Skocz do zawartości

Badanie okresowe po zatrzymaniu DR przez Policję


smolow

Rekomendowane odpowiedzi

Po trzecie klient musi przyjechać po pieczątke do DR , to wtedy można sprawdzić czy ma wszystkie wpisy , jeżeli nie to nie podbijamy i spowrotem do WK po wpis Gaz.

 

Możesz podac podstawę prawną takiego postępowania?

Najpierw zrobisz BT z wynikiem pozytywnym a potem stwierdzasz, że cos jest nie tak i chcesz to odkręcić? Może to powinno być odwrotnie, tz, najpierw nalęży się upewnić, że wszystko jest OK a dopiero później określić wynik BT jako pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    13

  • Marek1

    12

  • praktyk

    11

  • szombi

    10

Top Posters In This Topic

Jaja se robicie z tą instalacją gazowa czy co?

Przecież jak robi sie BT z gazem to trzeba sprawdzić papiery od gazu,to co mnie obchodzi czy klient przynosi mi na BT pokwitowanie z policji czy DR.

Po drugie większość pojazdów mamy już w kompie wpisanych bo juz kiedys robiliśmy BT temu pojazdowi , to niema wtedy żadnego problemu z danymi.

Po trzecie klient musi przyjechać po pieczątke do DR , to wtedy można sprawdzić czy ma wszystkie wpisy , jeżeli nie to nie podbijamy i spowrotem do WK po wpis Gaz.

W wypadku haka to badanie dodatkowe ,zaświadczenie kierunek WK i dopiero po wpiśie w DR klepiemy pieczatkę.

Ja mam stracić uprawnienia ? Za co?

 

Skąd wiesz jaką instalację gazową sprawdzasz np. w samochodzie z datą I rej przed 30maja 1999 jak nie wiesz kiedy ta instalacja została zamontowana a klien twierdzi że nie ma na nią wyciągu z homologacji.

Dokumenty ma na nowy zbiornik.

"4. W odniesieniu do pojazdów przystosowanych do zasilania gazem LPG do dnia 30 maja 1999 r. dopuszcza się inne oznakowania bezpieczeństwa."

 

Jest za co podważać przy tak wykonanym badaniu bez DR lub "odpowidającego mu dokumentu"

 

[ Dodano: 30-06-2011, 09:06 ]

Pokwitowanie z policji jest dokumentem którym policja kieruje pojazd na BT.

 

JEŚLI policjant wypełni odpowiednią rubryką, a z tym jest różnie :) Poza tym policja nie ma uprawnień do kierowania na badania okresowe, a my nie mamy takiego badania na skierowanie, więc teoretycznie powinniśmy wymagać oprócz kwitka za DR jeszcze jakiegoś dokumentu z danymi pojazdu.

 

1.Oczywiście że jak wypełni tę dolną rubrykę...

Tymczasem zabiera DR za brak OBT i z taką adnotacją na pokwitowaniu klient przjeżdza na SKP na OBT...

2. "jeszcze jakiegoś dokumentu z danymi pojazdu" może karta pojazdu, bo już takie opinie padały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym policja nie ma uprawnień do kierowania na badania okresowe,
>>>

 

możesz to potwierdzić jakimś pismem lub aktem prawnym. [Taka skromna prośba]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to potwierdzić jakimś pismem lub aktem prawnym. [Taka skromna prośba]

 

A co tu potwierdzać? Przeczytaj art. 81 kodeksu - nikt nie ma prawa skierować na badanie okresowe. Katalog skierowań i organy do tego w poszczególnych wypadkach uprawnione są enumeratywnie wymienione w tym artykule!! Zapytam więc Ciebie - pokaż mi akt prawny, który mówi o jakiejkolwiek sytuacji kierowania pojazdu na OBT 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to potwierdzić jakimś pismem lub aktem prawnym.

 

Wykaz rodzajów badań w Dz.U. 155 lub tak jak blakop napisał PORD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie WK przysłało pisemko z którego wynika że OBT możemy zrobić jedynie na podstawie DR lub PC

 

Wreszcie krok we właściwą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystkie WK wydały takie decyzje

Brak im integracji... :D

 

w ramach integracji powinni to przesłać do policji żeby za brak OBT nie zabierali DR :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie WK przysłało pisemko z którego wynika że OBT możemy zrobić jedynie na podstawie DR lub PC

Kolego szombi czy mógłbyś te pisemka wrzucić na forum? (skan, zdjęcie cyfrówką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skanera ale moge przepisać

W ostatnim okresie czasu nasiliły się wnioski o wydanie zaświadczenia o posiadanym pojeździe celem przedstawienia ich w SKP. Klienci oznajmiają, że zaświadczenia te są podstawą do dokonania badan technicznych.

Klienci nie chcą wypożyczać tablic tymczasowych na przejazd pojazdem ponieważ wiąże sie to większą opłata niż za wydanie zaświadczenia.

