy :piwo

Kolega "skasował" w/g PZU auto ,ale nadal nim jeździ :) -producent nie kasuje auta,ale to to omówimy jak mówiłem przy :piwo

 

przyjedzie takowy na bt i nic nie zauważysz ;)::hey

 

Pracuje w ASO ,za ścianą mam blacharnie i centrum likwidacji szkód ,coś kumam w tych tematach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ale to to omówimy jak mówiłem przy :piwo

 

jestem za.

 

przyjedzie takowy na bt i nic nie zauważysz
miałem takich chyba ze 3, fakt w jednym przypadku klijent sam troszkę się wygadał ,ale w tych następnych miałem szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robiłem BMW z angli ale bez zmian ale co i tak N bo lampy nietakie :-D

Widocznie mieli taki z.......l ze zapomnieli o takim"drobiazgu"... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robiłem BMW z angli ale bez zmian ale co i tak N bo lampy nietakie :-D

a nie było przy lampach takiego zótego "dzyndzla" ? Przestawia się nim kąt świecenia na lewy i prawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jej udził w lokalnym rynku ciągkle spada

 

Ale w kraju rośnie bo można ją kupić już prawie w całym kraju (u mnie można ale ja preferuję Żywca :-P )

 

p.s. Zaraz nam się oberwie za odejście od tematu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.