Skocz do zawartości

Badanie okresowe po zatrzymaniu DR przez Policję


smolow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nasz WK oświadczył, że zgodnie z przepisami nie wolno nam diagnostom wykonać badania okresowego w przypadku gdy policjant zabieże dowód za brak ważnych badań. Jedyną legalną drogą jest udanie się klient do WK po pozwolenie czasowe i wtedy dopiero na SKP na badanie.

Zwracam się z zapytaniem jak się ma sprawa u was?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    13

  • Marek1

    12

  • praktyk

    11

  • szombi

    10

Top Posters In This Topic

W to akurat nie wierzę. Może jakieś wewnętrzne dziwne przepisy WK. Kiedyś pojawił się taki temat na Forum. Dla nas osobiście to lepiej (wszystko czarno na białym w dokumencie "pozwoleniu czasowym") ale gdzie to sie stosuje? Bez przesady. Ma skierowanie na Badanie tech. od Policji to robimy i tyle. Sprawny pojazd świetnie odbiera dowód wraca po pieczątkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że identyfikacji przy badaniu okresowym można dokonać na podstawie DR lub odpowiadającego mu dokumentu. Poza tym jesli podejść do przepisów dosłownie to policja może skierować tylko za usterki albo na pokolizyjne. Nie na okresowe...

 

Ciesz się, masz dobry WK. Nie będziesz się zastanawiał przy badaniu po zatrzymaniu DR czy ten gaz to na pewno wpisany jest w Dr czy może lewizna i się podkładasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nasz WK oświadczył, że zgodnie z przepisami nie wolno nam diagnostom wykonać badania okresowego w przypadku gdy policjant zabieże dowód za brak ważnych badań. Jedyną legalną drogą jest udanie się klient do WK po pozwolenie czasowe i wtedy dopiero na SKP na badanie.

Zwracam się z zapytaniem jak się ma sprawa u was?.

 

WK na Zapolskiej właśnie tak rządzi :ok

 

Warto napisać by było jak załatwiana jest sprawa z niezgodnością danych w DR np. niezgodność DMC z DR i TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz się zastanawiał przy badaniu po zatrzymaniu DR czy ten gaz to na pewno wpisany jest w Dr czy może lewizna i się podkładasz.

 

Ja się nie zastanawiam ,praktycznie to takie badanie robi się z "natury".pisze wszystko ,co oko zobaczy :-D ,Niech klient się tłumaczy w WK dlaczego jest gaz w pojeździe zamontowany, a w DR nie wbity!Jego problem.

CZytając różne posty na różne tematy na tym forum myślę że za dużo przejmujemy się klientami ,którzy totalnie olewają "sprawę" np.czy ma wbity "hak",""gaz",że minął termin BT pół roku temu ,że jeździ na zaświadczeniu dwa lata 8) itp.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz się zastanawiał przy badaniu po zatrzymaniu DR czy ten gaz to na pewno wpisany jest w Dr czy może lewizna i się podkładasz.

 

Ja się nie zastanawiam ,praktycznie to takie badanie robi się z "natury".pisze wszystko ,co oko zobaczy :-D ,Niech klient się tłumaczy w WK dlaczego jest gaz w pojeździe zamontowany, a w DR nie wbity!Jego problem.

CZytając różne posty na różne tematy na tym forum myślę że za dużo przejmujemy się klientami ,którzy totalnie olewają "sprawę" np.czy ma wbity "hak",""gaz",że minął termin BT pół roku temu ,że jeździ na zaświadczeniu dwa lata 8) itp.......

 

Badanie jednak robimy my...gorzej jest gdy przy taki badaniu nie zauważysz np. haka o co przy automatach w luksusowych autach nie trudno, trzeba się potem samemu tłuamczyć...

Na skierowaniu z policji trudno prawidłowo zidentyfikować pojazd np. ciężarowy w osobowym a pojazd bez kratki...

Posiadanie PC załatwia te i inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Niech klient się tłumaczy w WK dlaczego jest gaz w pojeździe zamontowany, a w DR nie wbity!Jego problem

Nie jest to tyko jego problem ale i problem diagnosty, który zrobł BT w tym pojeździe!

Diagnosta zaświadczył, że pojazd posiada instalację gazową a klient ten gaz założył sam w garażu i nie ma na instalacje homologacji. Powstaje pytanie jakim prawem diagnosta dopuścił do ruchu taki pojazd. Nie zdziwił bym się gdyby w takim przypadku zakończyło to się odebraniem uprawnień diagnoście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zastanawiam ,praktycznie to takie badanie robi się z "natury".pisze wszystko ,co oko zobaczy ,Niech klient się tłumaczy w WK dlaczego jest gaz w pojeździe zamontowany, a w DR nie wbity!Jego problem.