W zwiazku z powyższym informuję, iz zakres badań technicznych obejmuje identyfikację pojazdu wyłącznie na podstawie dowodu rejestracyjnegolub odpowiadającemu mu dokumencie-pozwoleniu czasowum (Dz. U. z 2009r. Nr 155 poz. 1232)

Pismo datowane na listopad 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z powyższym informuję, iz zakres badań technicznych obejmuje identyfikację pojazdu wyłącznie na podstawie dowodu rejestracyjnegolub odpowiadającemu mu dokumencie-pozwoleniu czasowum

 

 

Czyli temat bumerang dokumet odpowiadający DR :razz: a czy Karta Pojazdu nim nie jest wg. Twojego WK bo wg. mojego jest i robię okresowe z KP :x i wszyscy są happy, WK bo ma mniej roboty, ja bo robię badania i klient bo nie musi ganiać w tą i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli temat bumerang dokumet odpowiadający DR a czy Karta Pojazdu nim nie jest

Dla mnie nie . A skoro mój WK tak podchodzi do sprawy to ja się ciesze bo dla mnie jest wygodniej robic OBT z PC

W progarmie STACJA nie ma do wybory pozycji KP. Więc jak mam zrobić identyfikacje ?? na podstawie Brak DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci nie chcą wypożyczać tablic tymczasowych na przejazd pojazdem ponieważ wiąże sie to większą opłata niż za wydanie zaświadczenia.

Wcale się nie dziwię.Czy jednak nie prostszym rozwiazaniem byłoby wydanie przez WK PC do TR jakie w danej chwili posiada pojazd.Czy tego nie mozna przeforsować... :?: Czy jest z tym tak ogromny problem... :?: A moze jakieś uwarunkowania o ktorych ja nie mam zielonego pojecia... :razz:

 

[ Dodano: 01-07-2011, 20:55 ]

bo wg. mojego jest i robię okresowe z KP
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie jak mamy go w bazie danych czy klient ma KP, ale jak jest jak klient jedzie na wczasy a po drodze (500km od domu ) go policja łapie i ma brak OBT, a w pokwitowaniu jest napisane dojazd do najbliższej SKP :) ( tak miałem ostatnio). Klientka przyjeżdża płacze że to auto ojca itd.... I co wtedy? Na podstawie przepisów odesłać ją do macierzystego WK :).

Oj życie życie :(.

Ja wysłałem ją z zaświadczeniem OBT tam gdzie ją złapali ale już policji nie było... :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego nie ma w KP

nie ma naklejki legalizacyjnej (czy jak sie to zwie)

Nie wiem czego jeszcze nie ma w KP i nie wiem czego nie ma w DR.

Na OBT sprawdzam DR a tam takie kwiatki jak: inny model, DMC=MW, DMC

oczywiście jeżeli mam pojazd w rejestrze to wykonanie OBT nie jest problemem i jak wszystkie dane są zgodne to WK nie robi afery ale jak widzisz auto po raz pierwszy i coś sie zgadzać nie bedzie to na pewno WK sie tym zainteresuje i wytknie Ci to na kontroli. Jeśli więc wszystkie badabia jakie wykonasz na podstawie KP będą zawierały prawidłowe dane to zapewne obronisz swoją teza o równości KP i DR ale jeśli choć raz coś sie zgadzać nie bedzie to Twoja teoria legnie w gruzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc wszystkie badabia jakie wykonasz na podstawie KP będą zawierały prawidłowe dane to zapewne obronisz swoją teza o równości KP i DR ale jeśli choć raz coś sie zgadzać nie bedzie to Twoja teoria legnie w gruzach

 

A co się ma nie zgadzać w KP i DR są te same zapisy.

 

A pytanie następne czy pokwitowanie Policji nie jest dokumentem odpowiadającym DR bo przecież w pokwitowaniu jest napisane : "W zamian za zatrzymany dowód rejestracyjny" czy to określenie nie świadczy o tym że pokwitowanie jest dokumentem odpowiadającym DR ::?:razz:

 

Dopóki nie zostaną jasno i wyraźnie określone w przepisach dokumenty odpowiadające DR to te akademickie dyskusje możemy prowadzić bez końca :P i jedne WK będą przyjmować badania okresowe robione na podstawie skierowania czy KP a inne nie i bedą straszyć diagnostów odbieraniem uprawnień (ale tylko straszyć) bo pewnie nigdy nie zdecydują się na skierowanie sprawy wyżej wiedząc że nie ma jednoznacznych przepisów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość WK przyjmuje zaświadczenia z OBT bez DR ale spróbuj wykonać takie badanie w czasie kontroli TDT/WK

To że WK przyjmuje takie badania nie znaczy że za kilka miesięcy nie zmieni zdania tak jak pewne WK w sprawia anglików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość WK przyjmuje zaświadczenia z OBT bez DR ale spróbuj wykonać takie badanie w czasie kontroli TDT/WK

Pytałem się o to podczas kontroli.Robimy na pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o to podczas kontroli.Robimy na pokwitowanie.

 

Ja mam kontrolę w środę więc zapytam aczkolwiek do tej pory robimy z pokwitowania i nic się nie dzieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KP nie ma jeszcze rodzaju paliwa :D

A w starych DR masz rodzaj paliwa... :?::?: Ja mam jeszcze"stary"DR to jak przyjade to "klepniesz".... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w starych DR masz rodzaj paliwa...

 

:ok:ok:ok

 

Czyli ze starymi DR nie robimy okresowych bo nie ma rodzaju paliwa i masy własnej :evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.