CZytając różne posty na różne tematy na tym forum myślę że za dużo przejmujemy się klientami ,którzy totalnie olewają "sprawę" np.czy ma wbity "hak",""gaz",

:ok

A ja jeszcze dopisuję:

"Zgodnie z art.71 Ustawy PoRD zaświadczenie nie jest dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na instalacje homologacji

 

co mnie obchodzi homo -miał prawidłowo zamontowaną instalację-jakim prawem "odbierasz Mi uprawnienia "jak ja prawidłowo wykonałem bt

Klient nie otrzyma dr z WK dopuki nie zdemontuje gazu i nie wykona dadatkowego badania :)

 

Posiadanie PC załatwia te i inne problemy.

lub karta pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo wykonałem bt
to juz chyba nie jest tak 100 % pewne poniewaz Nr 155 zal. 4 pkt 1.1 " Sprawdzenie cech identyfikacyjnych i porownanie z DR ..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do okresowego z pokwitowania wołam KP jak klient ma i wpisuję że identyfikacji dokonano na podstwie KP a jak nie ma KP to robię bez KP i nikt się prawie nie czepia, no raz jeden naczelnik się czepił ale szybko się odczepił. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie cech identyfikacyjnych i porownanie z DR

 

lub odpowiadającym mu dokumencie.Policjant był cierpliwy wpisał cały vin :-D

 

ale to też dyskusja przy :piwo .Już było tyle razy ,że :x

 

Przy "dodatkowym" skierowanym przez policję też można wpisać na zaświadczeniu osobowy ,a w rzeczywistości jest jest ciężarowy (na bt nie miał kratki) :-P ,policjant tez nie wpisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy P.P.dzisiaj zadał mi pytanie czy coś się zmieniło odnośnie odbioru DR pozabraniu przez policje ktoś mu powiedział ze pozabraniu dowodu musi niezwłocznie odebrać dowud w swoim WK.Tylko chyba coś źle usłyszał bo jak policja zabrała dowud w miejscowości X a gość mieszka w Y to jak ma to niezwłoczne odebrać .Chyba coś poknocił jakto oni :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie cech identyfikacyjnych i porownanie z DR

 

lub odpowiadającym mu dokumencie.Policjant był cierpliwy wpisał cały vin :-D

 

ale to też dyskusja przy :piwo .Już było tyle razy ,że :x

 

Przy "dodatkowym" skierowanym przez policję też można wpisać na zaświadczeniu osobowy ,a w rzeczywistości jest jest ciężarowy (na bt nie miał kratki) :-P ,policjant tez nie wpisał :)

 

Pokwitowanie z policji jest dokumentem którym policja kieruje pojazd na BT.

Czy jednak jest wystarczającym dokumentem na podstawie którego ma być przeprowadzone to badania zwłaszcza gdy zawiera wszystkich informacji do prawidłowej identyfikacji pojazdu.

Przykład inst. gaz. prawidłowy bo jakie EKZ miała miec ta instalacji i jakie sa dokumenty do gazu?

WK dobrze interpretuje a dla diagnosty PC przy taki badaniu to 100% dupochronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem dodatkowe badanie za szybe i ku mojemu :shock: zdziwieniu klijent wyjmuję pokwitowanie od policji i kserokopie DR uwierzytelnioną od WK normalnie szok mnie ogarną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniu w Bydgoszczy mówiono nam że jeżeli klijent zjawia się z pokwitowaniem z KRD to bez ksera D.R. nie mamy prawa robić Badania. I co wy na to . Dalej nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład inst. gaz. prawidłowy bo jakie EKZ miała miec ta instalacji i jakie sa dokumenty do gazu?

WK dobrze interpretuje a dla diagnosty PC przy taki badaniu to 100% dupochronu.

:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja se robicie z tą instalacją gazowa czy co?

Przecież jak robi sie BT z gazem to trzeba sprawdzić papiery od gazu,to co mnie obchodzi czy klient przynosi mi na BT pokwitowanie z policji czy DR.

Po drugie większość pojazdów mamy już w kompie wpisanych bo juz kiedys robiliśmy BT temu pojazdowi , to niema wtedy żadnego problemu z danymi.

Po trzecie klient musi przyjechać po pieczątke do DR , to wtedy można sprawdzić czy ma wszystkie wpisy , jeżeli nie to nie podbijamy i spowrotem do WK po wpis Gaz.

W wypadku haka to badanie dodatkowe ,zaświadczenie kierunek WK i dopiero po wpiśie w DR klepiemy pieczatkę.

Ja mam stracić uprawnienia ? Za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja se robicie z tą instalacją gazowa czy co?

Po części masz rację, ale kolegom chodziło o to, że wymagany jest tylko protokół TDT zbiornika a nie homo instalacji, racja jest więc po obu stronach, Ja osobiście bazuję na telefonie do WK, jeszcze nie miałem problemu z uzyskaniem potrzebnych danych ,, ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie z policji jest dokumentem którym policja kieruje pojazd na BT.

 

JEŚLI policjant wypełni odpowiednią rubryką, a z tym jest różnie :) Poza tym policja nie ma uprawnień do kierowania na badania okresowe, a my nie mamy takiego badania na skierowanie, więc teoretycznie powinniśmy wymagać oprócz kwitka za DR jeszcze jakiegoś dokumentu z danymi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.